Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Kvůli výživnému skončil ve vazběPolicejní komisař ze Služby kriminální policie a vyšetřování , Územního odboru Policie ČR Mělník zahájil dne 25. srpna letošního roku trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Prahy – venkov, pro trestný čin zanedbání povinné výživy.

Obviněný si v době od konce března letošního roku do současnosti neplnil vyživovací povinnost na své dva syny, žijící trvale na Mělnicku. Tímto jednáním vznikl za sledované období dluh na neuhrazeném výživném ve výši 24 500,-Kč. V tomto případě je možno za uvedený skutek uložit trest odnětí svobody v rozpětí od jednoho do pěti let.

Muž má s totožnou trestnou činností již bohaté zkušenosti. Za stejný trestný čin jej v roce 2008 odsoudil soud k podmíněnému trestu šesti měsíců se zkušební dobou dvou let. Dále v roce 2009 byl muž opět odsouzen k podmíněnému trestu devíti měsíců, se zkušební dobou tří let. V roce 2010 byl opět obžalován pro stejnou trestnou činnost, avšak k jednání soudu se  nedostavoval a proto byl v srpnu letošního roku na muže vydán příkaz k zatčení. Výše popsaný případ je tedy již jeho čtvrtým trestním stíháním pro uvedený delikt.

Obviněný byl po zahájení trestního stíhání, na základě příkazu k zatčení zadržen a následně policisty eskortován do vazební věznice.Zpravodajství