Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Akce “Mládež“Policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník poslední dny v srpnu a zejména poslední prázdninový víkend věnovali v rámci preventivně – bezpečnostního opatření pozornost restauračním zařízením , zábavním a noční podnikům. V těchto objektech následně provedli kontrolu , při které se zaměřili na případné podávání alkoholických nápojů mladistvým a nezletilým. Během opatření se akce zúčastnilo dvaadvacet policistů z místních obvodních oddělení .

Policisté za sledované období provedli celkem pět akcí a při nich zkontrolovali 32 objektů. Během opatření policisté v pohostinských zařízeních zastihli 79 osob mladistvých, tedy osob starších patnácti a mladších osmnácti let. Z tohoto počtu bylo u čtyřech z nich zjištěno užití alkoholických nápojů. Následně byli mladiství předáni zákonným zástupcům. Policisté uložili jedné osobě blokovou pokutu za přestupek spojený s podáváním alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let.

Jednalo se o ženu, pracující jako obsluha baru v Kralupech nad Vltavou. Zde policisté zjistili v rámci kontroly dne 26. srpna 2010 jednu sedmnáctiletou dívku a dva stejně staré mladíky pod vlivem alkoholu. Orientační dechová zkouška u nich naměřila hodnoty od 0,18 až 0,27 promile alkoholu v dechu. Všichni tři byli následně předáni rodičům a obsluze byla uložena bloková pokuta ve výši 500,-Kč.

Výše popsaná akce je další z řady preventivně – bezpečnostních opatření, kterými se policisté na Mělnicku snaží předcházet páchání trestné činnosti a která budou i nadále namátkově prováděna.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Ze 79 mladistvých pouze 4 pod vlivem alkoholu?


Teda, koukám. Celkem mi přijde až nereálné, že by zbytek mládeže na diskotékách a v hospodách popíjel limču. No, ale asi to tak bude Smiling To za mých mladých let, kdyby cajti přijeli do Borku, tak by skóre bylo asi zajímavější.