Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Energetické audity v mělnických školách

Dle nařízení EU musí být topení na školách regulované – např.pomocí regulačních ventilů na radiátorech. Město do konce tohoto roku namontuje ventily do budov základních a mateřských škol, kromě ZŠ Matiegky a MŠ Nemocniční, kde je třeba souběžně řešit zateplení budov.

Firma ENESA zpracovala v městských školách energetické audity a navrhla úsporná opatření. Přišla se zajímavou nabídkou, kdy zainvestuje ze svých prostředků úsporný program a město z toho, co díky těmto opatřením uspoří, bude postupně firmě její investici splácet. Pokud úspora nebude taková, jak ji firma deklarovala, také splátka bude o to menší.

Město na tuto nabídku přistoupilo zatím na ZŠ Jungmannovy sady a příští topná sezóna ukáže úspory v reálu. Firma na radiátory osadí ventily, které propojí do řídícího střediska. Počítač pak bude řídit zapínání a vypínání topení v jednotlivých třídách podle délky vyučování, omezí topení o víkendech a o prázdninách apod.

Energetické úspory na ZŠ J.Matiegky se město pokusí řešit pomocí dotace ( žádost již byla podána), neboť celá budova největší mělnické školy potřebuje nové zateplení včetně výměny oken. Jde o investici ve výši několik desítek milionů korun.

Město dalo do škol 17,5 milionu korun

Město letos investovalo v budovách škol 17,5milionu korun. Z větších akcí se právě dokončují nové fasády na ZŠ Mlazice a ZŠ Jungmannovy sady.
V suterénu ZUŠ v Palackého ulici probíhá rekonstrukce – děti tu v září najdou nové šatny, sociální zařízení a zvukově izolovanou učebnu pro bubeníky.
Provádějí se i další akce: výměna oken v MŠ Slovany a na schodišti ZvŠ Seifertova, výměna stávajících 8ks ocelových oken za nová plastová a oprava a zateplení části střechy nad Školní jídelnou Pražská a výměna oken v MŠ Mlazice.

Ing.Lubor Byzov, vedoucí Oboru správy majetku a služeb MÚ MělníkMěsto - z radnice