Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Opilých řidičů neubýváDne 10. srpna 2010, krátce po poledni, v Lužci nad Vltavou, ulice Nerudova, kontrolovala hlídka policistů z místního oddělení Policie ČR, osobní vozidlo Fiat Cinquecento, které řídil čtyřiapadesátiletý muž z Mělnicka. Během kontroly se řidič podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 1,77 promile alkoholu v dechu.

Kontrolovaný muž poté následoval policisty na služebnu a zde mu bylo sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Vzhledem k tomu, že podobných případů na našich silnicích neubývá, budou se i nadále policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník v rámci výkonu svých pravomocí zaměřovat na dohled nad silničním provozem a bezpečností na komunikacích našeho regionu. Mimo jiné proto, že požití alkoholu před jízdou je jedním z nejzávažnějších porušení zákonných norem spojených se silničním provozem a pro ostatní účastníky silničního provozu je tento jev velmi nebezpečný.Zpravodajství