Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Otevření zrekonstruovaného azylového domu

Ve středu 8.září 2010 byl za účasti mnoha hostů slavnostně zahájen provoz nově zrekonstruovaného azylového domu v Mělníku, který je nyní svou kapacitou největší ve středních Čechách. Jde o zařízení, které provozuje město Mělník. V úvodu promluvil pan starosta města Mělníka Mgr. Miroslav Neumann,dále JUDr. Ing. Tomáš Novotný, Ph.D., ředitel Úřadu Regionální rady, ROP Střední Čechy a PaedDr. Milan Němec, radní Středočeského kraje za oblast školství, mládeže a tělovýchovy. Po přestřižení pásky provedl všechny hosty po azylovém domě pan Jakub Šlajs, který je vedoucím tohoto zařízení.

Při rekonstrukci se podařilo stavebně oddělit část, která slouží rodinám s dětmi a část pro dospělé. Kapacita domu se zvýšila oproti původnímu stavu o 22 lůžek na celkových 72 lůžek. Pro rodiny s dětmi je vyčleněno 42 lůžek, 14 pro osoby bez přístřeší, 4 lůžka jsou krizová a 12 lůžek slouží jako noclehárna.

Náklady na rekonstrukci činily 9,6 milionů, z toho dotace pokryla částku 8,8 milionu korun.

Dům má díky rekonstrukci nově vybudované podkrovní prostory, nové interiérové vybavení, dále sociální zařízení - včetně bezbariérových, dvě kuchyňky, společenskou místnost a bezbariérový vchod do komplexu.

PřílohaVelikost
6lůžkový pokoj pod střechou.JPG36.59 KB
berbariérový vchod.JPG37.16 KB
nocléhárna muži.JPG45.03 KB
noclehárna.JPG34.99 KB
nová kuchyňka v přízemí.JPG45.78 KB
nové podkrovní prostory.JPG24.58 KB
páska.JPG54.15 KB
projev Novotný a Němec.JPG49.22 KB
společenská místnost.JPG39.28 KB
zahájení - pan starosta.JPG42.98 KB


Město - z radnice