Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Namátkové policejní kontroly mají smyslDne 29. července 2010 policisté na území okresu Mělník odhalili další dva řidiče, kteří hrubě nerespektovali platné právní předpisy týkající se provozu na pozemních komunikacích.

Nejprve v časných ranních hodinách kontrolovala hlídka policistů z obvodního oddělení v Neratovicích, osobní motorové vozidlo Daewoo Matiz a to v obci Libiš, ulice Budovatelů. Vozidlo řídil čtyřiačtyřicetiletý muž z Mělnicka. Řidič se v rámci kontroly podrobil orientační dechové zkoušce, kterou byla naměřena pozitivní hodnota přesahující 2,00 promile alkoholu v dechu. Policisté dále lustrací na místě zjistili, že muž má v současné době vysloven soudem platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu 18-ti měsíců, s platností od října roku 2009 a v posledních dvou letech byl již za takový čin trestně stíhán.

Od policistů si na policejní služebně převzal sdělení podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za které lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Téhož dne v dopoledních hodinách, byl na silnici č. I/9, v katastru obce Liběchov, kontrolován hlídkou z místního obvodního oddělení, čtyřiapadesátiletý muž z Českolipska, který řídil osobní motorové vozidlo Ford Escort. Policisté na místě provedli orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem a dále lustrací zjistili, že „vášnivý“ řidič má v současné době od správních orgánů vysloveny tři platné zákazy řízení motorových vozidel, které vyprší v říjnu roku 2011.

Od policistů si hříšník převzal sdělení podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta.Zpravodajství