Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Krádeže v bytech objasněnyV průběhu měsíce června letošního roku došlo v Neratovicích a Kralupech nad Vltavou k sérii krádeží věcí z bytů. Neznámý pachatel vždy bez použití zjevného násilí překonal uzavřené, ale neuzamčené dveře bytů a zde následně odcizil majetek osob v nich žijících.

V době od druhého do sedmého června 2010 takto vnikl do tří bytů v Neratovicích a to v ulicích Za obchody, Na Výsluní a Kojetická. V těchto případech zloděj připravil majitele bytů o elektroniku, finanční hotovost, platební karty, oblečení a lůžkoviny. Další dva byty si lapka vyhlédl v Kralupech nad Vltavou, ulice Makarenkova. Zde opět bez zjevného násilí překonal vstupní dveře a uvnitř odcizil mimo jiné dámskou kabelku v hodnotě cca 1.000,- Kč. V uvedených případech byla poškozeným způsobena celková škoda ve výši zhruba 70.000,. Kč.

Policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník případy začali šetřit jako podezření z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po takřka tříměsíčním usilovném šetření a shromažďování důkazního materiálu se kriminalistům podařilo sérii krádeží v bytech objasnit. Uvedenou trestnou činnost mají na svědomí dva podezřelí, devětatřicetiletý muž z Rokycanska a jeho třiapadesátiletý komplic z Teplicka. Dne 3. září 2010 zahájili trestní stíhání prvního z nich a následujícího dne si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání i jeho starší komplic, který se nachází za své předchozí majetkové delikty ve vazební věznici.

Za výše uvedené trestné činy obviněným hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.Zpravodajství