Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Test odolnosti 2010


Dne 7. září 2010 se na Kokořínsku uskutečnila akce, které se zúčastnili policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník, resp. příslušníci Pořádkové jednotky, Krajského ředitelství Policie ČR, Středočeského kraje, skupina Mělník.

Jejich velitelé jim zde připravili trasu dlouhou cca 25 km, na které policisty čekalo deset stanovišť s různými úkoly. Jednalo se o řešení problémů souvisejících s poskytováním první pomoci, jak na zemi, tak na vodní hladině, přepravy zraněných ve ztížených podmínkách, dále nástrahy týkající se překonání přírodních překážek, vodních toků a jiných fyzicky náročných úkolů.

Akce se zúčastnilo zhruba patnáct elitních policistů, kteří v dopoledních hodinách „ odstartovali“ ve třech skupinách u hájovny na Romanově a ve večerních hodinách končili v okolí rybníka Harasov. Další kolegové se podíleli na zajištění celého podniku a nemalý dík patří též hasičům – specialistům z Hasičského záchranného sboru Mělník a profesionálním zdravotníkům, bez jejichž speciálního vybavení a odborné pomoci by se akce neuskutečnila.

Při tomto cvičení se nejednalo o žádnou procházku podzimní přírodou, ale o tvrdou přípravu policistů, kteří se mnohdy v podobných podmínkách účastní mimo jiné pátracích akcí po pohřešovaných osobách, při kterých hraje čas a odborná připravenost policistů hlavní úlohu.Zpravodajství