Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Řidiči nerespektovali rozhodnutí správních orgánůMělničtí dopravní policisté kontrolovali dne 19. září 2010, krátce před dvacátou hodinou, na Mělníku, v ulici Pražská, osobní motorové vozidlo Peugeot 605, které řídil čtyřiadvacetiletý mladík z Českolipska. Muž kontrole předložil doklady potřebné pro provoz a řízení motorových vozidel na pozemních komunikacích a podrobil se orientační dechové zkoušce, která dopadla s negativním výsledkem. Lustrací policisté zjistili, že mladý řidič má v současné době platnou blokaci všech řidičských oprávnění, neboť má od krajského soudu vysloven zákaz řízení motorových vozidel na robu jednoho roku, s nabytím právní moci v polovině srpna letošního roku. Řidič si na místě vozidlo zajistil a s policisty se dostavil na místní obvodní oddělení.

Osmadvacetiletý muž z Kladenska, řídil dne 20. září 2010, v dopoledních hodinách, v Kralupech nad Vltavou, ulicí 28. října, své osobní motorové vozidlo. Na místě byl kontrolován hlídkou městské policie. Na základě lustrace v evidencích Policie ČR byl řidič, po zajištění vozidla na místě, převezen hlídkou na místní obvodní oddělení. Policisté totiž zjistili, že muž má v současné době vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel od okresního soudu na zkušební dobu do začátku října letošního roku, s nabytím právní moci od začátku října roku 2009 a dále má ještě jeden platný zákaz řízení ve zkušební době a to taktéž od okresního soudu na zkušení dobu do konce ledna roku 2012, s platností od poloviny července letošního roku. O obou zákazech muž prokazatelně věděl, přesto je vědomě porušil.

Téhož dne, krátce před pátou hodinou večerní, kontrolovala hlídka z obvodního oddělení v Lužci nad Vltavou, osobní motorové vozidlo Fiat Uno, které řídil pětapadesátiletý muž z Litoměřicka. Tento hlídce na místě předložil potřebné doklady pro provoz a řízení motorových vozidel na pozemních komunikacích a dále se podrobil orientační dechové zkoušce, která měla negativní výsledek. Lustrací policisté zjistili, že muži soud uložil zákaz řízení motorových vozidel na dobu jednoho roku, s platností od června 2010. I zde řidič o zákazu prokazatelně věděl. Po zajištění vozidla se s policisty dostavil na policejní služebnu.

Jako poslední hříšník byl téhož dne ve večerních hodinách, na silnici č. I/16, v katastru obce Vysoká Libeň, kontrolován teprve devatenáctiletý mladý muž z Lounska, který řídil své osobní motorové vozidlo Ford Fiesta. Hlídka u řidiče na místě provedla řádnou kontrolu dokladů. Případného požití alkoholických nápojů bylo orientační dechovou zkouškou vyloučeno. Lustracemi bylo zjištěno, že mladík si už stačil za krátkou dobu držení řidičského průkazu od správního orgánu vysloužit zákaz řízení motorových vozidel na dobu šesti měsíců s nabytím právní moci od poloviny května letošního roku. S policisty se dostavil na obvodní oddělení ve Mšeně.


 

Všem čtyřem hříšníkům policisté na policejních služebnách sdělili podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze uložit trest odnětí svobody až na tři léta.Zpravodajství