Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Vyděrač dopadenZačátkem tohoto měsíce obdržela sedmačtyřicetiletá žena z Mělnicka na svůj mobilní telefon SMS zprávu, ve které jí neznámý pachatel žádal o to, aby ve stanovenou dobu na určené místo v našem regionu uložila igelitovou tašku s finanční hotovostí ve výši 60 000,-Kč.

Dále pisatel poškozené sdělil, že jestliže se nebude držet jeho instrukcí a peníze na místo nedá, zveřejní o její osobě důvěrné informace. Žena si obsah SMS zprávy nenechala pro sebe a věc oznámila na Policii ČR.

Policisté se okamžitě začali případem zabývat a mělničtí kriminalisté odhalili v poměrně krátké době pachatele tohoto jednání. Jedná se o osmadvacetiletého muže z Mělnicka, který v minulosti získal informace o poškozené, které se rozhodl zneužít k vydírání. Policisté 15. června 2010 zahájili trestní stíhání muže pro spáchání přečinu vydírání, za který je možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do čtyř let, nebo trest peněžitý. Stíhání je vedeno na svobodě. K předání peněz nedošlo.Zpravodajství