Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Vloupal se do kuchyněDvacetiletý muž z Mělnicka dne 30. srpna letošního roku, ve večerních hodinách vnikl poté, co rozbil skleněnou výplň okna, do prostor kuchyně v domě Kněžny Emy v Neratovicích, ulice Kojetická. Zde následně odcizil nářezový stroj a toastovač, které posléze vyhodil ven z okna. Venku věci posbíral a chtěl je odnést. Byl však pravděpodobně vyrušen přijíždějícími policisty a tak svůj lup odhodil do nedalekého potoka a z místa činu utekl. Svým jednáním způsobil provozovateli objektu škodu, která byla vyčíslena předběžně na částku 10 000,-Kč.

Na místo dorazili takřka ve stejnou dobu policisté z místního obvodního oddělení a městští strážníci. Ihned po jejich příjezdu se rozeběhlo pátrání po pachateli. Netrvalo dlouho a policisté z obvodního oddělení Policie ČR Neratovice ve spolupráci s mělnickými kriminalisty muže zadrželi v nedalekém domě, kde se zloděj snažil ukrýt.

Následovala eskorta lapky na policejní služebnu a následně sdělení podezření z trestného činu krádeže, za který je v jeho případě možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství