Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Trestná činnost se mladíkům nevyplatilaV době od 23. do 26. září letošního roku, postupně oznámili na obvodním oddělení Policie ČR v Neratovicích majitelé zahradních chatek, že jim neznámý pachatel poškodil vstupní dveře a z vnitřních prostor poté odcizil vybavení, jídlo a další věci. Policisté vyjeli na místo činu, které bylo v zahrádkářské kolonii, u silnice č. I/9, u obce Byškovice. Zde šetřením zjistili, že pachatel či pachatelé překonali oplocení objektu se zahradními chatkami a do čtyřech z nich se vloupali již výše popsaným způsobem. Škodu si majitelé chatek vyčíslili na částku cca 10.400,- Kč. Policisté z místního obvodního oddělení případ započali šetřit jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním.

Téhož dne 26. září 2010, ve večerních hodinách, oznámil na téže obvodním oddělení PČR osmadvacetiletý muž z Mělnicka, s tím, že mu neznámý pachatel odcizil osobní motorové vozidlo Ford Fiesta, červené barvy, které měl zaparkované v Neratovicích, nám. Republiky, před plaveckým bazénem. Policisté případ započali šetřit jako podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci.

Následným prošetřováním uvedených skutků a probíhajícím pátrání po odcizeném vozidle, bylo vozidlo nalezeno i s osádkou, která policistům přinesla nebývalý úlovek. Ve vozidle seděli tři muži, kteří svou neoprávněnou cestou z Neratovic na Mělník způsobili dopravní nehodu, kterou na místo vyjeli vyšetřovat dopravní policisté. Lustrací vozidla zjistili, že toto je vyhlášeno v celostátním pátrání. Na místo se dostavili policisté z obvodního oddělení PČR Mělník, společně s kriminalisty z Územního odboru PČR Mělník, kteří dalším prošetřováním zjistili, že muži mají ve vozidle věci, které pocházejí z majetkové trestné činnosti a to konkrétně z chatek v zahrádkářské kolonii u Byškovic. Šestadvacetiletý muž a jeho dva mladší komplicové, devatenáctiletý a osmnáct pětiletý mladíkové, všichni z Teplicka, byli eskortováni na obvodní oddělení v Neratovicích. Dalším prověřováním případů a výslechy všech třech mužů bylo zjištěno, že tito přijeli do zdejšího kraje osobním vozidlem Opel, které bylo nalezeno nedaleko vykradených chatek a uvedené vozidlo si muži taktéž „vypůjčili“ bez souhlasu majitele. Muži z vozidla neoprávněně odstranili VIN a registrační značky. Po provedených vloupání v zahrádkářské kolonii si chtěli odvést svůj lup, ale „jejich“vozidlo již bylo nefunkční. Z tohoto důvodu si šli „půjčit“ nové a do oka jim padl Ford Fiesta.

Muži způsobili na odcizeném vozidle Ford Fiesta škodu ve výši cca 2.000,- Kč. Uvedené vozidlo bylo navráceno zpět majiteli. Vozidlo Opel bylo uloženo v objektu Policie ČR. Na všechny tři muže vydala státní zástupkyně příkaz k zadržení a byli umístěni do policejních cel. Mužům bylo dne 27.září 2010, sděleno podezření z přečinů neoprávněné užívání cizí věci a krádeže, ve spolupachatelství, za které lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo majetku. Po provedení veškerých potřebných opatření a úkonů, byli muži propuštěni se souhlasem státního zástupce na svobodu, kde budou vyčkávat soudu a jeho verdiktu.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 no, fajn....


Takže příští týden můžeme čekat nájezd tepličáků na Mělníku....