Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Šíření poplašné zprávyDne 19. srpna 2010 krátce před devatenáctou hodinou oznámil anonymně mužský hlas na linku tísňového volání 158, že na mělnickém autobusovém nádraží je bomba a poté zavěsil. Policejní operační důstojník z Územního odboru Policie ČR Mělník, který telefonát přijal, vyslal na místo okamžitě policejní hlídky.

Po příjezdu šestnáct policistů ve spolupráci s městskými strážníky areál nádraží uzavřelo a na místo byli přivoláni pyrotechnik a psovod – specialista. Při zajištění areálu bylo evakuováno zhruba osmdesát osob. Prostor nádraží byl po příjezdu specialistů zkontrolován a žádný nástražný výbušný systém nebyl nalezen. Opatření policisté ukončili zhruba ve 21:30 hodin, poté se provoz nádraží vrátil do normálních kolejí. Během opatření nedošlo ke škodám na majetku a zdraví osob. Policisté případ nadále šetří jako podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy.

Policejní vyšetřování přineslo zanedlouho své výsledky. Mělničtí kriminalisté ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení Policie ČR Mělník zadrželi dvaačtyřicetiletého muže z Mělnicka, který se k výše uvedenému činu doznal. Během vyšetřování se muž mimo jiné podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 3,13 promile alkoholu v dechu. Dále bylo policisty zjištěno, že zadržený byl koncem roku 2008 soudem podmínečně odsouzen za stejný trestný čin, takže se v jeho případě jedná o opakovanou trestnou činnost.

Dne 20. srpna 2010 zahájil policejní vyšetřovatel trestní stíhání muže pro trestný čin šíření poplašné zprávy, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od jednoho do pěti let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.


 Zpravodajství