Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Otevření zrekonstruovaného azylového domu

Ve středu 8.září 2010 byl za účasti mnoha hostů slavnostně zahájen provoz nově zrekonstruovaného azylového domu v Mělníku, který je nyní svou kapacitou největší ve středních Čechách. Jde o zařízení, které provozuje město Mělník. V úvodu promluvil pan starosta města Mělníka Mgr. Miroslav Neumann,dále JUDr. Ing. Tomáš Novotný, Ph.D., ředitel Úřadu Regionální rady, ROP Střední Čechy a PaedDr. Milan Němec, radní Středočeského kraje za oblast školství, mládeže a tělovýchovy. Po přestřižení pásky provedl všechny hosty po azylovém domě pan Jakub Šlajs, který je vedoucím tohoto zařízení.

Při rekonstrukci se podařilo stavebně oddělit část, která slouží rodinám s dětmi a část pro dospělé. Kapacita domu se zvýšila oproti původnímu stavu o 22 lůžek na celkových 72 lůžek. Pro rodiny s dětmi je vyčleněno 42 lůžek, 14 pro osoby bez přístřeší, 4 lůžka jsou krizová a 12 lůžek slouží jako noclehárna.

Náklady na rekonstrukci činily 9,6 milionů, z toho dotace pokryla částku 8,8 milionu korun.

Dům má díky rekonstrukci nově vybudované podkrovní prostory, nové interiérové vybavení, dále sociální zařízení - včetně bezbariérových, dvě kuchyňky, společenskou místnost a bezbariérový vchod do komplexu.

PřílohaVelikost
6lůžkový pokoj pod střechou.JPG36.59 KB
berbariérový vchod.JPG37.16 KB
nocléhárna muži.JPG45.03 KB
noclehárna.JPG34.99 KB
nová kuchyňka v přízemí.JPG45.78 KB
nové podkrovní prostory.JPG24.58 KB
páska.JPG54.15 KB
projev Novotný a Němec.JPG49.22 KB
společenská místnost.JPG39.28 KB
zahájení - pan starosta.JPG42.98 KB


Město - z radnice