Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Co dělat, když….


V letních měsících, kdy je čas rekreace a mnozí z nás svůj volný čas tráví na dovolených, ať tuzemských nebo zahraničních, zůstávají naše domovy dočasně prázdné a zvyšuje se riziko, že pachatelé majetkové trestné činnosti tohoto stavu zneužijí a neoprávněným zásahem naruší soukromí a majetková práva občanů. Proto je dobré mít na paměti několik základních pravidel, jak se bránit před nájezdy podobných výtečníků a ochránit tak své byty a domy. Zde jsou alespoň základní z nich:

  • zejména v panelových domech, zamezit přístupu cizích osob ( funkční hlavní vstupní dveře) a zamykání vchodů. V případě výskytu podezřelých osob v domě se mohou ostatní spoluobčané obrátit na Policii ČR nebo městskou policii. Mohlo by se jednat o pachatele trestných činů, nebo tzv.“ tipaře“.

  • svůj odjezd na dovolenou, místo a délku pobytu sdělujeme pouze rodinným příslušníkům. Tím, že tato data umístíme např. na sociální sítě, může se stát, že jich zneužije neoprávněná osoba.

  • požádat své nebližší o pravidelné vybírání poštovní schránky. Přílišné nashromáždění listovních zásilek a letáků jasně svědčí o nepřítomnosti majitele v bytě či domě.

  • zajistit, aby příbuzní chodili zalévat květiny, krmit domácí mazlíčky či větrat místnosti. I v době Vaší nepřítomnosti, by měl být v bytě či rodinném domě vidět pohyb osob.

  • před odjezdem byt či rodinný dům řádně zabezpečit, dobré je využití zabezpečovacího systému, popř. služeb bezpečnostních agentur, které provozují pulty centralizované ochrany.

  • disponujete-li doma vyšší finanční hotovostí nebo vlastníte-li např. šperky větší hodnoty, lze doporučit jejich úschovu během dovolené u příbuzných, popř. využití bezpečnostních schránek a sejfů v bankovních domech, popř. jiných specializovaných ústavech

  • stejně tak lze tyto specializované ústavy či bankovní domy využít i k úschově osobních dokladů, záručních listů, pasů, bankovních výpisů, účetnictví a dalších důležitých dokumentů

Policisté by nakonec touto cestou chtěli popřát spoluobčanům příjemně strávený zbytek prázdnin a s nimi spojených dovolených.

 

Kolektiv policistů
Obvodního oddělení Policie ČR
Kralupy nad VltavouCo dělat, když...