Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Ohlédnutí za Mělnickými slavnostmiO uplynulém víkendu tj. od 17. září do 19. září se konala na Mělníku slavnost Mělnické vinobraní. Policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník zajišťovali bezpečnostní opatření zaměřené zejména na zajištění veřejného pořádku a na bezpečnost v silničním provozu.

Na zdárný průběh veselí dohlížela zhruba stovka policistů jak z  Územního odboru PČR Mělník v zastoupení pořádkové, dopravní i služby kriminální policie a vyšetřování a služebních psovodů. Tak zde byla i jízdní policie z hl. města Prahy.

V souvislosti s konáním Vinobraní nebylo policisty zjištěno hrubé narušení veřejného pořádku. Policisté v rámci akce zjistili šest trestných činů, většinou v souvislosti s požitím alkoholických nápojů před jízdou, v jednom případě bylo zjištěno maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a taktéž v jednom případě policisté šetřili krádež věcí ze skladu. Policisté v pěti případech řešili přestupky v dopravě (užití alkoholu před jízdou), dále dva přestupky, kdy se jednalo o poškozenou výlohu obchodu a poškozené čelní sklo vozidla. V jednom případě policisté zpracovávali přestupek proti občanskému soužití.

Lze říci, že policisty velice potěšilo, že nemuseli toliko řešit vážnější věci jako krádeže, výtržnictví, rvačky aj. Různé potyčky povětšinou podnícené alkoholem a bujarým veselím, byly vyřešeny v klidu a bez většího zásahu policejních orgánů. Občané se mohli s hlídkami policistů setkávat v průběhu celých slavností a v případě nutnosti využít jejich okamžitého zásahu.

Závěrem lze říci, že během konání akce nebyl zjištěn výrazný nárůst kriminality a nedošlo ani k výraznému zvýšení nehodovosti. Policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník děkují občanům, že i díky jejich přispěním, proběhly slavnosti v klidném duchu a bez většího narušení veřejného pořádku.Zpravodajství