Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Dopoledne s malými školákyDnešního dne se v základní a mateřské škole v obci Hořín na Mělnicku uskutečnila prezentační akce policejní techniky a výstroje, které se zúčastnili policisté z preventivně informační skupiny Územního odboru PČR Mělník společně se svými kolegy z dopravního inspektorátu. Na policisty se zde již těšily ti nejmenší z mateřské školky i žáčci prvního stupně.

Děti si měly možnost prohlédnout nové vozidlo VW Transportér, které je využíváno pro výjezdy k dopravním nehodám. Dopravní policisté školákům umožnili si vyzkoušet přístroje, kterými se u řidičů zjišťuje množství alkoholu v dechu. Této příležitosti s chutí využili i jejich paní učitelky. Dětské nadšení z toho, že všichni měli výsledky negativní, nebralo konce. Ještě více byly děti nadšené, když si mohly vyzkoušet tíhu a pocit nošení neprůstřelné a taktické vesty a zažili pocit, jaké to je, mít na rukou policejní pouta. Někteří se nechali „zatknout“ s ručkami vzadu, jiní vpředu. Policisté některé děti chvíli potrápili myšlenkou, že klíčky na odemčení pout zapomněli na služebně. Vše nakonec dopadlo dobře a školáci mohli své paní učitelky zlobit dále.

Další vozidlo, které děti doslova prolezly od střechy až po podvozek, byl autobus, který je využíván pořádkovou jednotkou k výjezdům na různé demonstrace, fotbalové zápasy atd. Do takového vozidla se vešla téměř celá škola. Policisté dětem na závěr pustili majáky s houkačkou. A to bylo vlastně zakončení celého dopoledne, které paní učitelky společně s vedením školy, věnovaly dětem za to, že tak dobře po celý školní rok plnily své školní povinnosti.

Malí školáci návštěvu policistů zahrnuli do projektového vyučování „Čím bych jednou mohl být“. Je možné, že někteří z nich jednou rozšíří naše profesionální řady.

Vzhledem k tomu, že děti poprosily paní učitelky o další návštěvu, přislíbili policisté svou účast zase po prázdninách, kdy by s nimi mohli dorazit i policejní psovodi se svými čtyřnohými kolegyZpravodajství