Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Ohňostroj z Vinobraní 2010

Jak jsem vloni pomlouval ohňostroj (stále si myslím, že byl krátký a chudý), tak letos musím zatleskat i touto virtuální cestou. Tým Flash Barrandov se postaral o zajímavou podívanou, okořeněnou o novinku rozdělené scény v podobě vinného hroznu nad náměstím. Ten sice, podle mého názoru, mohl mít trochu názornější podobu, ale následné převedení scény sněhobílou střelou nad Aušperk, kde se odehrála hlavní světelná bitka, bylo opravdu efektním kouskem. 

vinobrani ohnostroj 2010

Z pozice člověka, který to chtěl celé vyfotografovat (záměrně nepoužívám označení "fotograf"), mi vadila jediná věc - že světlice byly moc blízko a vybuchovaly každou chvíli na jiném místě. Z toho důvodu je výsledek hodně ořezaný a pozičně nesprávný. Nevybral jsem si úplně vhodné místo, i tak se ale můžete, pokud chcete, podívat na to, co bylo na obloze k vidění.

PřílohaVelikost
4.jpg281.09 KB
Kultura předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Předně


.... chválím, že se zase našel někdo, kdo se s námi u webu podělil o fotky. Jsou to hezké záběry, přesně podle rad odborníků, jak se má ohňostroj fotit, aby se vytvořil kýžený efekt dlouhých čar. Druhou možností je pak i krátká videosekvence se zvukovým záznamem. Fakt dobrá práce !

Obrázek uživatele raist

2.1 re: Předně


jj, moc hezky fotky! 

2.1.1 Díky


Sokrates, Raist: Díky za uznání - přesně jak píše Sokrates, podle pokynů odborníků Eye-wink

Jen jsem zapomněl dopsat údaje o fotografiích: ISO 64; clona F8; čas 8 sec, "aparát" FujiFilm FinePix  S5600 (pracovní název kombajn)

Škoda že mě překvapila ta "střela" od náměstí na Aušperk, ta byla fakt dobrá. Na jedné fotce ji sice mám, ale tak zakrytou stromem a se špatným načasováním, že ji nemá cenu vytahovat. No nic, za chvíli je další Vinobraní...

2.1.1.1 Tak to


1 Ohňostroj z ulice u knihovny


Ohňostroj jsem sledoval z ulice vedoucí z náměstí ke knihovně a cítil jsem se tam jak pěšák při odstřelování města za třicetiletý války. Ohňostroj byl přesně nad námi, rány byly ohlušující a hlavně neshořelé zbytky padaly na okolní plechové střechy domů tak intenzivně, že vydávaly zvuk jako při dešti. Bohužel mezi nás diváky minimálně dvakrát spadl i nějaký ten stále hořící kousek - což mi moc bezpečné nepřišlo (o již vyhořelých zbytcích ani nemluvě).

1.1 Hledej pozitiva.


Popsal jsi to hezky a máš věčný zážitek do života. Řekni si : ,,Kdo se tím může pochlubit Smiling ?"

Svého času jsem hodně jezdil na plochou dráhu do Pardubic, nebo aspoň druhý den po Zlaté přilbě do Prahy na Markétu. Neuměl jsem si představit jiné, respektivě lepší místo k stání, než nad první zatáčkou, kam létala všechna ta škvára a kde voněl ten glycin z výfuku. To se ví, že jsem asi po závodě vypadal, ale poznal jsem, že je to úplně něco jiného než v televizi, a konečně, vždyť ta škvára létala od nejlepších plochodrážníků planety Smiling .