Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Služba veřejnosti

PLACENÁ INZERCE

Aniž bychom si to nějak zvlášť uvědomovali, služba veřejnosti je velmi specifický a složitý fenomén. Vztah, který mezi sebou mají zástupci zvolení do vedení města a obyvatelé, je mnohdy interpretován zcela mylně a přináší sebou komplikace, které často ústí v nespokojenost na obou stranách. Od zastupitelů se očekává erudice a odbornost na všechno, stejně jako bezúhonnost a průhlednost v jednání pro dobro města a nikoliv jednotlivce. Realita ovšem mnohdy působí tak, že jsou komunální politici vnímáni jako bojovníci o koryta, házející v honbě za úspěchem veřejné blaho na smetiště a odkládající morální zásady kamsi do úschovny. Podstata veřejné služby pak zůstává mimo hlavní pozornost a význam, který má nést se stává čím dál skrytější a pro mnohé i navždy nedostupný. Ve své terapeutické praxi se setkávám s tím, co se dá s trochou představivosti přenést i na kontext veřejné služby. Každý klient, nás nevyjímaje, má specificky jedinečné vnímání a hodnocení reality, ve které žije. Potřeby, které musíme uspokojit a události, které se kolem nás dějí, interpretujeme na základě našich vlastních preferencí, zkušeností a konstruktů. Pokud chceme ve svém životě něco změnit, většinou máme alespoň základní představu, jak by to asi mělo vypadat, až taková změna nastane. S tím přicházejí klienti, stejně jako obyvatelé za svými zastupiteli.

Tato představa se ale může diametrálně odlišovat od představy dalších lidí, se kterými svou realitu sdílíme. Může jít o rodinu, spolupracovníky či sousedy a není tedy jediná. Důležité je si ale uvědomit, že názorů na události, které se kolem nás dějí je právě tolik, kolik lidí tuto událost interpretuje. Takové uvědomění je životně důležité, pokud chceme fungovat v komunální politice, neboť jakýkoliv podnět ze strany města je a vždy bude interpretován především obyvateli města, tedy voliči. To, co zastupitelé mohou hodnotit jako pozitivní věc, může být veřejností chápáno jako absolutní nesmysl, mrhání veřejnými prostředky, popřípadě žabomyší, machistický boj o moc. A kdo má pravdu? Obyvatelé města jsou především klienti, zákazníci, kteří po právu žádají adekvátní servis. Tedy, pravdu má zákazník.

Pokud si uvědomíme, že to je právě veřejnost, která nejlépe ví, co ji trápí, co chce ve svém městě změnit a jak to má vypadat a pokud k ní takto budeme přistupovat, pak lze celkem úspěšně vrátit vzájemný vztah „radnice“ a obyvatel do těch kolejí, kde má po celou dobu být a naplnit tak původní význam „služby veřejnosti“. Proto také, v souladu s tímto názorem, jako Mělničané, nedáváme od reality odtržené, populistické přísliby a hesla, ale nabízíme snahu řešit věci v souladu s tím, jak své reálné potřeby definuje veřejnost, nikoliv radnice. I přesto, mnohé uskupení stále rádi používají přistup: „slibem nezarmoutíš“, ačkoliv si musejí být vědomi nereálnosti a absurdity takových výroků.

Na závěr bych chtěl jen říci, že všichni žijeme ve stejném městě, a ač se nám to líbí či nikoliv, musíme se naučit spolu vycházet, pokud má být soužití pro všechny co nejpřijatelnější. Primárně by přeci nemělo jít o moc, ale o službu veřejnosti. Doufám, že Mělničané budou moci dostát pravému významu těchto slov.  

Mgr.Petr Volf, kandidát na starostu za  " Mělničany "



Sponzorované články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele bobiiisek

4 Đ


Đ

3 Ahoj


Ahoj Petře, mám obavu, že Tvá představa o formě komunikace s voliči se naneštěstí diametrálně odlišuje od představy a způsobilosti většiny voličů, s kterými budeš sdílet realitu říjnových voleb Smiling)) Jinak hodně štěstí, máš u mě kroužek (nikoli díky tomuto článku).

3.1 Nikdo


...netvrdí, že by se na této kandidátce nedalo vybrat několik jmen, ale ten projev mně a asi nejen mně přišel jako takové zbytečné umělecké cintání.

3.1.1 Kam chodíš pro ty


Kam chodíš pro ty spojení? Cintání Laughing out loud Ale skvěle to vystihuje celý uhozený text Smiling

 

Magnet172

3.1.1.1 To


...mám myslím od Tebe, nebo ne Smiling ? Jak děláš mimochodem toho smajlíka, co se hýbe ? To dlouho nepoužíváš Smiling .

Pořád tvrdím, že na každé kandidátce se najdou nějaká jména, která čověk zná a mohl by je zakroužkovat, ale otázka je, co to opravdu udělá. Jednak se tu už kolem toho někde filosofovalo ( stranické čachry, protinázor uvnitř strany..) a druhak je fakt, že určité skupiny lidí s železnou pravidelností volí stejně, ti co chtějí změny volí bezhlavě tak, že se pak diví, a ikdyž to možná platí spíš pro velké volby, tak ono se třeba ani nic nezmění v těch komunálkách a život půjde dál. V každém případě pojďme k volbám a věřme, že bez ohledu na výsledek půjde mělnická společnost dobrým směrem . Dobré cintání, ne Smiling ?

3.1.1.1.1 Myslíš ? CTRL


Myslíš Laughing out loud ? CTRL +Alt + D 

 

Já jsem těd koukal znova na kadidátky. lidi na Radnice si některých vážím a některé znám. Myslel jsem si že je to strana kde poctivost a slušnost vyhraje nad zbabělostí a strachem. Bohužel je tam asi ale víc těch srabů něž těch kteří mají odvahu vystoupit před voliče. Jak nám chtějí vládnout a vystupovat za nás obyvatele Mělníka když nejsou ochotni vystoupit ani před nás?

 

No a zase jsem skončil u KSČM. Opět problém. I když lídr je mladej člověk tak musí vědět co se za toho režimu dělo ne? A podle mě jako jsou stíhání fašisti tak by měly být i komunisti. Ale k čemu jsou mě jako voliči dobří? I když je nesnáším tak je tam hodím a to jen proto aby ten hlas nesežral ODSák kterej tu těď dělá bordel, Topka která dělá absolutně nepolitické debaty na kterých má svoje loga a vystupují tam děti kandidátů, ProMělník který už se taky ukázal a nebo Mikeš který je hezký jen na obrázku od Lady.

 

Ten komunista prostě splní ten úděl že bude jediná varianta mezi pravicí která tady zatím jen krade a lže a poctivostí politika kterého ještě k ničemu nepustily.

 

Ale co nějak to dopadne....at už dáme cokoliv.

 

 

Magnet172

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3.1.1.1.1.2 Zbabělost


Já to zkusím ještě jednou.

  • Pravidla pořadatele jsou diskriminační
  • Pořad má trvat 90 minut
  • Představení kandidátů a programu 5 minuty na stranu, 7 účastníků = 35 minut pryč
  • Úvod a závěr 10 minut
  • Na vlastní debatu cca 45 minut. Z toho padne 10-15 minut pro najaté tleskače a pískaly.
  • Z toho plyne, že jeden účastník bude mít něco přes 3 minuty na to aby dostal a odpověděl  3 dotazy a zareagoval na odpovědi ostatních účastníků.

Z takového formátu přece nic informačně hodnotného nekouká.

... kdyby to byl pořad na pokračování, po tématech,

... kdyby pravidla vypadala jinak,

... kdyby nadšení pořadatele bylo nadstranické,

... kdyby se střídali další lidé z kandidátek, aby voliči poznali první čtyřku /např. /, atd., atd. .....

Takto je to čirý populismus, ušitý horkou jehlou, což je přesně to, co vyčítáme stávajícímu zastupitelstvu města.

Od pondělí do středy 11.-13. října provozujeme na nám. Karla IV. informační stánek, 13. října včetně doprovodného programu. Bude tam více než jeden kadidát, vystřídá se nás tam většina.

3.1.1.1.1.2.2 dobré nápady


Dobré nápady pane Klimeši,

proč jste s tím nepřišli před panem Mikešem? Nemuselo se to šít horkou jehlou.

 

LT

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3.1.1.1.1.2.2.1 Upřímně, vůbec nást


Upřímně, vůbec nást to nenapadlo. To co jsem napsal, vzniklo až jako reakce na ten původní projekt Sestkání 9 starostů. Zásah Setkání 9 starostů byl navíc díky malému zájmu asi dost slabý, což jsme předpokládali a proto jsme celou dobu tímto směrem neuvažovali.

3.1.1.1.1.2.1 Něco vám


Něco vám povím,

 

znám osobně jednoho vašeho kandidáta který pracuje v jednom z výborů. Myslím že jeho práce je poctivá a nemusí se za ní stydět. Vážím si i vaší jedničky i díky tomu že operoval mou matku a zachránil jí život.

Ale on je lékař. Nemá čas napsat ani sem. Jak by pak mohl dělat starostu?

Další kandidát nemá čas tam jít. A proč je teda dvojka? Nemá dvojka dělat vše pro kampan?

Vy jste napsal hovadijnu a teď se z toho snažíte dostat ven ale podle mě se do toho topíte čím dál tim víc.

Nevím o co se snažíte. Pokud myslíte že vás někdo ublížil tak napište že ten a ten udělal to a to. Neřekl vám tuto informaci a na mailu nemáte tuto informaci. pak se dá debatovat.

 

Ted deláte stejnej hnus kterej dělá ODS která nám teď vládne.

Já vám gratuluji, dostal jste se na její úrověň ještě před volbama.

 

Omlouvám se dvoum zmíněným ale toto sdružení ode mě hlas nedostane díky tomuto člověku.

 

Hezký den

Magnet172

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3.1.1.1.1.2.1.1 Inu, asi to nemá cenu


Inu, asi to nemá cenu vysvětlovat. Ale ty "hovadijny", co jsem sem napsal, jsou naším kolektivním názorem, tedy názorem, na kterém se s pravděpodobností hraničící s jistotou podílely i Vámi zmíněné osoby. Nedovolil bych si pod něčí hlavičkou presentovat své soukromé názory.

Jinak děkuji za lekci o smysluplnosti diskusí na tomto fóru, budu si jí pamatovat Smiling, výborná reflexe. Kvituji nicméně Vaši přiměřenou názorovou vyváženost.

To je myslím k tématu opravdu vše.

3.1.1.1.1.1 Ale


... , co pořád máš s tou KSČM ? Co si třeba přečíst občas také nějaké historické knížky, nebo pořádně některé diskuse zde i jinde ? Valná rozumná většina lidí odsuzuje 50. léta . Ale komunisté jara 68 ( socialismus s lidskou tváří, neutralita ČSSR, volné cestování na Západ) jsou vnímáni logicky kladně. Pak tu jsou zase ti komunisté řízení z Moskvy. Kdo chtěl být vedoucím v nějakém podniku apod., tak tu knížku potřeboval. Pro mládež někdy komické scény, kdy v rozporu s tehdejšími ideemi výchovy socialistické mládeže se stejně hrála na zábavách anglická pop- muzic, občas někdo přivezl mládeži nevhodný pánský časopis a už tehdy přidávala televize stále více závodů F1. No a rok 89 až současnost ? To by jsi musel lustrovat minimálně každou významnou osobu v čase, sledovat její pohyb v profesním i politickém spektru a ještě se ptát, jak to myslela Smiling. V každém případě jsi chodil do školy, kde jsi měl možnost získat určité základní informace ohledně různých ,,izmů", včetně jejich podstaty a vývoje v místě i čase, a jak vidíš, stále je co nového poznávat a řadu let se setkáváš s různými politickými programy, které jsou na základě mnoha aspektů více či méně plněny, případně neplněny.

Tak to jen, abys neřekl, že jsem Ti ani nic neodepsal.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3.1.1.1.1.1.2 Komunisté z jara 1968


CITUJI: Ale komunisté jara 68 ( socialismus s lidskou tváří, neutralita ČSSR, volné cestování na Západ) jsou vnímáni logicky kladně. ....

 

Jak u koho.

Volné cestování na západ stejně nebylo pro všechny, socialismus s lidskou tvéří měl trvanlivost nepasterizovaného mléka /stejně jako pěrestrojka/, neutralita fakticky nikdy neexistovala, neb nebyla garantována mezinárodní smlouvou, navíc jsme byli členy Varšavské smlouvy... a tehdejší lidskotvářní bolševici se v Moskvě nakonec stejně potento ...

Navíc 90% kumunistů model r. 68 byli původními fanatiky model r. 1950, a fakticky se jich omluvilo nemnoho.

3.1.1.1.1.1.2.2 Člověče


...., a nebylo to právě proto, že se to nestačilo rozjet a někdo si je zavolal do Kremlu na kobereček ? To bych tedy rád viděl na jejich místě Vás. Možná byste si vzpoměl na procesy z 50. let a také byste se bál. Dnes to mají politici u nás mnohem jednodušší.

3.1.1.1.1.1.2.1 Pane


Pane Klimeš,

 

máte dojem že si píšu s váma? Myslím že vy už jste řekl dost moudrého.

 

Děkuji

 

Magnet172

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3.1.1.1.1.1.2.1.1 Nemám.


Nemám.

3.1.1.1.1.1.1 Když já do školy


Když já do školy chodil těsně po 89. To byla doba kdy se o tom minulém moc nemluvilo. Já komunisty vnímám z knih a tv pořadů. Většina jich je o tom mezi 68 - 89. Tudíž tam moc toho dobrého není.

Uznávám že jsem možná ovlivněn právě těmito informacema které jsem získal. Na druhou stranu všechny dobré skutky přebije i jeden špatný ne?  Hitler na počátku Německo taky nehorázně zvedl a byl výborný politik a dnes se o tom vedou debaty zda to tak skutečně bylo. Ale to jsme se dostaly někam uplně jinam.

 

Téma je to taky zajímavé. Možná by mě zajímalo jak se kandidát KSČM staví k rekonstrukci dolního náměstí a revitalizace celkově. Jk se staví k zadluženosti. Jak vnímá okrajové části města a podobně.

 

Mám li říct pravdu tak fakt nevím koho volit. Jsem naprosto rozdělený a pokud sem přijde někdo kdo bude ochotný napsat jak bude řešit dluhy a napíše víc než holé věty tak mě asi hodně ovlivní.

Docela by mě zajímalo kolik voličů ví naprosto jistě koho tam hodí Laughing out loud

 

Hezký večer

 

Magnet172

3.1.1.1.1.1.1.2 První dojmy.


,,Docela by mě zajímalo kolik voličů ví naprosto jistě koho tam hodí  :-)" Tak to jsou slova jednoho z častých diskutujících na Mělníčku. ,,A co vy ostatní čtenáři, už se vám něco rýsuje Eye-wink ?"

Když se tak zamýšlím jenom nad tím, co se nám dostalo včetně radničního speciálu úspěchů ( zatím jsem ho nečetl) do poštovních schránek za poslední 3 dny a co jsem viděl zde ( kde jinde ?) na webu, tak si uvědomuju, jak mohou být ty ideály volebních stran tak vzdálené od smýšlení voličů.

Proč se najednou tak náhle rozhoda ODS zůčastnit populárního setkání devíti stran ,,moravcova setkání" v našem KD ?  Řekl bych, že je to proto, že tyto typy pořadů známých z televizní obrazovky mají takovou popularitu, že by si tím strana veřejně nesmírně uškodila. Ono vůbec nejde o to, kolik občanů a kdo tam vlastně půjde, ale prakticky by to mohla být pro stranu velká chyba.

Ale, myslíte si, že to je jediné stranické politické klopýtnutí ? Mě docela rozčílilo, že v posledním čísle radnice se některé strany presentují pouze jmenovitě . Co to je zase za moresy ? Už jsem chtěl chválit politiky, jak se nám v radnici strany pěkně představí, a některé strany si dovolí nedat tam fotografie svých kandidátů, kteří by nás měli zastupovat !

Že se nám představíte obrázky na svých plakátech ? Jeslli budete na radnici tak rychlí, jako jste teď ve volební kampani, tak to bude paráda. Tohle pokládám za prvořadou slušnou věc vůdči voličům.

A tak se zdá, že bez šrámu je už jen strana zelených, Radnice 2010 a Mělničané.

Jenže, SZ si nese neblahé dědictví z velké politiky a je otázkou, jak kdo bude nahlížet na případný přechod členů z jiných politických stran. Krom toho si řada lidí oddychla, že odešla z vysoké politiky, protože stagnovala například situace kolem splavnosti a využití velkých řek.

A tak tu máme ryze mělnické finále.

Koho neznáš sám, zeptej se druhého. A na každého se něco najde. V nejlepším případě je to výtka, že by bylo lepší, kdyby dotyčný kandidát dělal raději lépe to, co je jeho profesí.

Po prvním dojmu si tedy u mě nejlépe asi stojí Mělničané, ale jak tady již někdo řekl, ono jde stejně o to, jak tady bude ten či onen zvolený kandidát aktivní a prosazovat nějaké ty dobré zájmy veřejnosti.

A jak vidíte naši vážení kandidáti, volič může být nevyzpytatelnou osobou, která reaguje podrážděně na sebemenší podměty.

Jinak se nacházíme ve fázi, kdy se má volič seznámit alespoň s volebními programy stran. Přiznám se, že s tím mám problém, protože když už člověk vyšetří volný čas, tak si raději začne číst další krásnou knihu o Mělníku, se kterými se roztrhl doslova letos pytel a byl po nich dlouho hlad. Budu se muset polepšit. Hezký víkend Smiling!

3.1.1.1.1.1.1.2.1 A tak mě ještě (zase ) tak napadlo.


...Jestlipak si nějaká strana dá do volebního programu dodatek, že bude propagovat Mělníček Smiling . Před půl rokem na to nechtěl nikdo moc slyšet a přitom je to vlastně komunikace ohledně zajímavých věcí na Mělníku před veřejností a přímo s veřejností. Asi nejlepší způsob výkazu činnosti. A ta veřejnost bude tak velká, jakou ji Mělníček díky reklamě bude mít a podle toho přibude i pestrosti témat a lidí diskutujících. Těžko předpokládat, že by na jiných stránkách vzniklo takovéto zvučné forum.

Myslím, že převážná část diskusních příspěvků je i v těch nejostřejších případech vedena oproti jiným webům slušně a nakonec se ukázalo, že i ta část politiků, která chtěla Mělníček ignorovat, sem nakonec zavítala, aby se zde třeba obhájila. Vyjímky ve slušnosti diskutujících se samozřejmě najdou, ale je třeba vidět, zda se někdo chová agresivně stále, nebo je to známka třeba jen špatné nálady. Výpady proti veřejným osobám, toť ožehavé téma. Navíc si spousta lidí myslí, že politici u nás v Čechách si můžou dělat prakticky co chtějí a vůbec se nemají čeho bát, což je chyba. Není to pravda ? ( televizní kauzy, místní dohady na radnici i s veřejností) Na druhou stranu jsou tyto stránky příležitostí se ukázat na veřejnosti a udělat si přes někdy nepříznivé prostředí před obyvateli města v karieře politika jméno.

Jsem zvědavý po volbách, kdo se sem ze zvolených bude chodit občas vyzpovídat voličům, nebo jim ochotně odpovídat a cokoliv vysvětlovat .

3.1.1.1.1.1.1.2.1.2 Mělníček


Mělníček je (bohužel) jediné regionální médium, které je nezávislé nebo které alespoň nestrká hlavu do písku. Opravdu stojí o podporu ze strany města? Bude pak ještě nezávislý?

Souhlasím, že debata tady se vede poměrně slušně.  (A své permanentní rýpaly už známe Smiling ) Kandidáti ve volbách jako veřejné osoby musí nějaký ten výpad od nás voličů snést, my si tím vlastně testujeme jejich reakce. Myslím, že přesto je většina z nás oceňuje za to, že se nebojí vylézt z ulity a diskutují tady, na rozdíl od mlčící většiny.  Jen bych je nabádal, ať jsou korektní k sobě navzájem, nikdo nezíská 11 mandátů a po volbách bude potřeba uzavřít nějakou akceschopnou koalici…

3.1.1.1.1.1.1.2.1.2.1 Podpora ze strany města ?


Ale to by přece mělo být v zájmu všech občanů města, aby věděli o všem dobrém ( služby, propagace, kalendárium...), co na Mělníku je. K čemu jsou pak výborné weby plné informací, když o nich nikdo neví a přitom mohou udělat velké služby ?

Tady se asi opravdu některé věci nehodí někomu do krámu, protože bych třeba normálně předpokládal v novinách aspoň nějakou zmínku o webové adrese Mělníčku, když už ne třeba rozhovor s webmástrem, jak se na významné věci v žurnalistice patří. A myslím, že by to zajímalo dost lidí. Vždyť ty noviny dokážou napsat o tolika věcech, důležitých, zajímavých i téměř nezajímavých.

3.1.1.1.1.1.1.2.1.1 :-)


Tady se musím silně ohradit. Už před půl rokem jsem ještě jako regionální předseda TOPky jednal s Raistem o potenciální budoucí spolupráci a možnostech jak uplatnit Mělníček v rámci oficiálních městských struktur. A opakuji důrazně a nahlas, že by mělo jít o naprosto nezávislé médium podporované městem jako platforma pro všechny Mělničáky bez ohledu na jejich politickou příslušnost, či názory (na rozdíl od tolik zneužívaného tendenčního plátku nazvaného Radnice).

3.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1 Tohle jsme si říkali před půl rokem.


..na této adrese:http://melnicek.cz/cenzura-na-melnicke-radnici    .

Čope, já mohu pouze vědět to, co je psáno a tady na té zmíněné adrese jsou naše rozhovory půl roku staré, tak si čtenář může udělat názor.

Teď to vypadá, jako kdyby se ozvala potrefená husa. Já tady vyprávím o současnosti, o tom, že to nikdo nemá v programu, nebo o tom nikde  ani nemluví či nediskutuje a Ty se bezdůvodně ohražuješ zprávou, že jste přece před půl rokem s paní Dušanou nakonec jakousi možnost, či spolupráci domlouvali.

Teď máš možnost nám zde napsat, co vlastně teď na politické scéně děláš. Pamatuji si, že jsem tenkrát koukal na stránky Topky, kde jsi měl nadregionální funkci. A také se můžeš nanovo a aktuálně vyjádřit k úloze a propagaci Mělníčku na veřejnosti. Rád si to poslechnu.

3.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1 :-)


V rámci regionální TOPky už nedělám nic. Důvody jsou ryze osobní. Jinak jsem stále členem krajského předsednictva TOP09. Co se týká místního dění, opravdu nerad bych ho komentoval jinak než jako Mělničák. Prosím respektujte že v místním měřítku nemám žádné pravomoci, žádnou odpovědnost ani nevyvíjím žádnou činnost jako člen TOP09. Jinak o vztazích TOPky k Mělníčku a komunitě pohybující se kolem něj vypovídá jasně to, že na kandidátce do obecních voleb je například Ondra Tichota. Ale jak ještě jednou opakuji - na tyto otázky by měl odpovídat spíše někdo z kandidátky TOPky.

3.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.2 Důvody jsou ryze osobní


... hezký eufeminismus. Slyšel jsem to jinak pane Čope. Třeba to tu rozvedete...?

3.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.2.1 :-)


A jak jste to slyšel pane Gunnere? To mě zajímá Smiling

3.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1 Děkuji Ti.


Předně děkuji za to, že jsi nám osvítil tvé současné politické postavení.

Nezlob se, ale trošku jsi u mě vzbudil úsměv větou, že o dobrém vztahu Topky k Mělníčku vypovídá fakt, že Ondra Tichota píše do Mělníčku Smiling . Dobrý, to snad nebudeme řešit. Podstatné ale je, sám to říkáš a já s tím souhlasím, že za Topku by se tady mohl někdo ozvat.

Kandidáti, uvědomte si prosím, že lidi čekají na nějaké sliby pro ně, je to možnost, jak si zísat sympatie ve volebním boji a svoboda slova, svoboda projevu, to je u nás stále ožehavé téma a přitom snad nejdůležitější výdobytek skutečné demokracie.

Vzpomeňte si na nedávnou situaci, kdy se někteří politici z radnice chodili svěřit svým voličům právě sem. Kam jinám ? Do deníku ? Do Mělnicka ?  Nebýt Mělníčku, tak vlastně byl na politické scéně ve městě zcela klid a vše v naprostém pořádku. Jenže, zase by mohl být někdo překvapený, že se někde něco pořád opravuje a najednou by nebyly ani peníze na opravy a nikdo by nevěděl, co se vlastně děje. A nyní máte možnost si zde získat i třeba nové voliče.

Přeji Ti Čope a všem čtenářům hezkou neděli a šťastné vykročení do dalšího týdne !

3.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1.1 :-)


Myslel jsem to maličko obráceně. Ondra se pohybuje v komunitě kolem Mělníčku, kolem kultury. A je na kandidátce TOPky. Z toho odvozuju že by komunikace těchto dvou "společenstev" mohla vést k nějaké smysluplné spolupráci.

3.1.1.1.1.1.1.1 Příjemně překvapen.


Zdravím Tě Magnete a musím říci, že jsi mě příjemně překvapil. Kromě toho, že politika je taková špína, kvůli které se někdy dovedou lidé až skoro zbytečně pohádat, tak je to opravdu mnohdy zajímavý námět. A je to nesmírně obšírné téma, kde se i probírá, zda je nějaký člen nějaké strany jen prospěchář, nebo přesvědčený straník, zda jde o politického turistu, který pak třeba vysvětluje důvody své turistiky atd.

Já Tě teď něčím třeba pobavím. Člověče, když vlastně doma jako rodina v sobotu obědváte, tak tam máte pravý nefalšovaný komunismus. Jak to ? No, každý si vezme jen tolik kolik potřebuje. Tobě dají jako hlavě rodiny a chlapákovi, co musí vydělávat největší porci, manželce stačí míň a ani se nebouří a malé děti jedí málo Đ.  Tak to v jiném prostředí asi nejde, že ?

Ale jo, proč se nezeptat i komunisty, jak by co řešil. To přece není dnes žádný strašák a každý názor do placu je vždy dobrý, pokud o něm nehlasují jen lidé jedné partaje.

Koho volit do komunálek ? Rad tu padlo už hodně a nedivím se Ti, že Tě některé strany znechutily neochotou se zapojit do té akce. Třeba už jsou nervozní, protože jim jde taky o peníze Smiling . A to myslím bys měl volit ještě do instituce, na kterou se úplně zapomíná, často i v televizi.

Tak se měj zatím pěkně.   PS: Víš proč se u nás a v kontinentální Evropě jezdí vpravo ? Má to na svědomí Tebou zmíněný člověk a sotva prý přišel, tak to hned nařídil. Asi to byl dobrý nápad, když ho nikdo celá léta nezměnil.

Jo, to Ctrl+Alt+D mi nějak nedělá toho smajlíka, jak vidíš výše. Tak ahoj ! Đ

3.1.1.1.1.1.1.1.3 Chybné informace


To, že Hitler zavedl ježdění vpravo, je pravda. Jenže on to jenom uspíšil! Všechno bylo na přechod dávno připravené, veřejná doprava měla dveře na obou stranách a výhybky byly už také připravené. Úředníci první republiky přechod na řízení vpravo připravovali několik let dopředu. Jinak by to samozřejmě nešlo tak rychle.

3.1.1.1.1.1.1.1.3.2 No uplně připravené to


No uplně připravené to nebylo. Po Praze se po hospodách šíří známá historka. Pokud ji někdo zná tak se omlouvám že ji sem cpu.

 

Jelikož se v celé republice začalo jezdit vpravo už 16. Března 1939 tak si na to lidi poměrně rychle zvykly. Ale jistě víte že v Praze se začalo až o týden později. Pražská tramvajová doprava byla mnohem větší než ta v Brně. Tam změna nedělala problémy. Zatímco v Praze se musely předělat nástupiště, ostrůvky a podobně. To ale takhle po dvou dnech jízdy vpravo přijel obyvatel druhé metropole do Prahy. Vystoupil z vlaku a šel na tramvaj. Rozhlédne se jak byl zvyklej a z druhé strany ho smetla tramvaj která jela vlevo Laughing out loud Dodnes se tomu místu říká U Křížku.

Je to taková historka která se vypraví po sedmém pivu a možná se ani nestala ale komu to pak k ránu vadí že? Laughing out loud

Hezký večer Smiling

 

Magnet172

3.1.1.1.1.1.1.1.3.1 Takže...


..spíš doplňková informace a já za ni moc děkuju. To ,co zde uvádím je informace, kterou jsem získal v době, kdy ještě nebyl internet a člověk dal na to, co slyšel. Je to takový všeobecný názor, který se často předává dál a dál z generace na generaci a nikdo to už ani více nezkoumá. Třeba se teď na to někdy přes vyhledavač kouknu. Díky !

3.1.1.1.1.1.1.1.3.1.1 Zavedení jízdy vpravo


často se sice uvádí, že pravostranný provoz v českých zemích zavedla německá armáda, ale ve skutečnosti pouze urychlila provedení již dříve schválené změny. Československo bylo již od 20. let mezinárodními smlouvami vázáno k zavedení pravostranné dopravy, realizace této věci byla ale neustále odkládána. V roce 1938 se vlevo v Evropě jezdilo již pouze v ČSR, Velké Británii, Švédsku a Maďarsku.
 

http://www.fronta.cz/dotaz/zavedeni-jizdy-vpravo-v-roce-1939

3.1.1.1.1.1.1.1.3.1.1.1 Ale ano..


...., vždyť to svým výše umístěným komentářem potvrzuji a ještě děkuji. 

Ihned jsem našel na netu několik odkazů, kde se kromě Rakousko-Uherska uvádí ještě Lucembursko a Portugalsko ( k nějakému roku) . Po rozpadu monarchie jsme tedy patřili do té menšiny států, kde se jezdilo vlevo a hlavně z popudu Francie mělo dojít k tomu přechodu. Myslím, že se tam psalo, že k tomu mělo po stálém odkládání nakonec dojít vládním nařízením dne 1. května 1938, ale to už se nestihlo, protože tu byl o 6 týdnů dříve Hitler, který to logicky uspíšil.

3.1.1.1.1.1.1.1.2 Jsem si to spletl. : - D


Jsem si to spletl. Laughing out loud : - D hezky pohromadě Laughing out loud

 

PS: Ještě že jezdíme pravo.... Laughing out loud

 

Magnet172

3.1.1.1.1.1.1.1.2.1 Dobrý


...., už jsem objevil takovou tabulku, kam jsem si to kdysi napsal a pod termínem velmi vesele mám právě toto Laughing out loud . Musí tomu ale předcházet slovo, aby se ten efekt zobrazil.

PS:  No, hlavně jestli jsi vzal vůbec na vědomí ve víru mělnických událostí, že tu máme letos kromě komunálek možnost současně ještě volit nového senátora Laughing out loud .

3.1.1.1.1.1.1.1.2.1.2 Hele vzal. A taky nevím


Hele vzal. A taky nevím koho. Ono vyber si někoho z šesti lidí Laughing out loud

 

Magnet172

Obrázek uživatele malý princ

3.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1 odkaz


Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1.1.1.1.1.1.1.1 :-D


:-D tak takhle to taky nejde..

3.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Pro Markétu Želvu


Dobrý den, pokud mi pošlete Váš e-mail , tak Vám ráda přepošlu celé znění druhého dopisu. Opravdu to stojí za to.

 

Můj e-mail:  [email protected]

 

Přeji příjemný den Dušana Dolejšová

2 Tedy


..., já také koukám, co se dá vymyslet Smiling. To snad si představuje každý volič, že ti zvolení budou pracovat v zájmu širší veřejnosti. Ikdyž nám tady pan Vajchr vysvětlil, že zastupitel je tak nějak figurkou zájmu patřičné strany, byť má třeba opačný názor.

Tohle vážně člověka musí aspoň udivit, když ne pobavit. Připomíná mi to jednu knížku, která zdarma propaguje veřejnosti Budhismus. Stačilo by napsat, že jeho podstata spočívá v odpojení všech pěti smyslů ( stav v hlubokém spánku) a zdání krásných snů a přesto má ta kniha 80 stran Smiling. Budhisté mi snad prominou za ten příklad a vůbec  nechci tyto idee odsuzovat, ale je fakt že většina z nás touží, aby těch 5 smyslů fungovalo a díky nim můžeme někdy ochutnávat i ty krásy zde, když už nám byl propůjčen pobyt na modré planetě.

1 :-)


Promiňte, ale na můj vkus je poněkud křečovité napsat článek jakousi cizí řečí (srozumitelnost tohoto inzerátu je pro normálního smrtelníka na úrovni sanskrtu) a zaplatit jeho zveřejnění. Co se pustit do diskuse jako např. pp. Schweigstill nebo Klimeš?

1.1 jenže kandidátům se


jenže kandidátům se asi tady diskutovat nechce. asi bojí se. až na výjimky. a těm co diskutují to moc nezávidím, kde jsem to v běhu proletěl, dostali po tlamě, za odměnu, za odvahu.