Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Pořiďme notebook s WIFI mělnické TOP 09


Na www.youtube.com jsem si prohlédl volební spot mělnické TOP 09, kde se městem prochází kandidát na starostu, pan Mgr. M. Schweigstill a vypravuje, co by si tak na Mělníku přál… 

Video je krásné, sluncem zalité, většinou s nekonkrétními sděleními, ale lze zde najít i konkrétní cíle. Začátkem cca 2. minuty spotu sedí kandidát na starostu na kašně, na klín mu někdo položil notebook VAIO a zamyšleně sděluje záměr mělnické TOP 09: „Mimochodem, jak by se Vám líbilo se takhle u kašny připojit na bezdrátovou městkou síť? Nám by se to líbilo moc, a proto připravujeme zřízení WIFI sítě v centrální části města.“ Dle slov pana Schweigstilla již nyní kandidáti za TOP 09 pracují jako tým a při prosazování programu budou pevní jako kamenná stěna. Vše to vypadá moc krásně, až na to, že skálopevný tým 21 kandidátů TOP 09 Mělník neví, že veřejně dostupná WiFi síť v centru města existuje již od roku 2007!

Konkrétně je internet veřejně přístupný pro všechny na náměstí Míru, náměstí Karla IV., ve Svatováclavské ulici,… zkrátka všude. Město Mělník na realizaci tohoto projektu získalo dotaci z fondů EU – viz www.melnik.cz, název projektu Síť VPMI v centru města Mělník, a spolupracovalo při jeho realizaci s o.s. Mason. Pojďme se složit na notebook s WiFi pro pana Schweigstilla a jeho skálopevný tým a ušetřeme tak městu finance za zbudování další totožné sítě!! Nebo by se našel někdo, kdo by členům TOP 09 vysvětlil, co to je „Veřejně přístupná WiFi síť v centru Města“ a jak se k ní připojit?Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele wentura

6 Bojím se o svojí babičku


V tom programu je spousta nesplnitelných věcí. Třeba: „Po vzoru jiných měst hodláme rozvíjet komunikaci s podnikateli, podporovat je a zároveň od nich vyžadovat loajalitu a podporu městu“ – jak že je chtějí podporovat a co to znamená vyžadovat jejich loajalitu?

Nebo „Česká populace stárne a seniorů přibývá. Přitom jsou dnes velmi aktivní skupinou obyvatel města. Budeme jejich aktivitu využívat, vyhledávat a podporovat projekty právě pro ně.“ – rozumíte tomu někdo? Jak chcete využívat mojí babičku?

6.3 :-)


Co je na tom nesplnitelnýho? Kdo myslíš že tady mluví s podnikateli a radí se nimi co potřebují oni a co za to poskytnou městu? Nemyslím kamarádíčky a kšeftíky které jim předhodím abych dostal provizi. Myslím třeba podporu sportu nebo kultury a na oplátku podporu rekvalifikací, dopravní obslužnost, zastávky u továren, MHD pro dělníky... Těch možností jsou stovky!

 

A co se týká starších lidí - myslíš že stačí důchoďák? Proč každou neděli celý léto nehraje pro ně na náměstí dechovka? Proč nikdo nepřivede rodáky na školu aby si povídali s dětma o historii Mělníka? A proč se jich nikdo neptá na to jak to fungovalo dřív? Tam je spousta inspirace a moudrosti!

6.2 Já jim půjčím i


Já jim půjčím i dědečka Laughing out loud Třeba by moh opravovat dlažbu kde sevyboulí Laughing out loud

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

6.1 re: Bojim se...


ze necemu nerozumis prece neznamena, ze to je nesplnitelny.
otazky na vysvetleni samozrejme zustavaji.
 

5 Oni to mají i v programu


Oni to mají i v programu na svých webových stránkách.
Je to neuvěřitelné, že současní zastupitelé i další kandidáti nevědí o existenci hotových projektů…

4 Dobrý den


Dobrý den, městskou WiFi je potřeba dobudovat a po technologické stránce zmodernizovat, jak stojí v našem programu v tištěných propagačních materiálech a na webu www.top09melnik.cz.  V klipu, který jsme s panem Schweigstillem točili, to nebyla zrovna šťastná formulace. Se zkvalitněním této sítě pro turisty a místní ve spolupráci s MaSONem počítáme.
Ondřej Tichota, nezávislý na kandidátce TOP 09

3 Trestuhodné


Jak je možné že tento text který se snaží ublížit politické straně je v rubrice KRÁTKÉ ZPÁVY? To už je nezávislost Mělníčku docela pryč?

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

3.1 re: Trestuhodné


Nevím, jestli se snaží vyloženě ublížit. Každopádně je příliš krátký na normální článek (jako který byl přidán), na druhou stranu to není hospodskej výkřik (jakých se tu v diskuzích objevuje poslední dobou dost), a poměrně dobře popisuje fakta. Je to podobné jako krátká zpráva od MOOS, která upozorňuje na nesrovnalosti ve voleb.programu ODS. Takže naopak, je to znak nezávislosti Mělníčku, že nenadržuje jedné nebo druhé straně.

3.1.1 OK. proč rubrika která


OK. proč rubrika která sloužila převážně informacím z života na Mělníku ted slouží útokům na pravicové strany?

Nezávislot Mělníčku je v tom že si lidé do diskuze v rámci slušnosti napíšou co chtějí a pak přicházejí reakce. Vysvětlující, obvinující, urážlivé ale i chvály a díky. Reagují na to jak občani tak místní zastupitelé a jiné osoby veřejného života.

 

Jakmile se MĚLNÍČEK začne cpát do toho kde jakej příspěvek bude tak přijde o nezávislost. Respektive můžu napsat článek o tom že doktor Mikeš uspává víc zvířat než jiný veterinář na Mělníku a dáte to do krátké zpávy? Stěží co? Kašlete na moderování které jen zabíjí diskuze všude na netu.

 

Sorry za ten naštvaný ton. Jen mě mrzí že se Mělníček hroutí někam na dno.

Magnet172

Obrázek uživatele raist

3.1.1.2 re: OK...


Nerozlisuju pravici levici - podle toho fakt clanky nevydavam jak ty si navysost mylne myslis.

Clanky na Melnicku vzdy a je to i v podminkach podlehaji schvaleni redakce, tedy i spravnemu zarazeni ci graficke uprave. Takze tva vize, ze se neco zacne menit a ty z toho mas strach je mylna.

Sekce Kratke zpravy slouzi k zverejnovani kratkych zprav, ktere spadaji do ruznych rubrik.
Kratke zpravy tak nejsou jen rubrikou slouzicim prevazne informacim ze zivota na Melniku. Jsou to zpravy ktere nejsou svym tvarem vhodne na clanek, nebo by jejich cetnost ovlivnila viditelnost beznych clanku. 

Momentalni situace na Melnicku je zpusobena blizicimi se volbami, copak ti to nedochazi? Za mesic ci dva, tu zas bude ticho.

Uznavam, ze zarazeni zpravy pod kterou se bavime muze byt sporne, ale ver mi, ze zarazeni bude vzdy subjektivni - objektivni media neexistuji.

Ze se neco hrouti na dno je tvuj subjektivni a prehnanej nazor na vec bez hlubsich znalosti (ostatne jako vetsina tvych prispevku).

3.1.1.2.1 Co? Ráno tady TY


Co? Ráno tady TY vydáš článek který útočí na kandidáta Topky. Pár hodin na to Želva napíše že jsi to TY nepsal. Tak kdo to psal? Psal to někdo z Mělníčku jak to ráno vypadalo nebo má někdo z venku tolik možností napsat článek pod tvým nickem a pak to změnit?

V tom prvním případě to je trapné a v tom druhém by jsi si měl asi lépe hlídat svůj nick, respektive svoje dobré jméno. Nebo je to úplně jinak?

 

My prosím vysvětli proč tento článek zde být může a může se u něj měnit autor a u jiného to možné není? Já jsem jen hloupý Magnet a potřebuju to polopaticky Smiling Promin....

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

3.1.1.2.1.1 re: Co?


Magnete, Zelva jasne psala, ze redaktor rano pri presouvani/zverejnovani clanku zapomel clanek vydat pod jeho puvodnim autorem. Tzn: Nepsal jsem ho ja - na tohle si tu pri vydavani clanku nehrajeme.

Jak se stala chyba:
1) Autor poslal clanek. Avsak do sekce clanky, kam z meho redaktorskeho hlediska nepatri.
2) Proto jsem se ho po zvazeni obsahu a souvislosti s aktualnim denim na Melniku, a zminovanym clankem od MOOS rozhodl vydat a presunout do lepe odpovidajici sekce.
3) Presun znamena, zalozeni noveho clanku (zde kratke zpravy), zkopirovani puvodniho obsahu, a nasledne vydani (plus smazani puvodniho)
4) A jelikoz zakladam novy clanek ja, musim pak i zmenit sve jmeno na jmeno puvodniho autora, na coz jsem rano zapomel. A jiny redaktor to napravil a navic o tom korektne informoval, coz nemusel delat.

Magnete, je pomerne jasne, ze jako admini a redaktori mame pristup ke vsem moznostem systemu, takze lze menit autory clanku, lze clanky i jejich komentare upravovat (vzpomen si sam, napriklad na tva hanliva slova), schovavat, apod. - to vychazi z alespon zakladnich nutnosti moderovani obsahu (nezamenuj z cenzurou).

A myslim, ze nejsi az tak hloupy Magnet, abys za tu dobu tveho pusobeni na Melnicku vedel, ze se k tomuto neuchylujeme, a kdyz, ma to svuj dobry duvod, ktery oznamime.

Je zcela na tobe zda ti strach zaveli zacit rvat, ze jsme policajti a nezavislost je v tahu, nebo to vzit jako fakt, jako vlastnost, ktera umoznuje Melnicku fungovat (zmeny autoru clanku jsou nutne kvuli vyse uvedenym postupm pri vydavani).
(Plus pro tvou informaci, veskere zmeny jsou logovany a lze tak dohledat cinnost vsech redaktoru a pripadne selhani muze byt ostatnimi z tymu odhaleno a napraveno)

3.1.1.2.1.1.1 To ej krásné


To ej krásné vysvětlení. Děkuji ti za něj. Prostě mě překvapilo že něco vydáš Ty, já a ČOP na to reagujeme a pak je to od někoho jiného. Protože se to změnilo až po našich reakcích.

 

Pak by mě zajímala jedna věc a nemusíš odpovídat. Jakej čekáš vývoj po volbách, Kdy se mělníček posune na další level? Má obrovské ambice nahradit melnicky.denik.cz, celej radniční zpravodaj i Mělnicko. Co bude s Mělníčkem dál? Je nějaká koncepce, něco na co se můžeme těšit? Je někdo kdo to vůbec řeší nebo to necháváte volně plynout?

 

Koukni na okolohradce.cz. To je web s kterým mám hodně společného a když ti řeknu že ho ve volném čase dělají 4lidi tak je to k neuvěření!! A ten rozdíl je dost evlkej co?

 

hezkej den a dík za to vysvětlení.

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

3.1.1.2.1.1.1.1 re: To ej...


Ja ti rozumim, ze to bylo prekvapive. Lec, nesedime tu nikdo z redaktoru 24h denne abysme dokazali chybicku ihned odchytit. A jak jsem psal, kdyz uz byla tak zasadni, byla oznamena.

Melnicek nema ambice nahradit ostatni regionalni zpravodajske servery, to podle me neni spravna cesta. Cesta, ktera prinese uzitek vsem (obyvatelum/ctenarum predevsim) je spoluprace vsech techto serveru, ne rivalita.

Koncepci cas od casu resime, ale kazdy mame sve zamestnani, rodinu, apod., takze se zmeny nedeji tak rychle, a cas nam staci tak akorat na udrzovani provozu, obcasne psani clanku, apod.
Mame  uz nejakou dobu koncepci Melnicku 2.0, ale vse se vyvyji nezadrzitelne dal (jak internet, tak nase mesto, tak treba i pristup uzivatelu), a nam nezbyva nez dilci zmeny zapracovavat ve volnem case, stejne jako ty a dalsi sem prispivate ve svem volnem case.

Co navrhne budouci vedeni mesta (a jestli vubec neco) Melnicku nevim, napadum jsme otevreni.

Okolohradce.cz je podle me produktem marketingove spolecnosti, ktera ma asi vizi, prostredky a kapacity na komercni vyuziti takoveho portalu, a tedy jeho bohaty provoz. Tym, ktery denne nad Melnickem nejakym zpusobem bdi neni o nic vetsi :) Kazdopadne diky za link, jiste se bude cim inspirovat.

I tobe hezky den.

3.1.1.2.1.1.1.1.1 Ano! Okolohradce je web


Ano! Okolohradce je web který patří marketingové skupině Max1 Marketing. Ta skupina organizuje třeba cyklomaratontour nebo Den Labe a Balonové nebe. Ale jak funguje OkoloHradce.

 

To má jednoho editora. Stidenta VŠ žirnalistiky který píše články. Pro něj to bude plus až bude hledat práci. Vetšinu akcí, fotek a videí si zadávají samy organizátoři a informace o dění ve městě píšou občani. Je na vše podrobně udělaný formulář a není na článku ani poznat zda ho píše amatér či nikoliv.


Vydělávají na bannerech a na PR. Respektive vše co tam je je placeno. Každá restaurace, každej promotér a každé divadlo platí 1Kč za každý příspěvek. Je to tak malá částka že to pro nikoho není problém. Platí se pololetně a zpětně. To jsou peníze na provoz webu a vydávání vlastního tištěného magazínu který stojí 5Kč. Tudíž se také dost prodává. Ten je prošpikovanej reklamou.

Fotky a videa dávají občani a pořadatelé akcí. Pokud pořadatel přiloží k akci fotky nemusí platit a je jeho akce umístěna na titulní straně.

Celé tohle monstrum dělá jeden zmíněný VŠ, jeden grafik amatér a kontroluje to jednou týdně někdo z Max1.

Jelikož podporují kulturu a informace ve městě tak získávájí granty na podporu kultury, sportu a provoz dobrovolného uskupení. Tyto granty jsou v řádech desetitisíců ročně.

Jestli tě zajímá odkud to vím tak protože s Max1 už poměrně dlouho něco dělám. Věř že před dvěma léty byly něco mnohem mín než Mělníček!!!! Koukni se jakou máte návštěvnost!! S tím se dá něco dělat skoro samo!  Sorry za ten výklad pokud tě to nezajímá.

 

Magnet172

3.1.1.2.1.1.1.1.1.1 Omlouvám se...


...., že vám vstupuji do diskuse a nechci rozebírat něco, co jsi zde dnes prvně Magnete představil, ale trochu bych se Mělníčku přece jen zastal.

Jaké jsou ambice Mělníčku ? Osobně se domnívám, že místní média převyšuje. Když pominu fakt, že tu jsou odkazy na zprávy v těchto médiích ( Mělnicko, Mělnický deník, radnice) a navíc vlastní život Mělníčku (články, komentáře, kalendárium pozvánek na akce atd. ), tak je prostě převyšuje.

Proč ? Stačí jednoduchý rozbor : Týdeník Mělnicko

Klady: Vždy bilancuje nějakou významnou akci, která zajímá hodně lidí a někdy i někam zve. Zápory: Krom toho, že vychází jen jednou v týdnu, tak se díky své tradici stává listem připomínajícím staré časy. Dnešní čtenář chce o věcech besedovat, chce aby jeho názor byl hodnocený dalšími lidmi a rozhodně nechce aby jeho e-mail třeba končil v elektronickém koši nějaké instituce, aniž by to někdo další věděl.

Mělnický deník 

klady: ochota vystavovat příspěvky k článkům, případně na ně reagovat. Zápory: Někdy zde postrádám vyvážené hodnocení významných akcí ( Z loňského vinobraní se snad psalo jen o kolotočích a jiných atrakcích), někdy mi tu některé akce dokonce chybí  a když porovnám, kolik článků a případných komentářů přibylo třeba od pátku do neděle tam a kolik tady na Mělníčku, tak je to velký rozdíl a nikoliv jen teď před volbami.

Jinak věřím, že po volbách zase značná část diskutujících z Mělníčku vyšumí a správně tady napsal Čop, že tady bojují spolu jen pravicové strany, tak musí být samozřejmě napadány pravicové strany.

Obrázek uživatele raist

3.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1 re: Omlouvam se...


Neomlouvej se, a diky Smiling

3.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1 To jsem zas jedinejkdo si


To jsem zas jedinejkdo si myslí že by ten Mělníček moh bejt lepší? Sad

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

3.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1 re: To jsem...


Nemyslis si to jiste sam, jen vybudovat to lepsi neni jen tak Smiling

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 že já hloupá nedržela hubu :)


ale vážně: ta koruna za akci v kalendáři není úplně špatný nápad, Raiste. Pokud už je hotové to občanské sdružení, tak by i bylo kam fakturovat ... Akorát (zase!), kdo to bude dělat.. Vidím ale i nevýhody tohoto nápadu, Mělník je malý město a ani nyní, když to děláme zadara, v našem kalendáři nejsou všechny akce, které se ve městě konají (protože organizátoři Mělníček neznají? nebo jim nevadí, že jejich akce není na Mělníčku propagovaná? jestli my ten Mělníček nepřeceňujeme). Akce kulturáku sem nevypisuju, bo myslím, že v kulturáku je dost lidí, kteří by mohli mít čas tu půlhodinu měsíčně tomu věnovat, o spoustě dalších akcí třeba ani nevíme (co se třeba koná v DDM, jaká jsou kde sportovní utkání... Proč to sem nikdo nenapíše/te, pokud na ty akce chodí/te?). Co teprve, až za to budeme chtít zaplatit..

Jinak Magnete nemysli, ani tvůrců Mělníčku není o mnoho víc, a mají za sebou myslím také spoustu jiné práce, než jenom Mělníček. Nemá smysl ty jiné aktivity vypočítávat, určitě víš, o čem mluvím. Prostě Mělníček je takový, jaký se (nám) podařilo za těch pár let ve volném čase vybudovat. Jistě je možné mnoho věcí měnit. Tak pojď a pomoz (nám) s tím. Navrhuj, co se dá změnit, a jak to (programátorsky, graficky, časově) udělat, nebo přidávej články, záznamy do kalendáře a podobně. Eye-wink Je možná také dobře, že je okolohradce a Mělníček rozdílný. Si představ, že by byly všecky weby stejné..

P.S. tento článek jsem v admin sekci viděla už včera večer, a byl u něj podepsán JirkaP. Nic jsem s tím nedělala, bo jsem neměla comp a přes mobil články raději neupravuju, abych je nezmrvila. Dnes ráno jsem přišla do práce a byl tam podepsán raist. Bo vím, že se mi podobná věc už párkrát při přesouvání článku do zpráv nebo do diskuze taky stala, opravila jsem to. Pak mi došlo, že už tam jsou komentáře, tak jsem tam radši ještě přidala ten svůj, abych to vysvětlila. Tak se omlouvám ještě i všem, koho jsem tím zmátla.

3.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2 Kalendárium.


V našem kalendáří akcí není vše.

Jistě, vždyť to děláme sami pro sebe. Mě kupříkladu těší, když se na Mělníčku dozvím ( nebo mi připomene) o nějaké akci, ale současně mě těší, když se já sám mohu blýsknout nějakou pozvánkou a proč bych si to měl nechávat jen pro sebe, když mohu někoho potěšit. Zkrátka je to v duchu hesla ,, Já mám radost, že ty máš radost."

Nemyslím si, že by někdo toužil svoje akce propagovat. Vždyť, kolik akcí probíhá na náměstí, nebo aspoň částečně a pro pořadatele nejsou diváci žádným finančním přínosem. Jim je to prostě jedno, kolik mají diváků a koho to zajímá, tak si to pohlídá. Na ty věhlasnější akce chodí lidí více a čím je jich více, tak jsou třeba i vyšší nároky  kladeny na pořadatele v oblasti  bezpečnosti.

Obrázek uživatele Honzique

3.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 a


A jakej ma smysl zpoplatnit vlozeni akce do kalendare jenou korunou? Krom financniho prinosu, ktery stejne bude mizivy?

3.1.1.1 :-)


Možná to vypadá jako útok na pravicové strany. Možná to je tím, že levicové strany na Mělníku (zaplaťbůh!) v podstatě neexistují...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2 poznámka redakce


Jen doplním, tento příspěvek jsme přesouvali v administraci z pozice "článek" na pozici "krátké zprávy" a podařilo se nám ho zveřejnit pod jménem redaktora, nikoliv pod jménem autora. Autorovi se omlouváme, již bylo opraveno (píšu to sem hlavně proto, aby nevznikl dojem, že někteří redaktoři píšou pod dvěma nicky).

Konec poznámky.

1 A zkoušel jsi se k


A zkoušel jsi se k ní připojit? Když to zaply tak jela jak po másle ale dneska? Víc nejde než jde. Tím se nechci toho debilního videa zastávat, to v žádném případě ale spíš připomenout že by se ta sít měla trošku upgradovat.

 

Magnet172

1.1 :-)


Já naprosto souhlasím. Zkoušel jsem to na více místech. Rychlost a kvalita připojení odpovídá standardu někdy z roku 1990. Tedy netová prehistorie. Kromě toho když to zkusím doma (Ostruhová nad Želvou), mám smůlu úplně. Záměr hezký, funkčnost trapná. A neber to jako kritiku Tvou, Masonu, nebo zastávání se TOPky. Město zase vytvořilo Potěmkinovu vesnici dobrou tak do volebního programu ODS (jehož plnění se probíralo na jiném místě).

Obrázek uživatele k

1.1.1 K tomu lze jen dodat "omg"


K tomu lze jen dodat "omg" a připomenout pár "detailů":

  • hotspoty nevznikly jako regulérní připojení k "internetu" (tzn. omezená rychlost, porty, ...), ostatně jak tomu je i v jiných městech/místech (má to omezení i v legislativě),
  • ani neměly mít 100% pokrytí/dosah, šlo hlavně o veřejně přístupná místa,
  • hlásil někdo (např. na [email protected]), že se mu nešlo připojit na určitý hotspot, když byl u něj?

V polovině srpna jsem je namátkou prošel (knihovnu, mu, zs a zus), z telefonu naměřeno 5-10 Mbps. Apčka jsou monitorována, na většině je traffic. V současné době je nedostupné akorát jedno ve Svatováclavské ulici (v nejbližší době ho pošťouchnem). Tím ale nevylučuji, že nemohlo některé odejít po wifi. Až bude mít jeho veličenstvo chuť, tak se skočí podívat, aby se mnohým i nemagnetickým přispěvovatelům dobře spalo.

Tak trochu za MaSON a za sebe

-k-

PS: Internet, tak jak ho (jen) znáte dnes - www, bylo nasazeno roku 1991 Eye-wink

PS2: standard wifi IEEE 802.11 byl nasazen až 1997 ...

PS3: vůbec se nedá poznat, kdo za koho kope a po dopsání úžasně oslavného komentáře mám konečně čas hledat jiný bonbón ... Možná by se někdo mohl zeptat: "Kam kráčíš Mělníčku? A co takhle některou část oddělit na Hnojníček?".