Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Muzeum M

Akce „Vendelín“Dne 20. října, letošního roku, proběhla na Mělnicku bezpečnostní akce s názvem Vendelín. Ta měla podobný charakter, jako ty, které proběhly ve dne 13. a 14. října 2010. Účastnili se jí policisté z Územního odboru Policie ČR a to jak ze služby pořádkové či dopravní. Nápomocni jim byli kolegové ze služby kriminální policie a vyšetřování. Celkem šestadvacet policistů se v brzkých ranních hodinách rozjelo na své stanoviště a úseky, kde vykonávali dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, dále v rámci akce pátrali po hledaných osobách a v neposlední řadě byla policisty prováděna prevence na úseku kriminality.

Policisté v rámci akce zkontrolovali zhruba 309 vozidel a provedli kontrolu u 318 osob. Podařilo se vypátrat jednu osobu v celostátním pátrání, která byla ještě téhož dne dodána do výkonu trestu odnětí svobody. Během akce nebyl zjištěn žádný trestný čin, ale bylo zaznamenáno celkem devětatřicet přestupků, hlavně proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích.

Je vidět, že akce podobného charakteru mají svá opodstatnění. Ještě stále se najdou tací, kteří prostě zákony a nařízení porušují a to ve větší míře vědomě. Účelem těchto akcí není zkontrolovat co nejvíce lidí, rozdat co nejvíce pokut. Naopak. Těmito kontrolami policisté chtějí předcházet majetkové trestné činnosti. Prevence je důležitá i v oblasti BESIPU. Mnohdy se v rukou policistů při běžných silničních kontrolách ocitnou lidé, po kterých Policie ČR dlouho pátrá v rámci trestních řízení či pátrání po osobách. Proto i nadále budou tyto akce pokračovat a policisté doufají, že vždy při nich budou stejně úspěšní, jako doposud.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Měření rychlosti


Akce Vendelín asi úspěšná, ale vyvolává ve mě vzpomínku na to, co jsem zažil asi před měsícem. Byl všední den cca 5:10 ráno a jel jsem od Prahy na Mělník (po staré kolem Neratovic) a co nevidím v Byškovicích? Policisty na odstavném místě u silnice, jak tam mají stranou na kontrolu dvě auta ve směru na Prahu. "Dobře, kontrolují řidiče na alkohol. Chvályhodné," říkám si. Hahaha, já naiva! Po několika desítkách metrů už vidím, jak policisté pomáhají a chrání s autem osazeným radarem hned za cedulí při vjezdu do obce schovaní za oranžovým favoritem, co tam dělá reklamu na pneuservis či co. Jsem velmi rád, že PČR takovýmto promyšleným způsobem přispívá k bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích. Jen tak dál, určitě Vás tak bude čím dál tím víc lidí respektovat!

1.1 oblibeny misto


Nedavno jsem mel tu cest, ze jsem byl prvni koho v souvisle jedouci kolone na tom samym miste zmerili. V nemecku by to bylo do 20E a bez bodu.

Ale co jsem pirat, dobre mi tak.

m.

1.1.1 oblibeny misto


Puvodne jsem to sem chtel napsat, ale rikal jsem si "ne ne, Duch sem urcite napise" Smiling Jj, jsi pirat, dyt jsi tenkrat jel asi 55 km/h, nebo tak nejak, ne? Jeste, ze jsem zrovna nejel ja Smiling)