Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Kontrola řidičů má svůj smyslDne 24. září 2010, po půl desáté dopoledne, na silnici č. I/16, v katastru obce Vysoká Libeň, kontrolovala hlídka policistů z obvodního oddělení ve Mšeně osobní automobil, který řídil šestačtyřicetiletý muž z Prahy. Řidič byl podroben v rámci kontroly orientační dechové zkoušce, která dopadla s negativním výsledkem. Lustrací v evidencích Policie ČR však zjistili, že muž má od ledna letošního roku odňato řidičské oprávnění od správního orgánu a to na základě dosažení 12-ti trestných bodů. Muž o tomto prokazatelně věděl a nařízení porušil.

Téhož dne, krátce po třinácté hodině odpolední, byl na silnici č. I/16, v katastru obce Mělník, kontrolován sedmatřicetiletý muž z Brněnska, který řídil vozidlo Ford Transit s přívěsným vozíkem. Policisté z obvodního oddělení Horní Počaply u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem a dále lustraci dokladů, při které zjistili, že správní orgán muži vyslovil zákaz řízení motorových vozidel na dobu jednoho roku, s platností od dubna 2010.

Oběma mužům policisté na policejních služebnách sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Mělničtí dopravní policisté zastavili dne 25. září 2010, v půl čtvrté odpoledne, v obci Všetaty motocykl, který řídil jednačtyřicetiletý muž z Chomutovska. Ten však u sebe neměl žádné doklady potřebné pro provoz a řízení na pozemních komunikacích a nemohl policistům prokázat tak svou totožnost. Navíc se řidič motocyklu přiznal, že řidičský průkaz nevlastní. K tomu ještě orientační dechová zkouška naměřila u muže 2,82 promile alkoholu v dechu. Muž si zajistil na místě motocykl a následoval dopravní policisty na obvodní oddělení do  Neratovic, kde byly provedeny další úkony. Motocyklista si od policistů z obvodního oddělení v Kostelci nad Labem převzal sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dne 26. září 2010, v brzkých ranních hodinách byl policisty z obvodního oddělení PČR na Mělníku kontrolován v ulici Legionářů jednatřicetiletý muž z Mělnicka. Ten řídil svůj osobní vůz Dodge Grand Caravan. Řidič hlídce na místě nepředložil žádné doklady potřebné pro provoz a řízení motorových vozidel na pozemní komunikaci. Orientační dechová zkouška u muže naměřila 1,59 promile alkoholu v dechu. Po zajištění vozidla se muž dostavil s policisty na jejich služebnu, kde byla lustrací zjištěna a ověřena jeho totožnost a poté mu bylo sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Zpravodajství