Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Program MKDM na měsíc říjen


KULTURNÍ PŘEHLED MKD MĚLNÍK ŘÍJEN 2010

Sobota 2. října v 10.00 hodin – Náměstí Míru

26. BĚH KOKOŘÍNSKÝM ÚDOLÍM

41. ročník tradičního mezinárodního silničního závodu v běhu na 25 km z Mělníka na Harasov a zpět, současně otevřený PŘEBOR MĚLNICKA. Propagační závody předškolních dětí s rodiči a školní mládeže.

Sobota 2. října v 19.30 hodin – kavárna MKD

A.S.M.

Poslední koncert mělnické skupiny. Jako hosté vystoupí Martin Lawart, Luboš Javůrek, Petra Šani Šanclová a Kalábůf Něžný Beat.

Vstupné 80,- Kč

Středa 6. října v 19.30 hodin – Kavárna MKD

SWINGOVÝ VEČER

DANCE BAND MĚLNÍK

Účinkuje Jana Doležalová – zpěv, Jana Tomanová – zpěv, Radka Čížková – zpěv, perkuse, Petr Hladík – zpěv, saxofony, klarinet, Zuzana Komárová – saxofony, flétna, Leoš Mráz – trubka, Pavel Štyler – zpěv, klávesy, Rony Vališ – kytary, Jarda Marek – zpěv, basa - Jiří Míl, Jiří Duňka – bicí, Jan Velínský - mistr zvuku, host - Jiří Endler, zpěv. Srdečně zveme na vystoupení mělnické kapely, která se již podruhé předvede v rámci swingových večerů

Vstupné 70,- Kč

Čtvrtek 7. října v 18.00 hodin – Kavárna MKD

INDONÉSIE, BATOH A JÁ

Exkurze po nejkrásnějších ostrovech Indonésie. Pozorování orangutanů v Bukit Lavang a návštěva dříve kanibalských batackých kmenů u jezera Toba na Sumatře. Prohlídka světoznámého buddhistického chrámového komplexu Borobudur i hinduistického Prambananu, pohled do hlubin aktivního sopečného kráteru

Mt. Bromo a zajímavosti hlavního města Jakarta na Jávě. „Ostrov bohů“ – Bali. Pokoření vrcholu Mt. Rinjani na Lomboku a potápění na úžasných Gili Islands. Na závěr barvité pohřební obřady Torajů na jižním Sulawesi.

Cestopisná audiovizuální přednáška Saši Ryvolové, nezávislé spisovatelky a publicistky (časopisy Safari, Lidé a země, Koktejl)

Vstupné 40,- Kč

Úterý 12. října od 17.00 do 20.00 hodin – Kavárna MKD

KURZ PODZIMNÍHO ARANŽOVÁNÍ

Každoroční příjemné setkání u podzimního aranžování. Kurzistky si vyrobí tři pěkné výrobky k výzdobě bytu, pomáhat jim budou opět lektorky ze Středního odborného učiliště v Liběchově. Zájemci se mohou hlásit u p. Lešnerové v kanceláři předprodeje MKD nebo na tel. čísle 315 622 612.

Cena včetně materiálu je 490,- Kč

Sobota 16. října v 10.00 hodin – Velký sál MKD

MĚLNICKÝ PEGAS 2010

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ 16. ROČNÍKU CELOSTÁTNÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Součástí slavnostního vyhlášení výsledků soutěže bude i hudebně – poetické pásmo z díla Josefa Brože, ve kterém účinkují Alena Krtilová, Josef Kubias, Pavel Malák, Miroslav Sígl, Blanka Štráchalová a Marian Kořínek. Nebude chybět ani slovo předsedy poroty, recitace vítězných prací a samotné předávání cen vítězným autorům.

Úterý 19. října v 18.00 hodin – Kavárna MKD

ZA TUČŇÁKY NA FALKLANDSKÉ OSTROVY

„Není na světě podobné místo, kde se na jednom místě vedle sebe vyskytují čtyři druhy tučňáků. Na fotografování a poznávání jejich života jsem se připravoval dlouho, myslel jsem, že vím vše, ale na místě nebylo chvilky, kdy mě něčím novým neudivovali“, řekl fotograf Ondřej Prosický, který návštěvníkům přednášky přiblíží život na ostrovech v Atlantském oceánu, ležících asi 500 km východně od pobřeží Argentiny. Ondřej Prosický je člen Asociace profesionálních fotografů České republiky. Svoje zkušenosti s fotografováním přednáší na veletrzích, setkáních cestovatelů a přednáškách (Interkamera, Invex). Fotografie prezentuje úspěšně na fotografických soutěžích (finále Wildlife Photographer of the Year 2007, Czech Press Photo) a jeho snímky lze najít v časopisech Příroda, Koktejl, Ptačí svět, Photo Life, Outdoor a dalších.

Přednáší fotograf Ondřej Prosický.

Vstupné 40,- Kč

Středa 20. října v 15.30 hodin – Kavárna MKD

TRDLOVAČKA S TANCOVAČKOU

Hudebně zábavný pořad pro dříve narozené. K tanci i poslechu hraje kapela Tancovačka pod vedením Standy Tatara.

Vstupné 80,- Kč

Pátek 22. října v 9.00 hodin – Divadelní sál MKD

OBUŠKU Z PYTLE VEN

Výpravný muzikál na motivy klasické pohádky agentury Julie Jurištové. Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka snášejícího zlaťáky. V krčmě už na něj čeká vykutálená dvojice hostinských, která ho nestydatě okrade. Tentokrát je však stihne zasloužený trest. Příběh plný písniček a komických situací je určený pro dětské diváky od 3 -10 let. Vstupné 50,- Kč

Pátek 22. října v 19.30 hodin – Kavárna MKD

FDK A HOST

Koncert rockových skupin.

Pondělí 25. října v 19.30 hodin – Divadelní sál MKD

KDYŽ HARRY POTKAL SALLY

Úspěšný divadelní přepis stejnojmenného filmu N. Ephrona, za jehož scénář byl v roce 1989 nominována na Oscara a v němž zazářila Meg Ryanová a Billy Crystal. Sally právě dokončila univerzitu, Harry je novopečený právník, když se potkají uprostřed hektického Manhattanu. Sally má středostavovské názory. Harry je naopak protřelý světák. Jejich setkání se pak v průběhu třinácti let opakují, zatímco oba prožívají své milostné vzlety i pády s jinými partnery. Z původních antipatií se zrodí nejdříve přátelství a posléze – jak jinak – láska. Není ovšem jednoduchá, protože Harry i Sally jsou samorosti a pečlivě si střeží svoji osobní zónu. Navíc mají talent vidět věci z nadhledu a především s vtipem zkoumají nejen své povahy, ale i podstatu samotné lásky. To přináší řadu humorných situací od předstíraného orgasmu, který Sally sehraje v rušné kavárně až po seznamovací schůzku, končící debaklem, protože se do sebe zamilují ti nesprávní – tedy Sallyina kamarádka a Harryho přítel.

Romantická komedie o milostných vztazích a hledání životního partnera, která se někdy protáhne na celý život.

Hrají členové Divadla Palace: Sally / Ivana Jirešová, Harry / Jiří Langmajer,

Marie/ J. Stryková, L. Rybová, Jack/ I. Chmela, F. Čapka, Joe a Ira / L. Langmajer,

R. Slivka, Helena / Z. Dřízhalová, M. Sluková, I. Kristelová.

Vstupné 320,- Kč

Středa 27. října v 19.00 hodin – Divadelní sál MKD

JUBILANTI 2010

„Duo Fuocoso“, ve složení klavír – Štěpán Kos a housle – Marie Fuxová, hraje díla českých i světových autorů, jejichž výročí narození a úmrtí si připomeneme v roce 2010. V první polovině koncertu zazní skladby L. W. Beethovena, R. Shumanna a

B. Martinů, druhá část koncertu bude patřit J. Sukovi a K. Szymanovskému.

Vstupné 100,- Kč

VÝSTAVA: STOPY JÁRY CIMRMANA

Putovní výstava, na které můžeme vidět předměty ze života génia Járy Cimrmana. Výstava je také zaměřena na historii Divadla Járy Cimrmana, a je tak poučná pro všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Nechybějí ani fotografie a scénické prvky z jednotlivých představení.

Výstava potrvá do 27. října 2010

 

KURZY:

V týdnu od 4. října 2010 začínají v MKD Mělník

JAZYKOVÉ KURZY

 

PŘIPRAVUJEME NA LISTOPAD:

SWINGOVÝ VEČER

IRSKÁ TANEČNÍ SHOW • 8. listopadu v 19.30 hodin

Předprodej vstupenek začíná 4. října

KODIAK – OSTROV KRÁLE MEDVĚDŮ • 12. listopadu v 18.00 hodin

• přednáška profesionálního fotografa divoké přírody Petra Slavíka, mělnického rodáka.

FRANCOUZSKÁ OBLAST RHONA – ALPY • 29. listopadu v 18.00 hodin

• přednáška cestovatele RNDr. Jaroslava Hofmanna.

PŘÍVORANKA

• taneční odpoledne s kapelou z Přívor.

HEZKY ČESKY OD PODLAHY

• poslechový pořad se Standou Tatarem a jeho kapelou Tancovačkou.

VÁNOČNÍ KURZ ARANŽOVÁNÍ

• zájemci se mohou hlásit u p. Lešnerové v kanceláři předprodeje MKD nebo na tel. čísle 315 622 612.

HODINKA S PEGASEM

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

• pohádka pro děti z MŠ a I. stupně ZŠ.

JAKO THELMA A LOUISE • 24.listopadu v 19.30 hodin

• divadelní představení Divadelního spolku Frída s Bárou Munzarovou a Martinem Trnavským v hlavních rolích.

Předprodej vstupenek začíná 25. října na večerním představení.Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Petr Slavík v MKD 12.11.


Petře, těším se na Tvoje poutavé vyprávění a fotografie Smiling