Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Dopravní nehoda s lehkým zraněnímDne 14. července 2010 došlo v odpoledních hodinách na silnici III. třídy č. 24050 nedaleko Horních Počapel, k dopravní nehodě mezi osobním automobilem Škoda Octavia, který řídil dvaadvacetiletý muž z Mělnicka a osobním vozidlem Toyota Auris, které řídil třiašedesátiletý muž z Prahy. Společně s ním ve vozidle cestovala ještě šestapadesátiletá žena.

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič vozidla Škoda jel po uvedené silnici ve směru od Hněvic k obci Horní Počaply. Přitom pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost dopravně technickému stavu vozovky a špatně odhadl a následně nedodržel vzdálenost od vozu Toyota Auris, se kterým jeho řidič vyjížděl na komunikaci z místa ležícího mimo vozovku a následně se svým vozem pokračoval ve směru na Horní Počaply. Zhruba po ujetí dvaceti metrů se zapnutým levým ukazatelem změny směry jízdy odbočoval vlevo. Řidič vozu Škoda, který se v tento okamžik dostal do těsné blízkosti odbočujícího automobilu, se pokusil ještě na poslední chvíli zabránit střetu, začal prudce brzdit a strhl řízení do protisměru. Zabránit srážce se mu však již nepodařilo. Po následném kontaktu mezi přední částí vozidla Škoda a levým bokem vozidla Toyota, skončila Škodovka v silničním travnatém příkopu a Toyota zůstala na krajnici komunikace.

Při této nehodě utrpěla žena v Aurisu lehké zranění. Na vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 300.000,- Kč. Alkohol byl u obou řidičů na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou. Přesnou příčinu a míru zavinění dopravní nehody nadále šetří mělničtí dopravní policisté.Zpravodajství