Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Bude se rekonstruovat parkoviště Na Vyhlídce?

Město již několik let řeší přípravu rekonstrukce parkoviště Na Vyhlídce. Cílem navrhovaných změn je zvýšení komfortu parkování pro turisty a návštěvníky města ( vybudování zázemí pro handicapované občany, sociální zařízení, úschovna kol). Město mělo šanci na projekt získat dotaci, jenže proti úpravám a hlavně proti parkování autobusů se postavili občané žijící v této lokalitě.

Nakonec radní v rámci územního řízení omezili počet míst pro autobusy jen na čtyři s tím, že tu budou moci jen zastavit – pro výstup a nástup turistů. Celkem by zde bylo 44 míst pro osobní vozy, 2 stání pro handicapované občany, 6 pro motorkáře a 4 pro autobusy.

Dnes je již připravená dokumentace pro stavební povolení.

13.7. proběhlo stavební řízení, kam byli přizváni především vlastníci bezprostředně sousedících nemovitostí. Přítomen byl i pan starosta Mgr.Miroslav Neumann.

Občané si ale stěžovali na to, že už dnes nedokáže město zajistit bezproblémový provoz stávající parkovací plochy, že se zde nedodržují pravidla silničního provozu, autobusy bezohledně parkují na chodnících, poškozují komunikaci, nedá se tudy projet.

Požadují, aby město znovu zvážilo budování parkoviště a navrhují, aby sem nesměly vůbec autobusy jezdit. Jako východisko vidí možnost vytvoření systému zastávek pro autobusy s turisty v ulici Fibichova před ČSOB nebo na autobusovém nádraží.

Na jednání nakonec došlo k dohodě. Stavební úřad přerušil stavební řízení a návrhy a požadavky občanů se znovu projednají v radě a v zastupitelstvu a teprve poté se bude dál pokračovat.

Pavel Průcha, vedoucí Odboru výstavby a rozvoje MÚ MělníkMěsto - z radnice