Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Dopravní nehoda nákladních vozidel se zraněnímDne 19. července 2010 došlo v odpoledních hodinách na silnici I/16, v katastru obce Hořín, k dopravní nehodě mezi nákladním automobilem IVECO, který řídil jednašedesátiletý cizinec a nákladním automobilem SCANIA s přívěsem, který řídil devětapadesátiletý muž z Liberecka.

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič nákladního vozidla IVECO jel po silnici II/246 ve směru od obce Cítov. Když se blížil ke křižovatce se silnicí I/16, pravděpodobně přehlédl dopravní značku „Dej přednost v jízdě“, vjel do křižovatky z vedlejší silnice a v tento okamžik do levého boku jeho vozu narazil svou přední částí nákladní automobil SCANIA s návěsem, jedoucí po hlavní silnici od Mělníka k obci Nová Ves. Po střetu skončila obě vozidla vlevo mimo vozovku ve směru od Mělníka.

Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění zahraničního řidiče a k lehkému zranění řidiče nákladní soupravy. Oba byli převezeni k dalšímu ošetření do nemocnice. Na místě byla u lehce zraněného řidiče provedena orientační dechová zkouška, s negativním výsledkem. Na vozidlech a jejich nákladu byla způsobena škoda ve výši cca 4.600 000,- Kč.

Přesná příčina, míra zavinění a výše škody jsou nadále předmětem šetření mělnických dopravních policistů.Zpravodajství