Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Férovost podle pana starosty

Žádost mělnického starosty o „férovou a neosobní předvolební kampaň“ přednesená na jednom z pracovních jednání na radnici, ta se mi nejdříve vybavila po přečtení článku v týdeníku Mělnicko. A hned na to jsem si povzdechl, kdyby „veřejné“ jednání zastupitelstva bylo opravdu veřejné, nikdy by tento článek útočící přímo na mou osobu nemohl vzniknout. I když jsem z té všudypřítomné předvolební kampaně unaven (podle mě tento článek či jeho část se záměrem osobního útoku v rámci komunálek vznikl), musím reagovat. Chci jen sdělit celou skutečnost, bez dalších úvah a závěrů, ty ať si udělá každý sám.

Týdeník Mělnicko č. 41 ze dne 12. října 2010, citace druhé otázky a odpovědi starosty města Mělníka v článku „Sen o protipovodňové hrázi začíná být skutečností“

Je pravda, že ne všichni zastupitelé se stavbou protipovodňové hráze souhlasí?

Bohužel je tomu tak. Na jednání zastupitelstva, kde se odhlasovalo zabezpečení podílu města na spolufinancování projektu ve výši 12 miliónů korun, dva přítomní zastupitelé tento požadavek nepodpořili. Přitom finanční krytí jde přímo z rezervy města, tedy jinými slovy z jeho úspor. Snad nejvíce mě překvapilo, že po řadě jednání v této věci se zastupitel Ing. Pořízek veřejně postavil proti protipovodňové hrázi v této podobě.

Na jednání zastupitelstva již 21. září tohoto roku se jeden z bodů hlasování týkal plánované stavby protipovodňové hráze. Já jsem se, tak jako vždy u mnoha předchozích hlasování k tomuto bodu, zdržel hlasování. Bod byl schválen, zastupitelstvo pokračovalo, proběhlo další hlasování. Najednou mě pan starosta překvapeně oslovil zkomoleným jménem, zda si dobře všiml, že jsem v předchozím hlasování nehlasoval „pro“ a jaké k tomu mám důvody. Protože se za své osobní postoje a názory nestydím, odpověděl jsem takto :

1)      Mé hlasování v případech protipovodňové hráze bylo vždy „zdržel se“. A stejně tak i dnes.

2)      Důvody jsou následující :

  • oslovili mě občané Mlazic, kteří byli povodní 2002 také postiženi, že si hráz nepřejí, ale bojí se tento názor veřejně zastávat
  • tato obrovská investice vedle majetku občanů města má chránit podnikatelské komerční aktivity bez jejich adekvátní účasti na protipovodňových opatřeních
  • toto opatření nezabrání v případě rozsáhlejších povodní poškození dotčených částí města
  • z hlediska obecných úvah o veřejných financích se mi zdá toto opatření finančně neadekvátní dosaženému výsledku.

3)      Protože však rozumím rozhodnutí ostatních zastupitelů i vůli dalších občanů města, nehlasuji „proti“ tomuto záměru ani jinak proti němu aktivně nevystupuji, ale pouze se zdržuji hlasování.

Starosta po vyslechnutí mého vysvětlení řekl, že je-li mé hlasování konzistentní, je to v pořádku. Následně jeden ze zastupitelů ještě dodal, že sice hlasoval pro, ale je rád, že tento názor zde zazněl.

Bohužel tuto plnou informaci zná pouze několik málo lidí přítomných na jednání zastupitelstva a tak si starosta informaci podává tak, jak mu vyhovuje.

Ing. Ladislav Pořízek, zastupitel Města Mělníka

Poznámka : další článek, ještě více zkreslující průběh diskuse na toto téma, se objevil ve druhých volebních novinách ODS MělníkMěsto

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

3 pravda


Vážený pane zastupiteli p.Pořízku

Plně s Vámi musím souhlasit v té věci, že pan starosta Neumann neříká pravdu, plno věcí překroutí a ve finále i zalže.

To je bohužel výsledek slabého postavení opozice, což doufám bude změněno v těchto volbách.

Všem, kteří reagovali na výše uvedený článek bych upřesnil, že to není o tom jestli p.Pořízek stavbu protipovodňové zdi podpořil a nebo se zdržel hlasování, ale o tom, že informace směrem k občanovi byly účelově zkresleny a to je ten zásadní problém. To je pravá tvář starosty, mlžit, mlžit a mlžit.

Plně chápu p.Pořízka když výše uvedenou stavbu nepodpořil. Původně totiž byly rozpracovány dvě varianty:

1- levnější, která chránila jen obytnou část a ne přístav

2- dražší, která chránila i přístav (mohutná ocelová vrata ve vjezdu do přístavu)

Protože existuje velmi pevné pouto mezi starostou Neumannem a Českými přístavy a.s., byla vybrána dražší varianta. To že se občané budou ze svého skládat na tuto stavbu (přípěvek z městské kasy cca 12 miliónů korun) a České přístavy a.s. to budou mít zadarmo je jen logický závěr celé kauzy.

To že p.Pořízek nechce mít s touto šmelinou nic společného tak za to mu skládám poklonu.

P.S. Obě rozpracované varianty jsou k dispozici na MÚ, to pro případ, že starosta bude tvrdit že to není pravda!!!

3.1 Investorem akce zbudování


Investorem akce zbudování protipovodňové ochrany města Mělník je Povodí Labe a.s. a tuto akci z 95 % platí Ministerstvo zemědělství ČR. Město Mělník se podílelo na přípravě projektu jeho urgováním a zajištěním výkupu potřebných pozemků.

Opravdu si tu někdo myslí, že pan starosta je tak vlivný muž, že diktuje Ministerstvu zemědělství ČR a Povodí Labe a.s., jakou variantu hráze mají stavět… ? To je směšné, stejně jako hra na závistivou strunu voličů. Komu asi myslíte, že vadí, že za peníze státu budou ochráněny i prostory přístavu? Cca 80 vlastníkům pozemků, kteří pro tento účel své pozemky podstoupilo, to nevadilo, občanům, kteří byly mockrát vytopení, těm to také nevadí, ministerstvu zemědělství to nevadí, Povodí to nevadí,… takže zbývá pan Pořízek, tajemná skupina občanů, která se bojí mluvit a corsoman.

Při formulaci dalších kauz si Vám dovolím navrhnout následující spojení:

Průtah městem – pevné pouto starosty s autodopravci.

Azylový dům – silné kamarádství starosty s bezdomovci.

Skatepark – pouto s výrobci fošen.

Dětské hřiště – láska ke Kašpárku.

Wifi síť – loby Masonu.

KM

2 Pane Pořízku, výše


Pane Pořízku, výše uvedený článek je zcela zbytečný. Prostě jste nepodpořil výstavbu protipovodňové hráze a všem je zcela lhostejné, zda-li jste hlasoval proti, či se alibisticky zdržel hlasování…

Kamarád z Neratovic mi donesl zajímavé anonymní letáky, a tak se Vás chci zeptat: Máte něco společného s letákem, který pomlouvá kandidátku ODS v Neratovicích na funkci starostky?

S ohledem na Vaší zásadovost a čestnost mi prosím řekněte, zda-li Vám nevadí, že lídr Vaší kandidátky Ing. Čermák je bývalý komunista?
JP

2.3 neratovické letáky atd.


1) Víte, já jsem si přečetl ve dvou tiskovinách dle mého soudu velmi zkresleně podané informace a tak prostě chci reagovat a podat plnou informaci (a jinak než na Mělníčku nemám možnost). Jak se k této otázce starosta účelově dodatečně vracel, jak si to schoval na čas, kdy ve stejné tiskovině (týdeník) nemůžu včas reagovat, jak napadá jiný menšinový názor, jak jím žádáné zásady slušné neosobní kampaně on sám nedrží. Takže svou reakci za zbytečnou nepovažuji.

2) Dnes ráno jsem obdržel SMS, že na mě bude podáno v Neratovicích trestní oznámení kvůli nějakému letáku, že na mě budou vymáhány náklady za zmařenou předvolební kampaň atd. Tady se teprve dozvídám nějaké podrobnosti. Na položenou otázku odpovídám jednoznačně - nemám s tím nic společného a ještě ráno jsem vůbec netušil, o co jde. Můžu požádat o ten leták?

3) Jirku Čermáka znám jako slušného člověka a pamatuji pouze jeho kandidaturu za ODS (jako nestraník). Já pořád zůstávám nezávislý kandidát, což je často vidět na výsledcích hlasování na zastupitelstvu a je pro mě důležité, že na mě nikdo z naší minulé i současné kandidátky nechtěl, abych hlasoval jinak než podle svého rozumu a (možná podle výsledku voleb, budu-li zastupitel) to tak i dál zůstane.

 

LP

2.2 Pane JP


Ten článek není rozhodně zbytečný. Je mi sice celkem jedno jak pan Pořízek hlasoval a proč, ale proč pořád dokola tolerovat takovéhle chování. Jsem rád, že se na to někde upozorní.

2.1 nova doba.


zbytecny je zrejme pro toho, pro koho je vyznam slov "zdrzet se" totozny s "proti" a ad absurdum stejne jako "pro".

bylo samozrejme zbytecne strilet do tohoto rozhodnuti v okamziku, kdy bylo vse odhlasovano, je zrejme, ze jde jen o politikareni...

jestli se rozlobime, budeme volit Volfa, protoze je evidentni, ze pani co se spolu nedokazali konstruktivne bavit posledni roky se nedokazou dohodnout ani ty pristi a karty na kandidatkach jsou rozdany tak, ze je jiste, ze spolu u jednoho stolu sedet budou.


 md

2.1.1 Promiňte, ještě vysvětlení pro Ducha


Na tom letáku v Neratovicích je nařčení kandidátky z toho, že byla členkou KSČ, funkcionářkou pionýru a další nesmysly. Další den se ODS Neratovice ohradila, že to jsou všechno lži a pomluvy a já rozumím tomu, jak je to nepříjemné. Představte si, že jste slušná paní ředitelka knihovny a někdo dá do všech schránek ve městě text s takovými pomluvami, kterým se zkrátka nedá bránit. Všichni si to přečtou, a i když to není pravda, zanechá to vůči této osobě trpkost. Nezlobte se, ale mě tyto hnusné útoky na jednotlivce štvou. ODS v Neratovicích uvedla, že se domnívá, že na přípravě a distribuci letáku se podílel Ing. Pořízek – tak se ho slušně leč útočně ptám…

ZM nezůstane ve stejném složení, a jsem zvědav, jak to dopadne a doufám, že tam budou slušní lidé a je mi celkem jedno, z jaké strany. Petr Volf je zrovna kluk, který je slušný – tak ho klidně volte!

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

1 2 věci


Předně musím říci, že mám Ing Pořízka rád. Známe se ze střední školy, a pro mne, dosud jen pozorovatele, jsou jeho pohledy "zeleným úhlem" někdy inspirativní /a někdy i ne :-)/.

Na škodu dle mého skromného soudu je, že svůj dobrý názor vysloví, nenavrhuje vždy alternativu, protinávrh, což vede k zauzlení projednávání. Tím si proti sobě občas postaví i neutrálně smýšlející zastupitele.