https://www.traditionrolex.com/7

 Zajimavosti z okoli | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Zajimavosti z okoli

Pri tvorbe noveho pruvodce (po koupalistich a jezerech v okoli melnika Smiling, jsem narazil na par odkazu, o hodne zajimavych mistech v nasem okoli.

Podzemni opukove lomy na Vehlovicich :
http://www.tudyznudy.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=126500&menu=&lng=
http://www.podzemi-cma.cz/podzemi/podlomy/04/nahled.htm (uzasny prostory/fotky)

Rozlouceni s uzasnym koupanim v Konetopech :
http://www.telefonnimechanik.cz/soukrome/konetopy/index.html
 

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele dusty

1 lomy na Vehlovicich


wow Smiling nevite nekdo jak se tam muzu dostat? ty fotografie vypadaji skvele moc rad bych se tam nakouknul Smiling byl tam uz nekdo?

1.1 Komentář.


No, matně si vzpomínám, že mi jednou někdo povídal, že se zůčastnil jakési celodenní cyklistické akce, projeli Kokořínsko a právě přes tyto prostory se vraceli. A o všech těch jeskyních na Kokořínsku i podzemí ve Vehlovicích vyprávěl jejich průvodce, kterým byl nějaký starší pán.
Inu, je vidět, že tu máme kvanta nezůročených turistických atrakcí a někdy o nich ani nevíme.

Pokud jde o ty Konětopy, tak ani nemusíme chodit daleko. Stačí se vypravit z vyhlídky do Podhradí, kde dlouhá léta chátrala budova starého lisu. Už je to také nějaký měsíc, či spíše rok, co se tam začlo cosi dít. Člověka hned napadlo, že tam bude pěkné kryté posezení ve vinici s výhledem do tří stran, a když mi řekl zedník, že to je garáž na dvě velká auta budoucího majitele, tak jsem to bral jako blbý žert. Bohužel mi to bylo potvrzeno.
A tady se dá vůbec udělat okruh po smutných stavbách.
Dole u mostu stávala kdysi prosperující hospoda, když tu ještě byl pořádný přístav. Dnešní majitel ji v trochu zrenovované podobě prodává a obnovený turistický ruch na Labi je v plenkách. Určitě by tu kromě výletníků a lidí z protějších obcí poseděl i místní člověk na terase nad řekou. Když pak přejdeme kopec, tak v místech, kde stával tank stojí zajímavá, ale velmi zničená budova se zajímavými medajlony osob a ten pomník proti Kauflandu je bez komentáře.
Každý se ohání zákony a majetkoprávními vztahy, a ti co to mají všechno vymýšlet, aby to k něčemu bylo ve prospěch lidí, tak jsou jak malé děti vzdálení realitě. Ale, abych jen nekritizoval, tak jsou i vydařené věci. Dobré však je, když se mluví o věcech, které je potřeba zachránit, nebo o různých myšlenkách a nápadech.


https://www.traditionrolex.com/7