Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Namátkové policejní kontroly mají smyslDne 29. července 2010 policisté na území okresu Mělník odhalili další dva řidiče, kteří hrubě nerespektovali platné právní předpisy týkající se provozu na pozemních komunikacích.

Nejprve v časných ranních hodinách kontrolovala hlídka policistů z obvodního oddělení v Neratovicích, osobní motorové vozidlo Daewoo Matiz a to v obci Libiš, ulice Budovatelů. Vozidlo řídil čtyřiačtyřicetiletý muž z Mělnicka. Řidič se v rámci kontroly podrobil orientační dechové zkoušce, kterou byla naměřena pozitivní hodnota přesahující 2,00 promile alkoholu v dechu. Policisté dále lustrací na místě zjistili, že muž má v současné době vysloven soudem platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu 18-ti měsíců, s platností od října roku 2009 a v posledních dvou letech byl již za takový čin trestně stíhán.

Od policistů si na policejní služebně převzal sdělení podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za které lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Téhož dne v dopoledních hodinách, byl na silnici č. I/9, v katastru obce Liběchov, kontrolován hlídkou z místního obvodního oddělení, čtyřiapadesátiletý muž z Českolipska, který řídil osobní motorové vozidlo Ford Escort. Policisté na místě provedli orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem a dále lustrací zjistili, že „vášnivý“ řidič má v současné době od správních orgánů vysloveny tři platné zákazy řízení motorových vozidel, které vyprší v říjnu roku 2011.

Od policistů si hříšník převzal sdělení podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta.Zpravodajství