Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Z deníku dopravních policistůDne 9. října 2010, krátce před půlnocí kontrolovala hlídka dopravních policistů z Územního odboru Policie Mělník v rámci plnění svých služebních povinností v Neratovicích, ulice Na Výsluní osobní motorové vozidlo Ford, které řídil dvacetiletý muž z Vyškovska. V rámci kontroly bylo zjištěno, že řidič u sebe nemá osobní doklady, ani doklady potřebné pro řízení motorového vozidla. Dále se podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 2,42 promile alkoholu v dechu.

Po tomto zjištění muž následoval policisty na místní obvodní oddělení Policie ČR, kde mu bylo sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, trest peněžitý nebo zákaz činnosti.

Dopravní policisté dne 10. října 2010 kontrolovali v obci Vysoká Libeň osobní motorové vozidlo Peugeot 306, které řídil třiačtyřicetiletý muž z Královéhradecka. Při lustraci řidiče bylo zjištěno, že usedl za volant i přesto, že mu byl soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel na tři léta a to od dubna letošního roku.

Tomuto řidiči následně policisté z obvodního oddělení ve Mšeně sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.Zpravodajství