https://www.traditionrolex.com/7

 Mělnický útulek pro psy se stará i o kočky | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělnický útulek pro psy se stará i o kočky

Útulek v letošním roce provozuje občanské sdružení Mělnické sdružení ochránců zvířat.

Nejvíce zvířat se do útulku již pravidelně dostane během prvních čtyřech měsíců roku a pak v červenci. Tyto nárůsty mají spojitost s koupí pejska jako vánočního dárku či odměny pro děti za vysvědčení. Jenže často posléze rodina zjistí, že péče o pejska je dost náročná a ten pak skončí na ulici.

Letos bylo zatím do útulku přijato 168 psů, z toho 97 jich bylo předáno do pěstounské péče, 48 vráceno původnímu majiteli a 23 jich je zatím v útulku.

Kdo by měl zájem přijít se na pejsky podívat a případně si i nějakého odvést domů a starat se o něj, může tak učinit denně ( včetně sobot a nedělí) vždy od 10:00 do 17:00 hodin.

Od 1.1.2006 přijali v útulku také 52 koček, z toho jich zde stále zůstává 24. Dvě byly vráceny původnímu majiteli, 23 jich bylo dáno do pěstounské péče a 3 uhynuly, neboť sem přišly ve špatném zdravotním stavu (malá koťata již nakažena kočičí rýmou).

Útulek je také sběrným místem pro poraněná volně žijící zvířata (ježky, dravé ptáky, netopýry) a tato zvířata jsou předávána do záchranné stanice Brandýsek-Čabárna.

Pro srovnání

V roce 2005 bylo do Útulku pro zvířata v nouzi přijato 248 opuštěných psů, z toho bylo do pěstounské péče, tedy novým držitelům, předáno 139 psů. Tento počet činil 56 % všech komorovaných psů v útulku. 102 psů bylo vráceno původním držitelům psa. Celkově ze zdravotních důvodů byli utraceni 2 psi.

MVDr.Ctirad Mikeš, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství MÚ MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele cacenka.d

1 http://www.msoz.cz/


http://www.msoz.cz/ nabidka zviratek zde


https://www.traditionrolex.com/7