Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

K volebnímu programu ODS Mělník


Ve čtvrtek 30. září 2010 nám byly doručeny do schránek (nejen) Volební noviny ODS Mělník, kde strana představovala své výsledky na radnici za uplynulé čtyři roky, kdy stála v jejím čele, a zároveň zveřejnila svůj volební program. V části „Mělník – město kultury“ nás zaujal bod: „Ve spolupráci s římskokatolickou církví připravíme rekonstrukci chrámu sv. Petra a Pavla.“ Proč právě on? 

MOOS v souvislosti s projektem obnovy varhan chrámu, jehož je nositelem, totiž již druhým rokem stojí u příprav projektové dokumentace na obnovu celého chrámu, která v sobě zahrnuje i projekt obnovy varhan. Dokumentace (v hodnotě cca 0,5 mil.) je hrazena z prostředků sbírky, kterou MOOS vyhlásil, a z prostředků farnosti. Po celou tu dobu, ale ani nyní se nikdo z vedení města ani z vedení ODS neozval, že by záměr nyní avizovaný ve svém programu strana měla – nikdo neoslovil spolek (i když toto, byť celou akci organizujeme, nepovažujeme za nejdůležitější), ale ani správce farnosti (to za podstatné považujeme). Pokládáme spolupráci všech subjektů působících ve městě za potřebnou a prospěšnou – spojením sil se jistě dá dosáhnout lepších výsledků, nesouhlasíme však se svévolným využíváním určitých témat pro volební kampaň a zajímal by nás konkrétní obsah tohoto bodu volebního programu mělnické ODS.
 

Rada Mělnického osvětového a okrašlovacího spolku, o. s.
Mgr. Renata Špačková, PhDr. Ilona Němcová, Mgr. Aida Líhová-LegnerováMěsto

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

4 Z pozice moci.


Asi hodně lidí se rozzlobí, když něco udělají a ona je ta zásluha přiklepnuta někomu jinému.

Představte si, že jste zrovna dokončili nějaké dílo, které vám bylo svěřeno a váš nadřízený řekne před vámi do telefonu tato slova : ,, Tak jsem Ti to Jardo udělal, máš to hotové ! Jo, cokoliv budeš potřebovat, samozřejmě Ti to udělám, není problém ."

Nevím přesně, kolik bylo ve volebním období 2006-2010 na radnici členů ODS, ale myslím, že převážná většina. A tím, že oni něco schvalovali, o něčem rozhodovali, tak to vlastně budovali. Čili, je to určitá výhoda. Ikdyž se to někomu, kdo zná podrobnosti určitých akcí nemusí líbit, tak to tak zkrátka chodí.

Jinak mě tam v těch uplynulých akcích také jedna jednoduchá akce pobavila. Na Mělníku díky jednomu bezdomovci vyhořela kdysi železniční stanice Mělník ( nádraží). Nádraží bylo poměrně pěkně zrekonstruováno. Jsem ale přesvědčený, že kdyby byla plná radnice členů úplně jiné strany, tak je ta situace donutí dát to nádraží dopořádku také. U této akce se navíc píše něco ve smyslu, že je vyřízena a letos tam bylo nedávno před stanicí vyasfaltováno. Tak to si nemyslím, že je akce vyřízena, ač je vyasfaltováno.

Budova je sice poměrně hezká, ale aby byla živým nádražím, tak k tomu má daleko a dokonce tam nestojí ani bufet, jako kdysi. Je vidět dle připravených prostorů a zábradlí, a je známo, že se původně počítalo s podnikatelskými záměry, jak se na projekty živých nádraží všeobecně nahlíží ( také se o tom veřejně psalo), ale nějak se nepodařilo k této činnosti zde někoho získat. A asi málokdo přehlédne, že kromě vzniku obchodních domů se tu za posledních 15 let neobjevil snad žádný nový podnikatelský subjekt, který by třeba i přinesl nové pracovní pozice.

Ale, to už jsem trochu jinde. Jen to byla taková polemika nad tím, proč třeba někdo napíše, co vše vykonal.

4.2 Nádraží?


Mě by jen zajímalo, jaký podíl mělo město Mělník na opravě toho nádraží...? Budova jim určitě nepatří a taky předpokládám, že tu fasádu a okna financoval někdo jiný (České dráhy nebo SŽDC?), než město. Jinak "živé" nebo "živoucí" nádraží bych to fakt nenazýval. ČD vypsali kdysi VŘ na toto naše nádraží, kdyby tam to chtěl někdo oživit, ale jestli se jim tam někdo přihlásil nebo to zrušili, to čert ví.

4.1 Bufetová polemika


Otevření bufetu na nádraží musí vzejít ze soukromé iniciativy, to snad nejde nařídit, ne? Asi by se neuživil. Nebo by mělo město vypsat grant na bufet? Naproti nádraží už jsou bufety dva, jeden ruskej a druhej silně připomíná občerstvení z let osmdesátých.  A já jsem náhodou před šesti lety jednu firmu založil a pár lidí zaměstnáváme…

4.1.1 Co to je živé nádraží ?


.... To je projekt ČD, který má určitá kritéria a každé nádraží by jim mělo podléhat. Více na http://www.azd.cz/sluzby/projekt-ziva-nadrazi/ . Mělník je ve výběrovém řízení http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDiv%C3%A1_n%C3%A1dra%C5%BE%C3%AD a zatím mi není známo, že by byl zařazen do seznamu stanic, které prošly výběrovým zřízením. Vlastně je to jen stanice bez čehokoliv.

Takže tento statut nemá nic společného s nějakými bufety kolem. Jinak souhlasím, že to musí vzniknout ze soukromé iniciativy a jelikož všechno souvisí se vším, tak si už ani ten bufet tady neumím představit. Mělník není živým městem a po kolejích už vůbec ne. To bychom museli po naši trati dále na sever, nebo na druhou stranu do Všetat, Lysé nad Labem a dálších měst od ní. Možná to nějak souvisí s těmi pracovními příležitostmi, těžko říci. Ostatně, oživení Mělníka je často diskutovaná věc.

4.1.1.1 To ano


To ano, nejen na nádraží, ale hlavně v centru. Já myslím, že problém tkví částečně v dosptupnosti Prahy, kam si můžeme snadno dojet za kulturou, za nákupy... Např. z Litoměřic už to tak snadné není a to město žije úplně jinak.

4.1.1.1.1 S tím bych moc nesouhlasil.


To jsme se sice dostali od speciálu ODS někam jinam, ale budiž.

 

Ten problém je podle mě z velké části poznamenaný nedostatkem pracovních příležitostí v místě bydliště. Člověk, který odněkud přijíždí z práce a třeba zase brzy ráno musí vstávat, ten má asi těžko zájem jít do divadla.  A kina, to je v době DVD a jiné techniky trochu luxus. Pokud jde o supermarkety,tak až na ty se stavební technikou a zahradou držíme na Mělníku krok.

Další věc je turistický ruch. Píšu to tady pořád dokola. Otevřete na Mělníku už nějaký podzemní okruh a uvidíme po dávce reklamy. Pak bude možná větší chuť pro návštěvníky tu trochu pobýt a ne jen to tady kolem zámku proběhnout.

Mimochodem, Litoměřice mají kromě blízkosti krajského Ústí oproti Mělníku výstaviště, kde se často něco děje. A to nepíšu o té tržní tradici, která se tu asi před půlrokem také někde zmiňovala.

4.1.1.1.1.1 Ano


Ano, máte pravdu, ono to spolu souvisí. Praha částečně "vysává" i ty pracovní příležitosti (samozřejmě je to jeden z faktorů, netvrdím že jediný). Na Mělníku je proto potřeba vytvořit příznivé podmínky pro podnikání a přitáhnout turisty. Chce to za prvé nápady a za druhé vůli a sílu je zrealizovat.

4.1.1.1.1.1.1 Tak vidíte


..., že mi zase dáváte za pravdu. Píšu, že už tu 15 let nepřibyl žádný významný podnikatel, aby to lidé nějak pocítili. Samozřejmě, že je pro to někde potřeba něco udělat. Turistika. Tady je hezké, že se otevřela věž, výletní lodní plavba, středověká studna, dalekohled na vyhlídce, ale já bych se pořád jako vždy přimlouval za ten okruh v podzemí. To už se dá přece jen nějak více propagovat na veřejnosti, než propagovat chodbu ke studni. To se asi tvůrcům pořadu Toulavá kamera zdálo dost málo, než aby  tomu věnovali reportáž a skončilo to pouze na netu v doporučených tipech.

Jo, a ty nápady jsou také, jen je to všechno bohužel velký problém a spousta peněz a samozřejmě chybí i zájemci o podnikání. Na Pšovce nám třeba chátrá Polabský mlýn, který by také jistě mohl být využit jako expozice a restaurace současně. A třeba by tam vzniknul pak i přívoz, jako za starých časů, který by převážel cyklisty na druhou stranu na cyklostezku, jako je to u Lužce či Velkých Žernosek. Na lokálce nám zaplať Bůh jezdí aspoň jednou v roce pára ( červen) a vždy si vzpomenu na muzejní železnice. Tahle sice není úzkorozchodná, jako v Jindřichově Hradci, ale zase je u Prahy a vede do Kokořínska, kde by toho mohlo být také víc. Vše souvisí se vším.

Praha, že nám vysává práci ? Hodně lidí už počítá, kam se jim to do Prahy ještě vyplatí jet pracovat. Samozřejmě jde o čas na cestě a projeté peníze na cestě do práce. To je nutno si strhnout předem z výplaty. Praha je mnohdy nutnost pane. A jen kdyby tady zase byly nějaké větší podniky, jak by se lidé rádi vraceli.

4.1.1.1.1.1.1.1 Ano


Ano, cílem zdejších debat není za každou cenu spolu polemizovat, nýbrž dobrat se nových a podnětných myšlenek, aspoň doufám. Město může pro rozvoj podnikání opravdu jen spoluvytvářet podmínky, pokud nepřijde iniciativa od lidí, tak mnoho nezmůže. K podnikání je potřeba kapitál, takže spíš iniciativa ze strany obchodních společností. Jednotlivec dnes těžko rozjede novou fabriku. Za posledních 15 let tady otevřely závody Rigips  a Danzer, obojí představují investice v řádu miliard Kč. Není to přímo v katastru Mělníka, ale to ani nemůžeme čekat, že by dnes někdo stavěl továrnu ve městě (a buďme za to rádi). Hlavně, že Mělničáky zaměstnávají.  Díky moderním technologiím stačí k obsluze takových podniků desítky lidí. Spolanu pro pět tisíc zaměstnanců už dnes nikdo nepostaví Smiling . Takže ono to s tím podnikáním v regionu není tak zlé. Před pár lety tady byl v centru jediný hotel Jaro . Dnes tu máme Paganiniho, za evropské dotace šikovně vybudovanou Alabamu, Krajův Olympionik, nový hostel na Pražské. Teď jen dostat sem ty turisty… Co se týká maloobchodu, město by si mělo rozmyslet, zda chce další markety nebo zda svou politikou spíš podpoří místní obchodníky a živnostníky.  Já bych hlasoval pro to druhé. Čemu dává přednost většina občanů, nevím… Pohodlnějšímu nákupu autem a nízkým cenám nebo pestřejší nabídce a živějšímu městu? Příklad – v centru máme tři vinotéky, jednu z nich dokonce na špičkové úrovni, ale všechny jsou něčím hezké nebo zajímavé. Zatím se ve vzájemné konkurenci udržely. Nedávno v Tescu otevřeli síťovou prodejnu vín, která nemá žádnou atmosféru, námezdní prodávající vínu moc nerozumí, ale má pochopitelně nižší ceny. Co to provede s tradičními obchody? A až se někde v dalším marketu otevře další síťovka? Nebo z jiného oboru – ve městě je několik dobrých železářství. Co s nimi udělá, pokud město umožní výstavbu hobby marketu? A s drobnými stavebninami?

4.1.1.1.1.1.1.1.1 Jen krátce. :-


Dobrý večer pane Špuláku !  Před několika málo lety mě zastihla zpráva, že se bude v Ovčárech stavět automobilka. Postavili ji tam, ale v Ovčárech u Kolína Smiling a ani jsem snad předem moc nevěřil, že by to mohlo být v těch našich Ovčárech. Myslím si, že kolem Všetat je dost placu na to, než aby tam byl jen podnik Thimm.( Navíc si pak takové podniky myslí, že jim nemají lidé kam pláchnout, což také není dobře a můžou je platit méně apod..) Nutno říci, že specielně německým firmám se u nás daří. A také by ta naše trať trochu ožila ( oživlá nádraží). On není žádný med, když lidé musí někam v mlze dojíždět do práce.

S tou prací ve městě je to sporné. Vzpomínám matně na Mlazičáky, kteří si stěžovali na noční rámus snad z loděnic, či přístavu, ale také jich bylo spousta nadšených ( a všech Mělničáků), že to mají kousek do práce, nemusí řešit dopravu a časově i případná razítka na zubaře, lékaře, či jiné služby, což je u práce někde dál ( mimo město) docela nepříjemný problém.

Co říci k hotelům ? Je dobře, že tu jsou. Kdysi tu byl Beránek, Ludmila, U nádraží, U Cinků, sbouraná Modrá hvězda apod. Jen tak mimochodem, obdivuji lidi, kteří pracují v pohostinství, našli vtom zalíbení a nevadí jim, že večer nejsou v pohodě u televize s rodinou.

K tomu dalšímu : Jsme už dnes mnozí zvyklí téměř vše kupovat v supermarketech pod jednou střechou a nabídka některých našich i zahraničních vín mé nároky splňuje, ač archivní víno je opravdu někdy o něčem jiném. Jsou samozřejmě i lidé, kterým mimochodem v městě tradice tohoto nápoje víno nic neříká. Je to všechno v lidech. Tam, kde jsou nižší ceny je pochopitelně výhoda na jejich straně v konkurenčním boji, ikdyž je někdy lépe užít sobě určité kvality.

PS: Nabídka zboží v centru města : mnohde malý výběr, předražené, neochota a shánění drobných peněz ( za 500 Kč mají problém Vám vrátit na zpět.

Třeba tu někdo jiný ještě řekne své postřehy.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2 Docela


... by mě zajímal pane Špuláku Váš názor na to, že v okolí Všetat jsou plochy, kde by mohlo stát několik třeba i zahraničních firem. Jinak přeji hezkou neděli !

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2 Nevím


Děkuji, neděle byla fajn. Situaci kolem Všetat moc neznám, nemám na to vyhraněný názor. Ale pokud by se našel investor, pokud by mu majitel postoupil pozemek, pokud by vše prošlo příslušnými řízeními jako EIA, územní a stavební řízení - proč ne? Na rozdíl od Magneta a Václava Havla bych nějakou tu krabici zkousnul. Většinou jsou na rozdíl od starších hospodářských objektů úhledné, čisté a bývají osázené zelení. Hlavně ne další fotovoltaické širé lány, ty jsou fakt šeredné, drahé a zbytečné.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.2 továrny 3


Asi jste myslel spíše mně, než Magneta. No, uvedu příklad. Vemte třeba takový areál loděnic v Mlazicích, kde dneska nic moc není, srovnejte to ho se zemí a na tom postavte tu hezčí, novější krabici, kde okolí bude upravené, se stromy apod. Lidi to budou mít do práce kousek, všechno v dosadu MHD, kola, pro některé i pěší chůze. Netřeba někam dojíždět, netřeba budovat nové silnice, netřeba tahat odkudsi technickou infrastrukturu apod. Z toho příkladu plyne, že se využije pozemek, který je stejně už znehodnocen, nikdy se tam nic pěstovat nebude, ale zároveň se využije pro obnovení nějaké výroby. A z města zároveň zmizí jakási mrtvá zóna... Vím, že je to pro dnešní českou dobu dost idealistické, ale dlouhodobě mi to přijde řešení lepší, než stavět někde v polích mezi vesnicemi.

Sokrates zmínil Kolín. Ano, mají tam velkou továrnu, s asi 3000 místy, přímý vliv na tamější nezaměstanost to nemělo takový, jak se očekávalo (přijeli totiž lidi z celé republiky, Ostravska, Mostecka, snad i ciziny...). K tomu tedy vzniklo dost nových marketů, které zaměstanost trochu posílily. Nicméně Kolín jako takový má akorát velké dluhy (cca 1 mld. Kč), za stavbu domů pro ty přistěhovalce, rozšíření MHD, různých silnic a sami Kolíňáci, kteří v továrně nepracují, zase tolik výhod nevidí nebo z toho nemají. Krom toho ještě zmiňují zvýšení kriminality a zhoršení "pocitu bezpečí". Pokud by se stalo, že továrnu zavřou a přesunou jinam (což se klidně může stát), tak celé město v bude v slušeně řečeno v řiti. Závislost měst na jednom nebo dvou velkých zaměstanavatelích není přiliš vhodná (vzpomeňme Nový Bor, Světlou n.S. aj.). Ideální je samozřejmě mít více různých, klidně menších výrob, než jednu velkou. Ale to věřím, že to tady tak nikdo nemyslel. 

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.2.1 Co kde vlastně je ?


A to je právě ono. Dříve jezdily prakticky všechny autobusové linky ze všech končin okresu často až do Mlazic a nebylo to jen proto, že tam bylo ČSAD ( dnes je tam také), ale bylo tam plno známých podniků. Když se mě dnes někdo zeptá, co kde je, tak není lehké odpovědět. Kolik firmiček je vůbec v areálu přístavu, loděnic, či areálu zemědělské techniky na Průhoně a nikdo ani neví. A právě proto, že ty prostory neleží ladem a někomu patří, tak tam nemůže být nějaký nový moderní středně velký podnik.

To by se musela objevit snad nějaká větší bohatší německá firma, která by to za zajímavý peníz od stávajících majitelů odkoupila, což mi přijde poněkud utopistické. ˇUžívám schválně termínu ,, německá firma " , protože se dlouhodobě ukázalo, že až na vyjímky vedl kapitál odjinud ze zahraničí často k zavírání továren. A dalším dobrým příkladem prosperity přímo v Mělníku je třeba bývalý TOS v německých rukou. Tam však šlo při koupi o jeden podnik v rámci areálu. Jinak Flegmatiku souhlasím, že by to bylo bez nutnosti dojíždění a asi by to řadě lidí udělalo radost, byť by se to někomu líbit nemuselo, jak jsme zde již dříve zmínili.

Avšak proto, že tam nějaké firmičky jsou a asi je jen tak něco v těch areálech nenahradí, tak se prostě musely objevit ty spekulace se stavbou firem i v okolí. Tebe to třeba nepálí, ale dnes je trend pracovat co nejblíže k domovu a je to poměrně logické. Jinak mám také rád přírodu a nelíbí se mi necitlivé zásahy do ní.

Bez výhrady musím souhlasit  s předešlým příspěvkem pana Špuláka i s tím, že těch slunečních elektráren je nějak moc. Jednu máme v areálu loděnic, druhá roste na Blatech vedle měnírny a to jsou jen ty nejbližší. A krom toho elektřina levnější nebude.

Dalo by se ještě diskutovat o přistěhovalectví, kriminalitě, pocitu bezpečí, místních zaměstnancích, cizích zaměstnancích, ale , když se stavěla EMĚ, také  na Mělník přitáhnul kdekdo, jenže si každý rozmyslel dělat nějaký virvál. Tady je ale myslím chyba někde úplně jinde a jistě nejsem sám, kdo si to myslí.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1 Já se někde vyjadřoval


Já se někde vyjadřoval k továrnám a skladům? Si asi motáte s někým jiným.

 

Magnet172

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1 Omluva


Omlouvám se, to byl Flegmatik, né Magnet... Když vy se vyjadřujete skoro ke všemu, tak mi to tam nějak skočilo Smiling

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1 Tak já se tedy


Tak já se tedy vyjadřovat nebudu :-(  Laughing out loud

 

Magnet172

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1.1 Ne,


to by byla škoda.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 továrny


Nejsem tedy pan Špulák, ale osobně si myslím, že pobízet další firmy, aby stavěli své plechové továrny/sklady na úrodných, bonitních a tradičních zemedělských půdách v okolí Všetat, by byla prasečina nejvyššího řádu. Krom toho všechny ty kamiony zatěžují tamější silnice, které na to nejsou stavěné (žel. vlečky snad ani ty firmy už nepoužívají...) a tak se motají mezi vesnicema a otravují místní lidi. Snad by se na okrese našly i vhodnější lokality pro nějaké továrny...

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1 To možná trochu přeháníš.


Netvrdím, že by se měla zastavět všechna všetatská půda. Dle mého názoru by vedle Thimmu, nebo sem k Přívorům mohlo prostě něco podobného ještě vzniknout. Jaké kamiony ? Také máme koleje a zrovna bylo v televizi, že si to v některých státech čím dál více opět uvědomují a tu dopravu se tam budou snažit dostat. A pak, zvedlo by to i místní osobní železniční dopravu. Kolem Kolína je také úrodná půda a fabriku tam postavili takovou, že o ni víme i tady.

Jiné lokality. Tak jistě, kolem Vraňan, nebo vůbec za vodou od Chlumína ku Praze. Také zajímavé myšlenky v blízkosti železnice. Jen hledám alternativu, aby pracující nemuseli dojíždět převážně až do Prahy. Ovšem, nejpodstatnější je pochopitelně sem takové zájemce získat. Tady když člověk přijde s nápadem, tak si to opravdu někdy pěkně slízne a to není dobrá cesta. Já vtom vidím zásobárnu nápadů pro ty, kteří budou skutečně tvořit, třeba jen tím, že budou něco řídit, vymýšlet a organizovat. A oni přece chtějí znát problémy občanů, pro které chtějí pracovat, ne ?

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1 továrny 2


Tak jako půdy tady možná pořád ještě dost, ale otázka je, zda je to správná cesta do budoucna, si tu půdu zastavovat plechovými krabicemi, jejichž nájemci/majitelé budovu mohou kdykoliv opustit. I kolem Mostu (nakonec i v Nošovicích i v těch Ovčárech u Kolína) byly zastavěny velmi úrodné půdy, které ji defacto znehodnotili a až ten výrobce (tuším továrna něčeho s hliníkem, snad hliníkových bloků do motorů aut) odejde, tak tu půdu tam už těžko někdo vrátí zpátky, aby šla použít na výrobu potravin. U Všetat ať začnou pěstovat ve velkém (český) česnek a bude to všechy v republice možná užitečnější, než továrna na cokoliv, neboť jak víme, českého česneku je nedostatek a zájem po něm je obrovský Smiling

S tou železnicí: ano, existuje třeba průmyslová zóna u dálnice D8, u Kozomína, kde je zavedena vlečka. Nicméně tu nikdo nevyužívá, tahá se to pořád kamionama. Stejně tak Thimm, stojí pár metrů od železniče, ale přeprava kamiony převládá. To je prostě realita, jak to chodí. Jestli se v budoucnu bude železnice znovu využívat, toť otázka.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1 zemědělství


Souhlasím s tím, že stavět dnes na zelené louce je neskutečná prasárna, ale kdo by sanoval nevyužité areály např. po JZD, to je moc práce. Jsme hladoví po zdravé místní zelenině, domácím mléku a kozcíh sýrech... Budeme tu hrstečku místních zemědělců vytlačovat fešandami alias Rigips, či Thimm. Spíše mne trápí otázka, proč je v okolí tolik chátrajících hospodářských objektů, proč není více "malozemědělců". Copak je náš národ tak líný, aby si odpíchnul v továrně v 14,30 a šup dom k televizi?

Obrázek uživatele Honzique

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.2 problem


Problem neni ani tak v lenosti, jako spise v nevydelecnosti tohoto sektoru, coz souvisi jednak s otevirajicimi se cenovymi nuzkami a Spolecnou zemedelskou politikou EU... to, ze je zrovna ted velka poptavka (resp. ze si toho media vsimla) po ceskem cesneku, moc zemedelcu v CR neuzivi...

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.2.1 Neviděla bych problém v


Neviděla bych problém v nevýdělečnosti, ale třeba máte jinou zkušenost. Já mám poznatky takové, že začínající zemědělec má možnost čeprat dotace jak národní tak z evropských fondů. Jsou to takové položky, že na rozjezd pomůžou,  je  to dosti byrokraticky náročné a následá buzerace kontrolních orgánů většinu zemědělců odrazuje od žádání o tyto prostředky. Pro ekologicky hospodařící zemědělce jsou dotace ještě finančně výhodnější, ovšem neznám nikoho, kdo by o ně požádal, protože  administrativa a kontrola je prý neúnosná. Ale i bez dotací to k uživení se je,  asi ale ne na nové BMB, možná tak na traktor z druhé, či třetí ruky. V časové náročnosti resp. lenosti nás vstávat v pět  a odcházet z hospodářství někdy i o půl noci, být bez dovolené ...právě problém vidím.

Obrázek uživatele Honzique

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.2.1.1 presne tak


Presne tak. Administrativa a byrokracie je v tomto sektoru vazne prebujela. Navic ty financni prostredky nejsou nijak zavratne. Musite se podivat i na nakladovou stranu veci. A starsi zeme EU, kterymi jsme z poloviny obkliceni dostavaji vyssi platby. Jeste jsme je nedorovnali a buhvi kdy tomu nakonec bude. Tim se dost pokrivuje konkurence a proto jsme zaplaveni vyrobky z dovozu. Ruku na srdce, sahnete po mase za 40 z nemecka nebo za 60 z CR? Pokud si vyberete to drazsi, jste stale vyjimkou.. Je to take o spotrebitelich..

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.2.1.1.1 Já si sáhnu po mase do


Já si sáhnu po mase do králíkárny nebo do kurníku, občas koupím hovězí v masně, ale původ neznám. Mám pocit, že spotřebitelé začínají mít rozum a poptávat kvalitnější i když dražší zboží viz mělnické bedínky (poptávka převyšuje nabídku). Také je to asi o tom, že je potřeba vše spotřebitelům přitáhnout pod nos.Třeba by moho v mělnické oblasti zemědělství zase trošku začít vzkvétat a konečně by se mohly začít pořádat farmářské trhy. Teď to nejde neboť framáři nejsou nebo jsou, jak sami tvrdí za vodou, ale kdyby jste o někom věděli, kdo by se chtěl farmářských trhů zúčastnit sem s ním. Ještě mne napadla jedna myšlenka, dnešní děti vidí havěť všelijakou jen v zoo, proč by ji zase nemohly vídat při procházkách "za město", rovnou si tam koupit zdravý mlíčko, atp.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.2.1.1.1.1 Maso


Společná zemědělská politika je tím největším průšvihem EU.  Je to nejhorší deformace trhu hned po české fotovoltaice Smiling :) Smiling . Jinak nechť si to trh přebere, kdo na to má a není mu jedno, co papá, koupí si třeba bio kuře, kdo má holt hluboko do kapsy anebo je mu to jedno (to bude mnohem častější příčina), dá si „špekáček“ z Penny, kilo za 40,- :) 

Jinak s bedýnkama spokojenost, nevěřil jsem, že to stačíme zkonzumovat... Na první pohled taková "netržní" aktivita, ale ve skutečnosti je to mazaná alternativa ke kvalitativně příšerné nabídce marketů.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1 RE: zemědělství


Ono se dnes staví na zelené louce i na poli, ale hlavně rodinné domy. Nejste sám, kdo si všimnul, že nám tu chátrají už 20 let zemědělské objekty, mnohdy nevyužité a paradoxně osvěžují vzpomínku na staré časy, kdy vsi žily svým životem. Laicky by se to dalo asi přeložit, jako dnešní vztah státu k českému zemědělství. To jsme myslím ale asi trochu někde jinde mimo město a městského člověka. Nemyslím si, že je lenost po 8 hodinové pracovní době užívat zasloužené volno a spíš je mnohdy umění moci pracovat jen těch 8 hodin, ale asi Vám rozumím. Ano, takový krmič má nárazovou práci ( ráno, v poledne, večer, čili věčně uvázaný) a i polní práce jsou sezonní a vyžadují zápřah právě vtom nejlepším období roku. Práce v zemědělství není žádná legrace, byť může na první pohled vypadat romanticky téměř bezstarostně.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Mě v centru vadí jedna


Mě v centru vadí jedna věc. Jdu kolem výlohy která mě zaujme. Už to je na Mělník úspěch jelikož většina výloh je otřesná. Koukám do ní a na mě zevnitř otrávená prodavačka píšící sms, serfující na netu popřípadě spící. Vlezu dovnitř a pozdravím. Dočkáme se tupého zabučení které asi znamená pozdrav. Nejlepší je když si vyberu co nejvíc a pokud možno sám. Nedej bože abych chtěl něco od paní za pultem.

Ale nejsou takový všichni. Vyjímka byla třeba prodejna Alpine Pro která je zrušena. Elegance na Pražské, Želva, lahůdky u spořitelny popřípadě hodinářství u Brava a knihkupectví na dolním náměstí. 

Jinak je to fakt otřes.

 

Magnet172

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 k těm výjimkám bych já


k těm výjimkám bych já osobně určitě přidala pultovou drogerii nad bránou (spojenou dvorem s květinářstvím a prodejnou nožů / výrobou klíčů), samozřejmě dámy v železářství u Řízků v Jarošovce, prodejnu čajů Karavana taktéž v Jarošovce, obě pekařství (Paul, Řízek), dětský boty na Prasečáku ... Navíc právě třeba v železářství v Jarošovce mají VŠECHNO, na co si do domácnosti vzpomenete. Ty ženské vás vyslechnou, pak se otočí, a v tom milionu šuplíků najdou přesně to, co chcete. Tak má vypadat správný obchod.

ono by se nakonec našlo docela dost obchodů. když jdete kolikrát do obchodního centra, tak se tam na vás prodavačky netváří o mnoho lépe. není to umístěním obchodu, ale vlastnostma lidí, kteří v tom obchodu pracují.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Zase jeden názor.


Na obchody v centru se nahlíží trochu jinak. V supermarketu se pochopitelně člověk může dívat na zboží, sám si vezme, co se mu zdá, nebo potřebuje, komunikace s jinou prodavačkou je spíše vyjímka a nědy je i čas na debatu se známými.

V menším krámku v centru, kde ani není třeba možnost mít vše vystavené, člověk tak nějak očekává komunikaci s prodavači a pochopitelně nebudí dobrým dojmem situce, kdy se zákazníkovi něco nezdá, nebo, když si dokonce prodavačky vyřizují nějaké soukromé diskuse apod.

V železářství v Jarošovce mají hodně věcí, ale prý tu je lecos předražené, a když člověk navíc není zrovna odborník (mnohdy ženy), který neví, jak se daná věc přesně jmenuje a popisuje, co tedy chce, tak mu to dají takříkajíc sežrat. A v Karavaně prý také byli jednou docela neochotní.

Je nutno si uvědomit, že každý člověk má sice právo mít i mizernou náladu, ale prodavači v centru města, kteří víceméně musí komunikovat se zákazníkem, jsou pochopitelně pod větší kritikou, protože má zákazník více času si všímat jejich přístupu a mnohdy nejde ani o časnou návštěvnost. Potřebujeme častěji potraviny, než návštěvu železářství či drogerie apod. Ale, v Enapu mají také vroubek Smiling. Pochopitelně, že co člověk, to jiná zkušenost, a když jsme někde častěji, mohou se ty názory utvrzovat, případně měnit.

Tak to byly názory, o kterých nemíním polemizovat, neboť ani nejde často o mé zkušenosti, ale je potřeba vidět, že jsou i lidé, kteří mají na nákupy v centru jiný názor.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Supermarkety


Ale ještě mě napadla jedna aktuální pochvala. Ta je pro Lidl. dneska jsem tam byl v 7 večer po cestě z práce. Měly měké čerstvé pečivo. Čistej přehlednej krám. Cenovky a žádný fronty přestože tam bylo dost nakupujících.

 

Oproti tomu Penny o pár metrů dál je jen špína, chybějící cenovky u nepotravin a otrávené prodavačky. Tesco každou chvíly přestěhováno a jedinej čas kdy byly pokladní příjemné bylo když startovala Club karta.

O vyjeděném Enapu a Jipu v DBK snad ani nemluvím. Před tím Jipem dělají dva týdny dlažbu a člověk se ani nedostane dovnitř Laughing out loud

 

Prostě mě Lidl i přes absenci značkových výrobku příjemně překvapil. Myslím že na rychlej denní nákup u mě asi vyhrál. Tedy pokud jsem se netrefil do dobré chvilky Laughing out loud

 

 

Magnet172

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 Supermarkety


Přál bych Vám v tom Vámi vychvalovaném Lidlu nakupovat ráno kolem 9,00 nebo kolem 16,00 .

Jedna fungující pokladna a když se uráčí pokladní na někoho zazvonit tak to trvá hodně dlouho než se ze skladu někdo zvedne.

Mluvíte -li o čistotě , tak se někdy podívejte na oblečení prodavaček.Ve skladu skládá bedny se zeleninou , pak jde přerovnávat pečivo nebo maso do mrazáka a pak honem rychle k pokladně.Ani jednou jsem si nevšiml , že by mezi touto činností navštívala některá prodavačka umyvárku a umyla si ruce.Brrrr , Lidl již nikdy.

A pokud si vychvalujete zboží , tak mám dost pochybností o činnosti Vašich chuťových buňek.

Polské a německé výrobky neznámého složení , jelikož tam kolikrát chybí český překlad , a výrobky české produkce aby jsi hledal lupou.

 

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2 Lidl


Mariane, netuším v kterém Lidlu nakupujete. Ještě se mi nestalo, ať jdu v kteroukoliv denní dobu nakoupit, abych se s nákupem musela těsnat mezi regály. To se mi běžně stane jak v Kauflandu tak Penny.

Kvalita zboží a chuťové buňky? Každý zřejmě máme jiné nároky. Raději si koupím v Lidlu čerstvě upečený chléb (nebo si koupím v mělnickém pekařství) než v Kauflandu, Penny nebo Tescu kde se nestydí prodavačka/plnička regálů pečivo vysypané na podlahu vhodit do prodejních košů.

Dle Vašich slov zase tak často v Lidli nenakupujete, proto ani nevíte kolik čerstvé zeleniny, mléčných a masných výrobků je české produkce.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1 A opět. Sobotní


A opět. Sobotní odpoledne. Jdu se projít a po cestě si koupím pečivo, noviny a kolu. V mém okolí je jen SM Tesco, Penny  Lidl. Jdu do lidlu abych se přesvědčil jak to funguje o víkendu.

 

Rohlík XXL který prodavačka vyndala z pekárny stojí 1,80,- a je v papírovém sáčku. To my jinde nenabídnou. Noviny mají i odpoledne. To v Penny už ej nemaj jelikož je musej vracet jinak platit. A opět bez front.

A ještě  k těm chutím. Každý má rád svoje značky. Já třeba Nescafé, Coca Cola, Veselá kráva a sušenky Kolonáda. V Lidlu už sjem našel stejnou kolu. Sušenky které my chutnají i víc. Sýry už jsem tam kupoval taky a kdejaký DE mazací sejra je lepší než všechny krávy a ještě musím najít to kafe.

Prostě do Penny už nevlezu dokud tam neukliděj a nedaj pryč komunistické baby v hadrpláštích. Kaufland a HM Tesco je něco jiného.

A SM Tesco? Tam by měla zákazníci platit už při vstupu. To je dokonalej strašidelnej zámek.

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 re: Supermarkety


S Lidlem souhlas... mozna je levny, ale nekvalitnimi polskymi potravinami si snad zaludek a chutove bunky kazit nemusime, ne? Vzdyt tak chut je v drtive vetsine pripadu priserna, nahrazkova, umela, slaba, levna.

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1 Pánové. Můj nákup


Pánové. Můj nákup obsahoval rohliky, kolu, zančkovou čokoládu a noviny. Myslím že na to chutové bunky moc nepotřebuji. Krom toho nedávno byl v MF test kofeinových nápojů Jejich Freeway Cola skončila chutí a kvalitou hned za pravou kolou s 9.8 body zatímco kola měla 10.  A upřímně já mezi těmito dvěma rozdíl nepoznám. Zatímco třeba Pepsi my přijde vyloženě hnusná.

Prodavačka byla čistá a dokonce se i usmívala. Druhá prodavačka tam jezdila s tou čistící mašinou a když se dopeklo pečivo tak si nandala na ruce igelitové rukavice a s nima šahala na to pečivo z pekárny.

Dělal jsem vedoucího jak v Tescu tak Penny. Ted jsem naštěstí v úplně jiném oboru a věř že kdyby jsi věděl co je v Tescu enbo Penny za šmudly, jak se dodržují normy a jak funguje sklad tak by jsi si tam nikdy nic nebaleného nekoupil.

Prostě jsem se u Lidlu trefil do dobré chvilky ale u jiných krámu se ani do té chvilky nikdy netrefíš!!!

 

Magnet172

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1 :-)


Že si dělal vedoucího v těch uvedených krámech a přesto tam byl bordel, tak tím bych se radši moc nechlubil Smiling

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1 Z Penny jsem radši


Z Penny jsem radši šel po dvou měsících pryč. Tam ani centrála ani lidi neměly zájem něco měnit. A pro Tesco jsem Dělal na DC ne na Mělníku. Jinak OK jo Laughing out loud

 

 

Magnet172

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1 Vážený pane vedoucí


Zopakujte si laskavě shodu přísudku s podmětem.

Děkuji.

Profesor Dave Smiling

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1.1 Nic lepšího tě


Nic lepšího tě nenapadlo? Ale co, já si nebudu kazit sobotu.

 

Magnet172

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 RE: Supermarkety


Také mám rád Lidl, potože je to zase tak trochu o jiném zboží, než v Tescu, či Kauflandu, kde snad nakupuje většina místních obyvatel. V Tescu se ten trochu nepřehledný přechodový stav věcí normalizoval a je dobré sledovat cedulky nad regály. V Kauflandu je pěkně, když se trefíš do doby, kdy tam není mnoho lidí, protože pak je v klidu se na co dívat ( myslím na zboží Smiling ). Obchoďáčky v centru jsou jakoby ve stínu zájmu, což je dáno mnoha faktory a ta práce před Jipem, jim to neusnadní, ikdyž se zdá, že i tam je docela zajímavá nabídka. Rychlý nákup můžeš pořídit kdekoliv, pokud tam není fronta a třeba i u kasy do 10 položek Smiling , ale je příjemné, když někde náhodou objevíš trochu jiné zboží, než vídáš a máš občas co zkoumat Eye-wink . Zvláštní kapitolou jsou pochutiny, které jsi dlouho nikde neviděl a případná radost ze znovuobjevení, nehledě, že pod stejným názvem se nachází třebaněkdy i jiná receptura. Neviděli jste někde rybičky ,, Macarello po Balkánsku, Antipasta s ryboj , či salát ševcovský mls Smiling ?

Obrázek uživatele wentura

3 Tak i MOOS se zapojil do


Tak i MOOS se zapojil do předvolební kampaně – to jsem nečekal. Vím, že děláte skvělou činnost, varhanní koncerty, obnovu varhan,… Také vím, že se kamarádíte s p. Čermákem a touto partičkou, ale že zapomenete na aktivitu mělnické ODSky při získávání financí na zpřístupnění věže právě před volbami, to jsem nečekal. Přiznejte, že lžete, když píšete, že „Po celou tu dobu, ale ani nyní se nikdo z vedení města ani z vedení ODS neozval, že by byl záměr“ .. realizovat rekonstrukci chrámu sv. Petra a Pavla.

Ach jo, zásluhy Vám nikdo nebere, naopak, ale tohle je už moc…

Raději bez jména (nechci, abych se někdy stal předmětem msty Vaší nebo soudruha fotografa).

3.2 Vážený pane XY?? dosud


Vážený pane XY??

dosud jsme se nezapojili do žádné diskuse probíhající na Mělníčku, k Vašemu příspěvku však cítíme potřebu se vyjádřit.

Naše „zpráva“ byla reakcí na volební program ODS, která dle našeho názoru využila pro volby líbivé téma bez znalosti věci a jakéhokoli jednání především s vlastníkem objektu, což považujeme za nesprávné (nelžeme). Projekt je před dokončením, na definitivní schválení z naší strany čeká část „varhanní“. Absolvovali jsme spoustu jednání s varhanáři, projektanty, organology, památkáři,…, do čehož byly vloženy x-leté zkušenosti, znalosti, čas, energie. Proto vskutku nerozumíme, proč se objevila v programu ODS příprava rekonstrukce (u jiné strany jsme něco podobného nenalezli, proto reakce na ODS) – v čem má spočívat? Otázku jsme položili i na setkání „starostů“, kde se nám nedostalo uspokojivé odpovědi. I přesto o další SPOLUpráci s městem stojíme (ať už bude ve vedení kdokoli). Koneckonců pan starosta se zde hezky přihlásil Dnům evropského dědictví, které na Mělníku po sedm let organizujeme a připravujeme.

Nelze slučovat otázku rekonstrukce věže a obnovu chrámu a varhan – jedná se o dva (resp. tři) zcela odlišné projekty. Ani akce „věž“ nebyla tak průzračná a pouze v režii města, jak je prezentováno. Zároveň bychom mohli uveřejnit zkušenosti z našeho „partnerství“ z projektu revitalizace (což by souviselo s programovým bodem komunikace s občanskými sdruženími) – neučinili jsme tak, protože se jedná o bod, který se dotýká pouze spolku (pokud byste se chtěl seznámit s bližšími informacemi, spojte se s námi, rádi se sejdeme: [email protected]). Projekt obnovy varhan, s nímž souviselo i vypracování projektu obnovy kostela, je však věcí široké veřejnosti.

K J. Čermákovi. MOOS vznikl v roce 2004, J. Čermák byl jeho zakládajícím členem. Až následně vstoupil do politiky, což je právem každého občana. Po celou dobu pořizuje fotografie z našich akcí a na námi vydávané pohlednice, propagační materiály atd., stejně tak najdete fotografie v publikacích, které vydal nejen spolek, ale i město Mělník (i v té poslední Náš Mělník) – vždy bez nároku na odměnu. Nevidíme důvody, proč přerušit kontakty s někým, kdo se stal zastupitelem.

Přejeme si, aby bylo stále více lidí, kteří jsou ochotni něco pro město dělat (za což děkujeme všem kolem Mělníčku v návaznosti na proběhlou diskusi). Těšíme se na chvíli, až budeme vědět, s kým mluvíme, až se s Vámi setkáme, a to např. na zasedání zastupitelstva či s jako členy komisí města,…

Šťastnou volbu

Rada MOOS
Renata Špačková, Ilona Němcová, Aida Líhová-Legnerová

P.S. Sám jste se nevyjádřil špatně o naší činnosti, která nám za několik let přinesla řadu zkušeností. Možná právě proto by stálo za zamyšlení, co nás donutilo veřejně vystoupit (např. ohledně náměstí Karla IV. – EHD 2009, 20010, setkání „starostů“) – vždy jasně, s podpisem, s plnou zodpovědností, která z toho vyplývá. O Vašem nahlížení na společnost, na jejímž utváření se však každý z nás podílí, svědčí Vaše závěrečná poznámka.

 

 

3.1 :-)


Mě se líbí jak dva týdny před volbami vylézají různí anonymní "objektivní příznivci ODS" a naprosto fundovanými argumenty které zjevně pochází přímo od zdroje se zastávají pana starosty a spol. Omlouvat anonymitu strachem ze msty je opravdu tak moc směšné, až bych to skoro nazval úplnou hovadinou (promiňte že sem zatahuji vulgarity, ale pro takovou pitomost neexistuje slovo ve slovníku spisovné češtiny...).

2 vyrovnaný rozpočet


Mne nejvíce otrávil bod o vyrovnaném rozpočtu. Dál už jsem ani neměl odvahu číst. Napsat si do bodů splněno, všechny rozpočty od roku 2006 byly předkládány jako vyrovnané je výsměch lidem a nechutně zavádějící informace hraničící s drzostí. Na můj dotaz ohledně naplánovaného 185 mil. shodku v roce 2008 na setkání 9 starostů pan starosta odpověděl, jak jsem přesně čekal. Neví totiž, kde jsem ty čísla vzal. Bohužel by se měl někdy podívat jaké informace uveřejňují na stránkách www.melnik.cz v rubrice rozpočet města Smiling))) Je pravda, že rozpočet se dá samozřejmě vyrovnat třeba úvěrem, nebo v lepším případě penězi z předchozích období, ale schodek v rámci rozpočtového roku je pořád schodek.

Obrázek uživatele wentura

2.1 Zdravím finančního


Zdravím finančního experta Trejbala. Rozpočet byl vyrovnaný, do rozvahy vstupují informace o úvěru na profinancování Revitalizace (vše musí být nejdříve zaplaceno, poté až posílá EU dotace). Ten „schodek“ není vyrovnán jen úvěrem, ale i příchozí dotací.

Pokud reaguji na Váš trvalý negativní tón – jak jinak byste chtěl profinancovat obrovské akce, když má město na investice ročně cca 30-40 mil. Kč? Nedělal byste asi nic, že? --- a přišel byste o možnost využívat dotace z EU…

2.1.1 schodek


Zdravím wenturo,

Můj příspěvek se netýkal kritiky hospodaření města, ani nekritizuji úvěr ve výši 90 mil., který ale pravděpodobně není na předfinancování dotace na revitalizaci náměstí. Naopak samotné výsledky hospodaření bych hodnotil spíš pozitivně. Co se týče hospodaření s městskou kasou a možných rezervách, tak to se zdržím komentáře. Úvěry na předfinancování dotací jsou uplně běžnou praxí a jsem i zastáncem rozumného financování investičních akcí formou úvěrů.

Ano máte pravdu ten schodek je vyrovnán nejen úvěrem a vlastními prostředky z minulých období, ale v letošním roce bude částečně dorovnán i z dotace. Ale nic to nemění na tom, že dle http://www.melnik.cz/radnice-a-urad/rozpocet-mesta byl rozpočet roku 2008 předložen a schválen se schodkem 185 mil. a rozpočet roku 2009 se schodkem 49 mil. Což je jaksi v rozporu s bodem, který si každý může přečíst v tom volebním plátku tedy všechny rozpočty byly předkládány jako vyrovnané. Mohli si to tam uvést jinak. Rok 2010 ještě neskončil, takže je poměrně brzo hodnotit jak to vše dopadlo a kolik toho ta dotace ze skutečného schodku vyrovnala. O tom se můžeme bavit až po konci roku. Nechci tady ale slovíčkařit. Chtěl jsem jen upozornit na typické upravování reality do lidem libých či v mém případě nelibých textů a vybral jsem si záměrně stejnou formu jako ODS. Ve Vašem případě se to také potkalo s negativní reakcí.

Jinak vůbec nejsem proti tomu, když se dělá akce jako revitalizace, aby se šáhlo do naspořených peněz, ty peníze jsou na to určené. Nejsem ani proti tomu, aby se část dofinancovala úvěrem. Ale pak přeci řeknu ano, tento a příští rok skončíme s mínusem, který se pokryje z toho a toho zdroje v následujícím roku. A nebudu si upravovat realitu. Tím příspěvkem jsem chtěl hlavně upozornit na úpřímnost s kterou "radnice (nejen ODS)" komunikuje.

Jsem také rád, že se někdo o hospodaření a rozpočet města zajímá a že je taky někdo kdo tomu rozumí a umí podat nějaký rozumný argument k těmhle věcem. Nejen to, že jsem si ty čísla vymyslel. Můžeme klidně dál diskutovat na tohle téma, ale raději třeba mailem ať s tím tady neotravujem.

Luboš Trejbal

1 Neobjektivní chválení se


 

Dobrý den všem Mělničákům

Také jsem si přečetl programy všech uskupení, tedy těch co nám zatím dali do schránky. V programu ODS jsem narazil ve výčtu uskutečněných akcí, na neojektivitu. Jde o bod "Rozšíření a zkvalitnění výuky ZŠ Jungmannovy sady". Uvádí se zde citace : Škola nyní disponuje takovými technologiemi, jako jsou interaktivní tabule, bezdrátová hlasovací či speciální výukový software. Jako dědeček své vnučky moc dobře vím, že si na ty interaktivní tabule přispívali sami rodiče. Bylo to dobrovolné,ale ten kdo si na to přispěl a byla to většina, si po tomto přečtení tohoto vychloubání se musí připadat jak blb, že se teď tím chlubí současné vedení města a hlavně ODS. Takže si teď dovolím trvrdit, že možná i v ostatních bodech se trošičku vše upravilo tak, aby to vypadalo moc dobře.

Přeji hezký den Svoboda

Obrázek uživatele wentura

1.2 Pletete se, pane Svobodo.


Pletete se, pane Svobodo. Projekt s názvem „Rozšíření a zkvalitnění výuky ZŠ Jungmannovy sady“ byl zcela financován z prostředků EU a města Mělník. Přesné informace lze zjistit na webových stránkách města Mělník.

Pokud požadoval ředitel Ullrych po rodičích nějaký příspěvek, tak to bylo určitě v rámci jiné akce.

1.1 Třeba veřejné


Třeba veřejné sovětlení na Slovanech. Také jsem se dočelt že bylo nově vybudováno a zrekonstruováno. Bohužel tady nikdo v lampě nevyměnil ani žárovku a večer je to o strach.

 

Takových vymyšlených bodů tam bude asi mnohem více.

 

 

Magnet172