Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Dopravní nehoda s těžkým zraněnímDne 5. srpna 2010 kolem osmnácté hodiny došlo na silnici I/16, v katastru obce Nová Ves k dopravní nehodě, mezi osobním automobilem Ford Mondeo, který řídila sedmatřicetiletá žena z Prahy a nákladní automobilem Volvo s návěsem, který řídil sedmadvacetiletý cizinec.

K dopravní nehodě došlo tak, že řidička Fordu jela se svým vozem po silnici ve směru od Nové Vsi a na křižovatce se silnicí I/16 chtěla následně odbočit vpravo směrem na Mělník. V těchto místech je křižovatka ve směru od Nové Vsi osazena dopravní značkou“ Dej přednost v jízdě“. Řidička se však pravděpodobně plně nevěnovala řízení svého vozu a vjela do křižovatky v době, kdy z levé strany přijížděla výše uvedená nákladní souprava. Následně došlo ke střetu mezi přední částí nákladního automobilu a levým bokem Fordu.

Při dopravní nehodě utrpěla řidička zranění, která byla kvalifikována jako těžká a následně byla převezena do nemocnice k ošetření. Na vozidlech vznikla škoda ve výši cca 170 000,-Kč. Alkohol u účastníků byl na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou.

Uvedenou dopravní nehodu nadále vyšetřují dopravní policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník. Policisté by touto cestou chtěli připomenout řidičům v našem regionu, že k nehodě došlo na místě, kde se podobné situace hlavně vlivem chyb účastníků silničního provozu v poslední době stávají poměrně často a proto by měli řidiči při projíždění uvedeného úseku dbát zvýšené opatrnosti a plně se věnovat řízení. Jen tak je možno snížit počet dopravní nehod v tomto místě na minimum.Zpravodajství