Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Dopravní nehoda u LiběchovaDne 26. září 2010, v půl třetí odpoledne, došlo na silnici II. třídy, v katastru obce Liběchov k dopravní nehodě nákladního automobilu MAN s návěsem, které řídil třiatřicetiletý muž z Opavska a pevnou překážkou (listnatý strom, drátěné oplocení).

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič nákladního vozidla, který jel po silnici č. II/261 ve směru od obce Štětí na obec Liběchov, pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti dostal na mokré vozovce s nákladní soupravou smyk v okamžiku, kdy projížděl mírnou pravotočivou zatáčku ve směru své jízdy. Následkem toho vyjel řidič s návěsem vpravo mimo vozovku a pokusil se dostat vozidlo zpět na komunikaci což se mu již nepodařilo a nákladní vozidlo se začalo přetáčet do protisměru tak, že skončil v levém silničním příkopu ve směru své jízdy. Návěs se společně s tahačem začal taktéž přetáčet a následkem toho skončilo převrácené na pravý bok. Návěs však zůstal po celou dobu nehody připojený k vozidlu MAN a to zůstalo stát napříč uvedené komunikaci. Při dopravní nehodě došlo k poškození komunikace (rýhy), drátěnému oplocení podél silničního příkopu a poškození listnatých stromů a keřů.

Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění řidiče. Alkohol byl vyloučen orientační dechovou zkouškou. Na vozidle MAN vznikla škoda ve výši 500.000,- Kč, škoda na návěsu byla předběžně vyčíslena na částku 1.000.000,- Kč. Škoda na vozovce, keřích, polámaném stromu a oplocení byla odhadnuta na částku 10.000,- Kč.

Přesná příčina, výše škody a další okolnosti dopravní nehody nadále šetří mělničtí dopravní policisté.Zpravodajství