https://www.traditionrolex.com/7

 Moderní úloha otců | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Moderní úloha otců

Rodinné centrum Kašpárek pořádá akce i pro tatínky. V sobotu 25. září nás navštívil věhlasný psycholog Jeroným Klimeš se svou přednáškou "Měnící se role otce v moderním světě". Přednáška byla svěží, plná vtipů a trefných poznámek. Dověděli jsme se, jak moc geny ovlivňují chování lidí a rozdíly mezi muži a ženami. Promluvili jsme si o historické úloze mužů, žen a dětí a o tom, že v současné době se muži více než ženy musí přizpůsobit novým podmínkám.

Mužům vždy náležely fyzicky náročné práce kolem domu a na polích. Děti při práci pomáhaly oběma rodičům a trávily mnoho času venku. Slovy doktora Klimeše: "Muži a děti jsou exteriéroví živočichové." Dnes, kdy fyzicky náročné práce ubylo a trávíme drtivou většinu času uvnitř domů, mužům i dětem chybí aktivní činnost a v rodinách vznikají velké třecí plochy. Dnešní otcové tedy musí hledat nové způsoby, jak sobě i dětem dopřát aktivně strávený čas.

Inspiraci můžete najít na workshopu s PhDr. Martinem Járou
Táta v centru : Aneb muži v rodinném i komunitním životě

Hodně se dnes mluví o aktivním otcovství… Co to vlastně je?  

Měli by muži více krmit děti, více žehlit, více chodit na třídní schůzky? A měli by omezit své osobní a pracovní aktivity? Samé požadavky…  A málo informací, diskuse, podpory…  

Workshop ukáže aktivní otcovství jako fenomén doby i jako osobní projekt.
Nabídne rady, tipy a zdroje pro rodičovskou péči a pro slaďování rodiny a práce. Navíc poskytne prostor pro diskusi o tom, co může udělat centrum pro otce a naopak.

Workshop se koná v sobotu 9. října od 10 hodin ve velkém sále mělnického proboštství.

Organizujeme ve spolupráci s Ligou otevřených mužů.

PřílohaVelikost
Jára-leták.doc1.04 MB


Články

https://www.traditionrolex.com/7