Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Napadení policistyDne 3. července 2010 v časných ranních hodinách narušovaly dvě skupiny občanů veřejný pořádek v Neratovicích na nám. Republiky. Mezi skupinami došlo ke slovní rozepři. Na místo se dostavili policisté z místního obvodního oddělení, kterým se ve spolupráci s dalšími policejními hlídkami a městskými strážníky podařilo zanedlouho veřejný pořádek obnovit.

Tento stav se však nelíbil devatenáctiletému muži z Prahy – venkov, který začal slovně napadat policisty z obvodního oddělení v Neratovicích. Zasahující muži zákona se rozhodli výtržníka předvést na policejní služebnu a muže vyzvali, aby je následoval. Na to muž reagoval tak, že nakopl jednoho ze zasahujících policistů do holeně. Napadený poté za použití donucovacích prostředků útočníka zpacifikoval. Při tomto zákroku přiběhl k policistovi sedmadvacetiletý muž z Mělnicka a nakopl jej do levého boku. Ihned poté skončil s pouty na rukou i druhý agresor. Oba muži následně putovali na místní obvodní oddělení Policie ČR.

Zde se podrobili orientační dechové zkoušce, která u obou naměřila přes jedno promile alkoholu v dechu. Poté byli předvedení umístěni do policejní cely. Ani tím to však neskončilo, starší z mužů poškodil zařízení cely a musel být přemístěn do jiné. Dále bylo policisty zjištěno, že ten samý muž si předchozího dne ve večerních hodinách převzal trestní příkaz pro trestný čin útok na veřejného činitele, kterého se dopustil v prosinci loňského roku. Za tento skutek mu byl soudem uložen podmínečný trest.

Policejní komisař zahájil dne 3. července 2010 trestní stíhání výše uvedených mužů pro trestné činy násilí proti úřední osobě a výtržnictví spáchané ve spolupachatelství, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na čtyři léta. Ještě téhož dne byl starší z výtržníků eskortován do vazební věznice, trestní stíhání jeho kumpána je vedeno na svobodě.Zpravodajství