Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Krádež objasněnaKoncem září loňského roku vnikl, po poškození skleněné výplně okna neznámý pachatel do budovy firmy v Neratovicích, ul. Ke Spolaně a zde následně odcizil analytické váhy a ph metr. Svým jednáním způsobil poškozené společnosti celkovou škodu ve výši cca 42 000,-Kč. Policisté z místního obvodního oddělení případ začali šetřit jako podezření z trestného činu krádeže, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

V uplynulých dnech se vyšetřujícím policistům podařilo získat indicie, na základě kterých se jim podařilo ztotožnit osobu pachatele tohoto skutku. Jedná se o šestatřicetiletého muže z Mělnicka, který si v současné době odpykává trest odnětí svobody za jinou rozsáhlou majetkovou trestnou činnost.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem policisté případ odložili pro neúčelnost, neboť, jak je uvedeno v trestním řádu „ Policejní orgán může před zahájením trestního stíhání usnesením odložit věc, je-li trestní stíhání neúčelné vzhledem k tomu, že trest k němuž může trestní stíhání vést je zcela bez významu vedle trestu, který pro jiný čin byl obviněnému již uložen nebo který ho podle očekávání postihne.“Zpravodajství