Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Krádež finanční hotovostiDne 15. července 2010 v poledne, přijel jednadvacetiletý muž společně se svojí přítelkyní osobním vozidlem na Mělník, ulice Fibichova, kde následně automobil zaparkoval mezi další vozidla.

Ihned poté byl kontaktován mužem, který měl svůj vůz zaparkovaný vedle. Tento mu nabídl ke koupi dalekohled a náramkové hodinky. Dohodli se na kupní ceně 500,- Kč. Kupující vystoupil a zboží si uložil do svého vozu. V okamžiku, kdy kupující chtěl zboží zaplatit, využil prodávající jeho chvilkové nepozornosti a z ruky mu vytrhl nejen dohodnutou částku, ale i jeho peněženku, ve které měl další 2.000,- Kč. Poté „povedený“ prodejce vrátil muži 900,- Kč a z místa urychleně odjel. Svým jednáním způsobil poškozenému škodu převyšující částku 1.000,- Kč.

Poškozený věc okamžitě oznámil policistům z obvodního oddělení PČR Mělník. Policisté k věci provedli opatření a během jedné hodiny byl nečestný obchodník dopaden v Roudnici nad Labem a posléze eskortován na policejní služebnu v Mělníku. Jedná se o osmadvacetiletého cizince. Zde si muž poté převzal sdělení podezření z trestného činu krádeže, za který mu lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty.

Mělničtí policisté by touto cestou chtěli opět upozornit spoluobčany na rizika spojená s uzavíráním podobných „výhodných“obchodů na ulici. Stále se najdou tací, kteří důvěřivosti ostatních občanů využívají ke svému nezákonnému obohacení.Zpravodajství