Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Trestná činnost se mladíkům nevyplatilaV době od 23. do 26. září letošního roku, postupně oznámili na obvodním oddělení Policie ČR v Neratovicích majitelé zahradních chatek, že jim neznámý pachatel poškodil vstupní dveře a z vnitřních prostor poté odcizil vybavení, jídlo a další věci. Policisté vyjeli na místo činu, které bylo v zahrádkářské kolonii, u silnice č. I/9, u obce Byškovice. Zde šetřením zjistili, že pachatel či pachatelé překonali oplocení objektu se zahradními chatkami a do čtyřech z nich se vloupali již výše popsaným způsobem. Škodu si majitelé chatek vyčíslili na částku cca 10.400,- Kč. Policisté z místního obvodního oddělení případ započali šetřit jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním.

Téhož dne 26. září 2010, ve večerních hodinách, oznámil na téže obvodním oddělení PČR osmadvacetiletý muž z Mělnicka, s tím, že mu neznámý pachatel odcizil osobní motorové vozidlo Ford Fiesta, červené barvy, které měl zaparkované v Neratovicích, nám. Republiky, před plaveckým bazénem. Policisté případ započali šetřit jako podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci.

Následným prošetřováním uvedených skutků a probíhajícím pátrání po odcizeném vozidle, bylo vozidlo nalezeno i s osádkou, která policistům přinesla nebývalý úlovek. Ve vozidle seděli tři muži, kteří svou neoprávněnou cestou z Neratovic na Mělník způsobili dopravní nehodu, kterou na místo vyjeli vyšetřovat dopravní policisté. Lustrací vozidla zjistili, že toto je vyhlášeno v celostátním pátrání. Na místo se dostavili policisté z obvodního oddělení PČR Mělník, společně s kriminalisty z Územního odboru PČR Mělník, kteří dalším prošetřováním zjistili, že muži mají ve vozidle věci, které pocházejí z majetkové trestné činnosti a to konkrétně z chatek v zahrádkářské kolonii u Byškovic. Šestadvacetiletý muž a jeho dva mladší komplicové, devatenáctiletý a osmnáct pětiletý mladíkové, všichni z Teplicka, byli eskortováni na obvodní oddělení v Neratovicích. Dalším prověřováním případů a výslechy všech třech mužů bylo zjištěno, že tito přijeli do zdejšího kraje osobním vozidlem Opel, které bylo nalezeno nedaleko vykradených chatek a uvedené vozidlo si muži taktéž „vypůjčili“ bez souhlasu majitele. Muži z vozidla neoprávněně odstranili VIN a registrační značky. Po provedených vloupání v zahrádkářské kolonii si chtěli odvést svůj lup, ale „jejich“vozidlo již bylo nefunkční. Z tohoto důvodu si šli „půjčit“ nové a do oka jim padl Ford Fiesta.

Muži způsobili na odcizeném vozidle Ford Fiesta škodu ve výši cca 2.000,- Kč. Uvedené vozidlo bylo navráceno zpět majiteli. Vozidlo Opel bylo uloženo v objektu Policie ČR. Na všechny tři muže vydala státní zástupkyně příkaz k zadržení a byli umístěni do policejních cel. Mužům bylo dne 27.září 2010, sděleno podezření z přečinů neoprávněné užívání cizí věci a krádeže, ve spolupachatelství, za které lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo majetku. Po provedení veškerých potřebných opatření a úkonů, byli muži propuštěni se souhlasem státního zástupce na svobodu, kde budou vyčkávat soudu a jeho verdiktu.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 no, fajn....


Takže příští týden můžeme čekat nájezd tepličáků na Mělníku....