Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Jak chránit svůj majetek před nenechavci na koupalištích

Nastal čas prázdnin a letních dovolených. Mnozí z nás budou volné chvíle s tím spojené trávit na koupalištích nebo u přírodních vodních nádrží. Na těchto místech lidé hlavně odpočívají, přičemž dochází ke ztrátě koncentrace a přestáváme být ostražití, čehož mohou využít osoby páchající majetkovou trestnou činnost. I v této době je dobré mít na paměti několik základních pravidel, jak se bránit pře nájezdy podobných výtečníků. Zde jsou některá z nich:

  • U koupališť a vodních nádrží parkujte svá vozidla, motocykly, kola, popř. jiné dopravní prostředky na místech k tomu určených. Bývají to mnohdy hlídané plochy, kde je pravděpodobnost spáchání trestného činu minimální. Osoby, které se snaží ušetřit pár korun za parkování a vozidla odstavují na místa k tomu nevhodná , např. lesní cesty, nebo do zón zákazu stání, se tak vystavují riziku postihu a mnohdy takto zaparkované vozy brání průjezdu záchranářů, policistů a hasičů.

  • Ve vozidle na parkovišti nenechávejte žádné cenné věci ( mob. telefony, notebooky, videokamery, fotoaparáty, šperky, finanční hotovost, platební karty a další. Obecně platí zásada, že k vodě si beru jen to nejnutnější. Cenné věci vystavené na odiv ve vozidlech pouze lákají zloděje. Majetek, který musíte mít s sebou, lze uschovat do zavazadlového prostoru, nebo odkládacích prostor ve voze, tj. z dohledu nenechavců.

  • Před odchodem na pláž řádně zkontrolujte, zda máte vozidlo uzamčené a zajištěné. Ve vozidlech nenechávejte hlavně v parných dnech své domácí mazlíčky.

  • Při koupání a opalování nenechávejte opět na dece cennosti, zejména mobily, MP3 přehrávače, klíčky od vozu, peněženku, šperky, atd. Před odchodem do vody tyto věci zajistěte. V případě, že se na koupališti nachází střežené bezpečnostní schránky, využijte jich.

  • Všímejte si svého okolí, pachatelé trestné činnosti často hřeší na nezájem okolí. Jestliže se ve Vaší blízkosti děje něco podezřelé, informujte o tom správce koupaliště, nebo můžete věc oznámit městské policii, nebo Policii ČR.

Doufejme, že těchto několik základních informací Vám pomůže k tomu, abyste nastávající letní dny strávili v klidu a pořádku. Hodně letní pohody a příjemně strávených letních dnů Vám přejí policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník.

Preventivně informační skupina
Územní odbor PČR
Mělník
Co dělat, když...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Přidám osobní radu.


Přidám osobní radu. Jdete li se koupat někam kde je písková pláž tak si všchny cennosti uložte do malé plastové krabičky a tu vždy zahrabte do písku. Jsou dvě skupiny lapek. Organizovaní kteří si vyhlídnou obet a tu sledují celou dobu a ani tohle vám nepomůže a pak místní cikánek či jiné hovado které přijde, projede batoh a jde pryč.  Tím že neví kde věci mátetak tu krabičku v písku přímo pod batohem ani nenajde :-D 

 

Magnet172