Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Dopravní nehoda u obce ZárybyV průběhu několika hodin se na Mělnicku staly dne 17. srpna 2010 hned čtyři dopravní nehody.

Na Mělníku se v ulici Pražská srazila sanitka rychlé záchranné pomoci s nákladním automobilem. Zde byl lehce zraněn jeden člověk a škoda na poškozených vozidlech se v tomto případě vyšplhala na částku cca 70.000,- Kč.

V obci Lhotka u Mělníka došlo k čelní srážce dvou osobních automobilů. Zde byli lehce zraněni dva lidé. Škoda na vozidlech způsobená srážkou byla předběžně vyčíslena na částku 110.000,- Kč.

Na Neratovicku si řidič osobního vozidla poškodil na svém vozidle dveře, když při vystupování z vozidla pravděpodobně přehlédl projíždějící vozidlo. Řidiči si událost na místě sami vyřešili na příslušný formulář pro pojišťovny.

Ještě téhož dne se stala čtvrtá dopravní nehoda, ke které došlo po třinácté hodině, na silnici II. třídy, č. 101, v katastru obce Záryby, mezi nákladním automobilem TATRA 815, který řídil třiačtyřicetiletý muž z Mělnicka a blíže nezjištěným nákladním automobilem s nezjištěným řidičem.

K nehodě došlo tak, že nezjištěný řidič s nákladním vozidlem s návěsem jel po silnici ve směru od Brandýsa nad Labem ke Kostelci nad Labem. V levotočivé zatáčce došlo k rozhoupání návěsu, který se tímto vychýlil přes střed vozovky. V danou chvíli přijížděl od Kostelce nad Labem směrem na Brandýs nad Labem řidič s nákladním vozidlem TATRA 815. Aby řidič nákladního vozidla TATRA 815 zabránil střetu, najel pravou stranou na nezpevněnou krajnici, která však byla značně podmáčená a vozidlo narazilo pravým předním rohem kabiny do stromu nacházejícího se v silničním příkopu. Nezjištěný řidič s nákladním vozem z místa dopravní nehody ujel a dopravní nehodu neoznámil.

Při nehodě nedošlo ke zranění řidiče v nákladním automobilu TATRA 815. Na havarovaném vozidle vznikla škoda v celkové výši zhruba 100.000,- Kč. Škoda na poškozeném stromu a silničním příkopu byla předběžně vyčíslena na částku 2.000,- Kč. Na místě provedená orientační dechová zkouška, která byla u řidiče vozu TATRA 815 negativní. Příčiny nehody a vypátrání řidiče nákladního vozu s návěsem, který byl účastníkem dopravní nehody, jsou nadále předmětem šetření mělnických dopravních policistů.Zpravodajství