https://www.traditionrolex.com/7

 Na Mělníku se zapojilo do veřejné služby 50 osob | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Na Mělníku se zapojilo do veřejné služby 50 osob

 

Od poloviny dubna 2009 byl na Městském úřadě v Mělníku zaveden institut veřejné služby. Tuto službu vykonávají osoby, které jsou v hmotné nouzi a pokud nebudou vykonávat veřejnou službu, sníží se příspěvek na živobytí po uplynutí šesti měsíců na existenční minimum.

Veřejná služba je vykonávaná na základě písemné smlouvy s obcí nebo organizací, která má zájem o zabezpečení veřejných služeb pro obec. Jde zejména o zlepšování životního prostředí v obci, udržování čistoty ulic a jiných veřejných prostranství, pomoc v oblasti kulturního rozvoje a sociální péče. Pozitivem výkonu veřejné služby je zachování pracovních návyků osob v hmotné nouzi, negativum vidíme v nepovinnosti výkonu veřejné služby.

V našem městě v roce 2009 měly zájem o spolupráci na veřejné službě tyto organizace: Technické služby města Mělníka, Integrovaná střední škola technická, Farní sbor českobratrské církve evangelické a Centrum seniorů. V roce 2010 se dále zapojil Úřad práce Mělník a Azylový dům Mělník. V těchto organizacích se zúčastnilo veřejné služby cca 50 osob v hmotné nouzi.

Institut veřejné služby má možnost zřídit každá obec, ale řada obcí této možnosti nevyužila a to přesto, že osoby v hmotné nouzi je oslovily a měly zájem o výkon této služby.

V současné době opět vzrůstá zájem o zařazení mezi osoby vykonávající veřejnou službu ze strany klientů hmotné nouze. Ne vždy jim je možné vyhovět, a to ať již z důvodu obsazenosti

míst v organizacích nebo pro špatné zkušenosti s jejich pracovní morálkou. Zároveň i obce projevily o institut veřejné služby zájem a oslovují úsek hmotné nouze ohledně poradenství o zřízení veřejné služby.

V našem městě je do veřejné služby zapojeno cca 50 osob. Ze spádových obcí se zapojilo do veřejné služby 17 obcí, které spadají pod pověřený úřad Mělník, kde pracuje dalších 50 osob.

Iva Paloušková, Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MÚ MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Honzique

1 chyba


k tomuto nic nemam)

1.1 lenošši:)


Tak s tim se opravdu dá pouze souhlasit:)


https://www.traditionrolex.com/7