Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Řidiči porušili nařízení správního orgánuV půl třetí ráno, byl v osobním vozidle Ford Mondeo, v Kralupech nad Vltavou, v ulici Mostní, kontrolován hlídkou z místního obvodního oddělení, padesátiletý muž z Prahy. Tento se hlídce na místě podrobil orientační dechové zkoušce, která měla negativní výsledek. Kontrolou dokladů však bylo zjištěno, že řidič má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel, který mu uložil správní orgán a to na dobu jednoho roku, s platností od začátku srpna letošního roku. Muž se poté s policisty dostavil na obvodní oddělení k dalšímu zpracování.

 

Dvaatřicetiletý muž z Prahy, řídil dne 14. října v odpoledních hodinách osobní vozidlo Škoda Forman, v ulici Bezručova, na Mělníku. Policisté z místního obvodního oddělení vozidlo v místě železniční vlečky zastavili a řidiče provedli kontrolu dokladů a orientační dechovou zkoušku, která byla negativní. Lustrací v systému Policie ČR, bylo zjištěno, že muž má v současné době platnou blokaci řidičského oprávnění a to z důvodu dosažení 12- ti trestných bodů a dále bylo zjištěno, že má od správního orgánu platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu jednoho roku. Muž si vozidlo na místě zajistil a následoval hlídku na obvodní oddělení, kde s ním byly provedeny další úkony.

Třetí hříšník se stejného dne, ve večerních hodinách podrobil orientační dechové zkoušce s negativním výsledkem. Jednalo se o třicetiletého muže z Litoměřicka, který byl ve svém vozidle Škoda Favorit kontrolován v katastru obce Křivenice, policejní hlídkou z obvodního oddělení v Horních Počaplech. Muž předložil doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla na pozemní komunikaci. Policisté lustrací dokladů zjistili, že správní orgán muži vyslovil zákaz řízení motorových vozidel na dobu 12-ti měsíců, s platností od konce února letošního roku. Řidič o tomto prokazatelně věděl. Své vozidlo si před odjezdem na policejní služebnu zajistil.

Všichni tři neukáznění řidiči si od policistů převzali sdělení o podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze uložit trest odnětí svobody až na tři léta.Zpravodajství