Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Strážníci městské policie jsou vítanými hosty na kurzech pořádaných mělnickými školami

 

Se začátkem školního roku se opět naplno rozjel program prevence kriminality Městské policie Mělník určený především pro žáky a studenty.

Hned na začátku září se preventista MP spolu s jedním strážníkem zúčastnil akce pořádané Střední průmyslovou školou stavební Mělník. Byla zaměřena na seznámení žáků, kteří nastoupili do prvních ročníků. Strážníci MP Mělník, zde měli svůj program, při kterém představili nově příchozím žákům část své policejní práce. Dále předvedli bojové umění tak, že i studenti se zapojili do samotného cvičení, které je přimělo zamyslet se nad správným způsobem života a spoléhat se nejen na sebe, ale také na podporu týmu. Studenti tak mohli vidět, že městská policie ve městě nepůsobí jen jako represivní orgán, ale snaží se více přibližovat právě mladým lidem.

Další akcí, které se zúčastnil preventista MP, byl kurz pořádaný pro žáky ZŠ J. Matiegky, a to konkrétně pro studenty 8.a 9.tříd v Jindřichově u Jablonce nad Nisou. Celotýdenní program byl zaměřen na správné zásady a způsoby života. Dvoudenní blok městské policie byl rozdělen do několika bloků. Zajímavé bylo téma závislostí všeho druhu či sebeobrana, kde si děti mohly samy na sobě vyzkoušet, jaké pocity má napadený člověk a s čím vším se musí potýkat, a to nejen po fyzické stránce. Jakýmsi vyvrcholením celé návštěvy městské policie byla akce zaměřena na spolupráci v týmu a na zjištění patologických jevů v jednotlivých skupinách. Při této činnosti se žáci změnili na bojovníky asijských bojových umění a po celou dobu byli nuceni dodržovat vzájemný respekt a úctu. Během výuky se dále naučili několik technik z bojového umění. Závěrečná zkouška byla provedena z testu naučených technik, kdy si někteří „bojovníci“ sáhli velmi hluboko do svých možností a bojovat dále dokázali jen díky podpoře svého týmu, který je přiměl k podání neskutečně skvělých výkonů. Závěrem bych velmi rád dodal, že tak jako loňský rok, i letos se akce velmi vydařila, bylo velmi příjemné vidět žáky největší školy na Mělníku i v jiném prostředí, než je škola. Toto horské prostředí totiž působí jako magická brána a touto bránou prošla stejně tak MP i žáci školy a byli ve stejném prostředí a naladěni na stejnou vlnu. Strážníci zde nepůsobili jako muži v uniformách, před nimiž je nutno raději zachovávat respekt, ale jako ti, kteří mají k mládeži velmi blízko a dokáží pochopit spoustu jejich problémů a názorů.

 

Petr Limprecht, MP MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 :-)


Titulek na hlavní straně "Strážníci městské policie jsou v..." je úmyslný? Laughing out loud