Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Muzeum M

Rušili noční klidTřiačtyřicetiletého muže a osmnáctiletou ženu Mělnicka kontrolovala hlídka policistů z místního obvodního oddělení dne 5. srpna 2010 na Mělníku, ulice 28. října. Obě osoby spaly na schodech jedné z budov v ulici. Policisté je probudili, ztotožnili a následně vyzvali, aby místo dobrovolně opustili. Dvojice se odebrala pryč a policisté považovali celou věc za vyřízenou. Což, jak se později ukázalo nebyla pravda.

Zhruba za hodinu oznámil místní občan na Policii ČR, že dochází k rušení nočního klidu v ulici 28. října na Mělníku. Policisté se opět vydali na místo, kde se spojili s oznamovatelem, který je navedl na pozemek nedalekého domu, kde se opět shledali s výše uvedenou dvojicí. Vzhledem k tomu, že se dvojice svým chováním dopustila přestupku proti veřejnému pořádku, rozhodli se policisté vyřešit věc na místě uložením blokové pokuty, a to oběma aktérům ve výši 1 000,-Kč. Se zlou se však potázali. Oba přestupci je začali velmi hlasitě vulgárně urážet, čímž se po změnu dopustili přestupku proti občanskému soužití. Policisté oba výtržníky vyzvali, aby od svého jednání upustili. To se nestalo a přestupci se nakonec snažili z místa utéci. Daleko nedoběhli, byli policisty zadrženi a ve spolupráci s hlídkou mělnických městských strážníků převezeni na obvodní oddělení Policie ČR Mělník. Zde se oba podrobili orientační dechové zkoušce, která u ženy naměřila pozitivní hodnotu 1,52 a u muže 2,74 promile alkoholu v dechu.

Žena byla policisty k věci vyslechnuta a propuštěna, muž putoval do policejní cely, kde měl čas si odpočinout. Poté byl i on vyslechnut a propuštěn. Spisový materiál byl policisty postoupen správnímu orgánu k projednání.Zpravodajství