Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

BESIP Team zavítal na MělníkDnešního dne tj. 14. června 2010, proběhla na historickém náměstí na Mělníku akce s názvem Den bezpečnosti silničního provozu, v rámci které do našeho města zavítal BESIP Team, který školákům všech věkových kategorií, ale i dospělým, chtěl svou prezentací přiblížit problematiku silničního provozu, kterého jsme každý z nás účastníkem.

Záštitu nad touto akcí převzal pan senátor Jiří Nedoma, který na místě pozdravil návštěvníky i organizátory akce, mezi které poté osobně zavítal a seznamoval se s technikami IZS. Na akci pozval i školy na Mělníku, aby využili jedinečné možnosti a studenti si mohli vyzkoušet i přesvědčit, že „bezpečnost silničního provozu“, není jen prázdný pojem.

Složky integrovaného záchranného systému zde měli svou techniku. Policie ČR návštěvníkům předvedla speciální mobilní, koordinační vozidlo VW Transportér, které bylo financováno z projektu Evropské Unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj. Policisté z preventivně informační skupiny společně s kolegy z dopravního inspektorátu Územního odboru PČR na Mělníku, umožnili školákům nahlídnout do veškerých prostor vozidla a vyzkoušet si některou techniku. Hasičský záchranný sbor na Mělníku zde měl na ukázku dva vozy, které vyjíždějí do zásahů z technikou, jako jsou dýchací masky, kyslíkové bomby, nářadí pro vyprošťování z vozidel a jiných prostor a další. U zdravotnického týmu si školáci měli možnost vyzkoušet poskytnutí první pomoci i znalost vybavení lékárniček ve vozidlech.

BESIP Team s sebou přivezl simulátor nárazu, kterému snad žádný školák neodolal. Řidičský trenažér osobního automobilu a motocyklu patřil taktéž mezi nejnavštěvovanější. Nechyběla ani ukázka dětských autosedaček s jejich přednostmi i nedostatky. Děti si mohly osvojit znalost správně vybaveného jízdního kola. Celou akci kromě jiného, provázely i videoklipy z kampaně „Nemyslíš-zaplatíš“.

Z deštivého rána se vyklubal slunečný den, který si nakonec každý z návštěvníků akce opravdu užil.

 

 Zpravodajství