Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]cz
Muzeum M

„Bytař“ dopadenDne 3. března letošního roku poškodil neznámý pachatel skleněnou výplň balkónových dveří u přízemního bytu na Mělníku, v ulici Pražská. Následně do bytu vnikl a zde odcizil finanční hotovost, sbírku hodinek, elektroniku a další cennosti. Svým jednáním způsobil majiteli bytu celkovou škodu ve výši 103.000,- Kč.

V rámci šetření tohoto případu mělničtí kriminalisté zjistili, že tento čin zapadá do série dalších deseti podobných skutků, ke kterým došlo v období od konce února do začátku června letošního roku. V těchto případech neznámý pachatel na různých místech okresu Mělník vnikl do bytů a rodinných domů a to zejména po poškození oken a balkónových dveří. Ve všech případech si tento „specialista“ z místa činu odnesl finanční hotovost, elektroniku (notebooky, mobilní telefony, DVD přehrávače, digitální kamery atd.). Nepohrdl ani šperky a dalšími cennostmi, z majetku poškozených. Účet jeho řádění vyšplhal až k částce přesahující 400.000,- Kč.

V průběhu měsíce června letošního roku se podařilo mělnickým kriminalistům ve spolupráci s jejich kolegy z Libereckého kraje odhalit pachatele výše uvedených skutků. Jedná se o čtyřiatřicetiletého muže z Chomutovska, který byl následně zadržen výše uvedenými složkami Policie ČR na Mělnicku. Vzhledem k tomu, že se jedná o osobu s bohatou kriminální minulostí, byl muž umístěn následně do vazební věznice, kde si z rukou policejního komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na osm let.Zpravodajství