Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Usedli za volant i přes zákazZvláštní “láska“ k řízení motorových vozidel velmi pravděpodobně zkomplikuje život dvěma řidičům, které kontrolovali policisté na Mělnicku dne 24. srpna letošního roku. Jedná se o šoféry, kteří usedli za volant svých plechových miláčků i přesto, že mají v současné době vysloven soudem, nebo správním orgánem zákaz řízení motorových vozidel a o tomto prokazatelně věděli.

Nejprve policisté z obvodního oddělení v Lužci nad Vltavou, kontrolovali po čtrnácté hodině v katastru obce Nová Ves motorové vozidlo, které řídil třiatřicetiletý muž z Prahy – východ. V jeho případě kontrola zjistila, že má v současné době vysloven správním orgánem platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu šesti měsíců. Muži bylo policisty následně sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až a tři léta.

Krátce před sedmnáctou hodinou kontrolovali policisté z místního obvodního oddělení padesátiletého muže z Brna, za volantem osobního motorového vozidla KIA a to v Horních Počaplech. Následnou lustrací bylo zjištěno, že kontrolovaný muž není držitelem žádného řidičského oprávnění a navíc má soudem uložen platný zákaz řízení motorových vozidel na dva roky, platný od února letošního roku. Policisté se s tímto šoférem nesetkali poprvé. Muž, který fakticky žije na Mělnicku uvízl v jejich sítích od začátku letošního roku zhruba po osmé. Vždy pro stejný prohřešek ,spojený s řízením motorových vozidel. Jízda bez řidičského oprávnění a následné maření výkonu úředního rozhodnutí pro tohoto recidivistu nejsou tudíž žádnou novinkou.

I tentokrát si od policistů převzal sdělení podezření pro stejný trestný čin jako první hříšník a i v jeho případě lze uložit výše uvedený trest odnětí svobody.Zpravodajství