Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Je rozhodnuto !

Starostou města Mělníka bude levicový C. Mikeš a místostarostou p. Neumann.
Výsledek voleb na Mělníce je na prvý pohled v celku jasný, vítěz TOP a na dalších místech ČSSD a ODS a další dvou mandátové strany. Ale !! Ambiciózní nevěsta ČSSD si vydobyla místo starosty. Tento výsledek je pochopitelný pouze z pohledu cynického politického pragmatismu, který má podporu u těch, kteří se nechtějí za žádnou cenu vzdát podílu na moci a pozicích na mělnické radnici.  Zcela pochopitelné uznání vítězných priorit TOP - vítěz voleb a největší počet preferenčních hlasů lídra ze všech kandidátů - šlo zcela stranou. Vytěžit nejvíc z dané pozice je principem politiky, je to umění možného, ale jsou hranice za které nelze jít. Tou hranicí je slušnost a uznání pozice ve které se nacházím. Voliči jednoznačně dali červenou stávajícímu starostovi pro jeho osobní a funkční pochybení a odsunuli jej preferenčními hlasy na nižší pozici. Přesto ODS získala pro p. Neumanna pozici místostarosty a souhlasí s pozicí p. Mikeše na funkci starosty.  K tomu je ovšem nezbytná podpora minimálně dalších čtyřech zastupitelů. O béčku ODS - Gruber, Koudelka, nelze pochybovat, že tento postup podpoří, ale co ostatní ? Jak se oni zachovali, jakými lákadly je vábili ti, kteří chtějí za každou cenu moc a pokračování ve svých pozicích ? Je zcela absurdní a těžko pochopitelné, že se ve městě, kde pravice získala většinu mandátů stal starostou sociální demokrat. Všichni dotčení by si měli uvědomit, že jejich mandát je mandátem jejich voličů se kterým nelze nakládat pro osobní prospěch a bezohledně pokračovat dál na své cestě, která byla odmítnuta. K této klice, a to myslím doslova klice, se připojil p. Volf se svým průbojným heslem "Uzdravíme toto město !"  Ach, svatá prostoto boží, jak lehce je možno lhát a přitom se nečervenat. O čestnosti a politické prozíravosti všech účastníků dohody mám ty největší pochybnosti a za vším je bohužel vidět jen osobní prospěch a strach ze ztráty pozic. Bude se dál pokračovat ve směnách pozemků, stavbách bez stavebního povolení, udělování neprůhledných dotací z regeneračního fondu, navyšování rozpočtů zakázek na všech stranách a protěžování spřátelených mocností, které je dostaly doslova ke korytům. A že koryta byla již v tuto chvíli naplněna, nikoliv však otrubami, není pochyb. Nikomu z účastníků dohody nezáleželo na prospěchu města, ale jen na prospěchu který z toho získají. Mělník je jediným okresním městem v republice, kde vyhrála TOP a ministrem financí je místopředseda TOP -  městská kasa je prázdná a není nic z čeho by bylo možno brát. Bude situace lepší, když je starostou sociální demokrat ? To ne, to je zcela vyloučeno. Loutkáři - kmotři by si měli uvědomit co je pro dobro věci, co je dobré pro město a zda osobní zájmy jsou vyšší hodnotu, něž zájmy celku.  Čtyři roky není dlouhá doba a lidská paměť není krátká a jsem přesvědčen, že v příštích volbách to voliči všem řádně spočítají. Moc získanou koalicí ODS, ČSSD, Radnice a Mělničané lze označit jediným slovem - chucpe.

Toto by si měl hlavně uvědomit kmotr mělnické politiky loutkář z Podhradí - Luboš Pašek, poskok Romana Janouška,  který je hlavním strůjcem této mě odporné dohody.   Kde je osobní hrdost a svébytnost zvolených zástupců, když jsou loutkami v rukou těch, kteří za sebe nastrkují jiné jen pro vlastní prospěch - je to elastický cynismus, klientelismus resp. korupce, obava z prohlédnutí nečistých praktik nebo jenom slabost a strach ?  Ať každý ze zúčastněných si odpoví sám.

Nakonec si myslím, že pro TOPku má tento postup velké klady - neumaže se a nemusí se spolupodílet. Není to vítězstvím, ale je to čistým východiskem ze kterého může v budoucnosti jen těžit.  Doplatila na svou otevřenost a snahu o čistotu a vůli činit ve prospěch města.

P.S. Nyní očekávám, že odstoupí zvolení zástupci ODS a jeden náhradník a budou nahrazeni osvědčenými jako je Teplík, Kovařík a Sabolová. Vše bude pokračovat ve stejném duchu a konzervatizmus ODS bude naplněn ?!Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

93 Mělník vs. Starý Plzenec


V dnešních článcích na netu se píše o zvoleném zastupiteli ze Starého Plzence, který byl zvolen, ale na základě volebního zákona 491/2001 dodatečně zřejmě přijde o mandát, protože nemá trvalé bydliště tam, kde se ucházel o mandát do zastupitelstva, a to není v souladu s uvedeným zákonem (viz §4, odst.1). A copak pak nový navrhovaný (nebo už upečený?) starosta? Měl v den voleb trvalé bydliště na Mělníku ??? Pan Všetaťák. A jestli ano, tak mi to případá jen účelové, kvůli volbám. On sám nedá na Všetaty dopustit a najednou se dere na Mělníku na pozice nejvyšší. No a pokud nemá na Mělníku trvalé bydliště, asi by se mělo postupovat jako ve Starém Plzenci. Všechno mě to s..e, protože jsem dal hlas pravici a předpokládal jsem, že když volím pravici, tak ta si toho bude vážit a bude se snažit voličům nabídnout pravicovou koalici. A ejhle, nic !!! Takže jsem byl naposledy na komunálních volbách. Sice nadále budu pravici nakloněn, ale volit příště nepůjdu. Ať si shánějí hlasy jinde, třeba jim něco slíbí socdemáci v čele s panem doktorem Mikešem. Mňau, dohovořil jsem. Všem přeji krásné dny, jirkabor.

92 procházka listím


Prošel jsem listím - u kostela je ho ještě dost. A uvědomil jsem si, že situace na radnici je sice úplně nedobrá, ale Mělník, jako město má silné kořeny. Mělník další osvícenou vládu přežije. Mělníkm byl našimi předky postaven na energeticky silném místě a tak nemám strach o jeho osud. Jediné o co mám strach, aby se v příštích volbách ještě našel někdo, kdo by chtěl kandidovat. Asi již nebude co a z čeho spravovat.

... pro paní Gravitaci - procházka listím opravdu nabíjí

91 Paškovo


To jak to dopadlo je výsměch, všem lidem hlavně těm co volili TOP 09.

Mám chuť dát našemu městu nové jméno PAŠKOVO.Protože člověk který zakopal Mělnickou LIMPU tak nyní pohřbí i Paškovo (Mělník) a na všem získá on a spol. .Až se Paškovo dostane na dno tak si koupí i radnici(většinu radních si už koupil).

 

A ještě jednu Velikonoční říkanku: (malinko upraveno)

Jidáši, Jidáši, zrádce, zrádce cos to učinil(ODS). Že jsi svoje město židům (ČSSD)přenechal.

A ti židi nevěrní, jsou jako psi černí, vykopou jámu ...      no a zbytek nechám na Vás

 

 Vaše Maruška.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

91.2 § 355 Hanobení národa,


§ 355

Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob

(1) Kdo veřejně hanobí
a) některý národ, jeho jazyk, některou rasu nebo etnickou skupinu, nebo
b) skupinu osob pro jejich skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou skutečně nebo domněle bez vyznání,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) nejméně se dvěma osobami, nebo
b) tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

 

Co vy na to, provozovatelé serveru??

91.2.4 Z vás maminka udělala


Z vás maminka udělala právníka, ze mě obchodníka, z někoho grafika, řidiče, učitele či cokoliv jiného. Jste frajer že umíte mačkat CtrL + C a V

 

Škoda že kamion nemůže vyjet z monitoru. Přejel by vás a byl by klid. Trestní oznámení a paragrafy tu házela ODSka a vy jí asi následujete že?

Tak si zažalujte koho chcete. Aspon se lidi dozví co jste zač!!!

 

Mě maminka říkala mlčeti zlato a já jí nikdy neposlouchal. Vy asi taky ne co? Nejen že jste zkazil vaší straně kampaň ale kazíte to i po volbách. Zalezte si do soudní síně a pokračujte na rozvodech a podobně.

 

Magnet172

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

91.2.4.1 Ctihodný pane


Ctihodný pane podepsaný-nepodepsaný Magnete,

 

co slovo to perla. Jednou jste mi napsal: "myslíte že mluvím s Vámi"? ...... Ale což. A co teprve ten brilantní argument s kamionem ! Demosthenes a Winston Churchill blednou závistí, že své nejlepší projevy neokrášlili takovou přesvědčivostí.

Váš další příspěvek tedy čekám netrpělivě
 

V dokonalé úctě

 

Alexander Klimeš.

91.2.4.1.1 Já jsem jen obyčejný


Já jsem jen obyčejný občan s obyčejným výučním listem. Možná jsem trochu hloupý ale vy jste DIPLOMOVANEJ VŮL. Politickej ks**dl co umí jen kecat a čin žádnej. Takových na Mělníku máme dost a díky bohu tam nejste i vy.

 

Omlouvám se mělníčku za toto vyjádření, lituji každého slova které zde padlo a snížilo úrověn toho skvělého serveru kde má člověk možnost porovnat sliby a skutky.

 

Magnet172

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

91.2.4.1.1.1 Nezklamal jste mne.


Nezklamal jste mne. Připomínáte mi reklamní kampaň Harvardských investičních fondů - JISTOTA DESETINÁSOBKU Smiling

Jen tak dál, a do mně, obecenstvo se pobaví, a já to na rozdíl od Vás tak nežeru. Příjemně jste mi zpestřil odpoledne, co víc si přát?

Váš vděčný, vlastním jménem podepsaný

 

Alexander Klimeš

91.2.4.1.1.1.1 vaši kandidáti


vaši kandidáti vědí kdo jsem. I proto vím co vám radili a vy máet svojí hlavu. Taky nikdy nezklamete!!!

 

Magnet172

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

91.2.4.1.1.1.1.1 Eh, nejde přece o


Eh, nejde přece o Vaši identitku, kteroužto je možno přes Vámi udaný mail snadno vysledovati .....

91.2.4.1.1.1.1.1.1 Právě. Stačí jedno


Právě. Stačí jedno kliknutí a víte jak se jmenuji. Vy jste ale šikovný právník. Až vás jednou budu potřebovat tak se ozvu. prvník má být mrcha že? Laughing out loud

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

91.2.3 paragrafy vs historie...


Povolujeme vam podani zaloby na polovinu ceskeho internetu, kde se asi tato lidova rikanka vyskytuje v souvislosti s velikonocemi a zelenym ctvrtkem. Obavam se, ze je to jak s cikany na obrazcich pana Lady. Tohle tu nevyresime.

91.2.2 Podmínky


UPOZORNĚNÍ!!! Před prvním použitím služeb se důkladně seznamte s Podmínkami použití služeb portálu Mělníček.cz!

Zde je (mimo jiné) uvedeno:

Provozovatel služby (dále jen provozovatel) nenese odpovědnost za obsah vámi (dále jen uživatel) zaslaných článků a dalších typů příspěvků.

Trestní odpovědnost je tudíž na uživateli, nikoli provozovateli.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

91.2.2.1 Nu, já nečekal trestní


Nu, já nečekal trestní oznámení, ale postoj provozovatelů serveru k mírně rasistickému příspěvku.

Obrázek uživatele bobiiisek

91.2.2.1.1 Rasistický


Rasistický příspěvek???Asi by to chtělo lépe číst a pak tady psát něco o rasistech,joudo...Laughing out loud

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

91.2.2.1.1.1 VležeVálený anonymní


VležeVálený anonymní přispěvateli,

 

řeknete bez podpisu odvážně ještě něco jiného, kromě oslovení Joudo, kterýmžto jste prudce zvýšil úroveń této diskuse? Jinak má pro tuto debatu Váš příspěvek stejnou hodnotu, jako závan jeleního trusu.

Lituji, že jsem Vás musel odsoudit tak příkře, Necítím se po takovém oslovení komfortně. Ale slibuji, že zdejším debatám zachovám přízeň; je to totiž mimořádně zábavné.

Váš

AK

91.2.1.2 speciálně


Ano, např. Johann Sebastian Bach: MATTHÄUSPASSION (MATOUŠOVY PAŠIJE) - na texty Matoušova evangelia a Christiana Friedricha Henriciho přeložil Rudolf Vonásek /zpěvný text/. :-DDD

91.2.1.1 Uz se tesim na to trestni


Uz se tesim na to trestni oznameni, ani nemusi byt na neznameho pachatele: Ekumenicka rada cirkvi bude prvni na paskale. Autorizovala vydani Noveho zakona, na jehoz zaklade tahle protizakonna rikanka vznikla.

91.1 TOP 09


Ma

 Dopadlo to tak, jak se očekávalo. Prostě se za žádnou cenu nedohodnout a nepřistoupit na NIC, s čím přicházela TOP 09. Že budou lidi naštvaní /a to jsou/, na radnici věděli a je jim to úplně jedno. Osobně mě i fascinuje ČSSD, ale teď už, když je vše ,,upečeno,, se nemá cenu ani k ničemu vyjadřovat. Přeji všem hezký den.
 

xmilian

90 Jsem stejně znechucená


Jsem stejně znechucená jako autor článku - a přemýšlím, co se dá v téhle situaci dělat. Zatím jsem se registrovala tady - třeba se tu rozproudí nějaká podnětná debata

Pevně jsem doufala, že pan Neumann už tohle město reprezentovat nebude....

Bára

9 Je to hnus, velebnosti...


K čemu ty volby vůbec byly, když předem bylo jasné, který čuník se ke korýtku posadí? A my se zase budeme po kolena brodit v... Produktech vrchních čuníků.

 

Na druhou stranu GJP alespoň nepřišlo o kvalitního vyučujícího.

8 Základní problém


Možná si každý řekne, proč nedošlo k dohodě mezi TOP a kýmkoliv. Odpověď je jednoduchá - TOP byla jedním z iniciátorů požadavků na změny. V tomto případě se dostala do sporu se stávající garniturou. A to je ve fázi vyjednávání přítěž. Nemůžete být současně kamarád a reformátor. Je to buď nebo. Takže čas na změnu sice ano, jenže prostě není s kým. Což je současně i odpovědí na otázku, jak velká změna čeká město. Protože bezesporu mnoho lidí z navržené koalice váží přátelské vztahy, dohodli se spolu. A opět - od kamaráda nemůžete požadovat změnu stylu. Opět volba buď nebo. A ještě se musím opravit. Považoval jsem za vítěze voleb ČSSD. Opravdovým lídrem je ale ODS. Z nejhorší pozice vytěžila maximum a fakticky se jí zatím podařilo (zejména v psychologické rovině) udržet pozice. 

Hezký den všem

Vajchr

8.1 No, po minulych volbach


No, po minulych volbach byl tim "reformatorem" PRO Melnik. Vysledek byl v poctu hlasu skoro totozny s dnesni TOP09 (druhe misto a 19% okolo 120.000 prepoctenych hlasu, pokud se pamatuju), ODS tenkrat absolutne dostala taky cirka stejne jako dnes v souctu ODSm a ODSb.

No a vysledek? Sli jsme (PRO Melnik) jako spravni "kamaradi" do koalice a velkou cast volebniho obdobi jsme tam delali stafaz ODS a jejim kmotrum.

Takze pan Schweigstill ma muj respekt, protoze se na rozdil od nas zachoval jako chlap misto pokryteckych reci o tom, jak je dulezita pravicova vlada mesta a bla bla bla.

Drzim Melniku palce, ale na "postupne zmeny" k lepsimu neverim, napriklad po Neumannove prolhane podpasovce vuci Ladovi Porizkovi je videt, ze stari reznicti psi se nicemu novemu nenaucili a maji chovani ne roku 2010, ale 1980.

Zdravim,

J. Kodym

8.1.1 .. po minulých volbách


.. po minulých volbách byla situace, co se týká rozložení pravá - levá, dost podobná, ale přes to úplně jiná

ODS - 8

PRO - 4

Radnice - 2

Mělničané 2

ČSSD - 3

KSČM - 2

i bez PRO měla ODS dost, kdybychom se nespojili s ODS my tj. PRO Mělník, spojili by se Mělničané, protože tu chybu musel někdo udělat

již tenkrát byla ve hře velká koalice, ale neprošla kvůli image ODS - teď musí image stranou, sázka na jistotu je pragmatická

... jen mě není jasné, jak dlouho vydrží ČSSD menšinu v RM. Ten post starosty je přišel dost draho. Nerad bych se dočkal předčasných voleb na Mělníku ...

... ještě pro Jakuba - chybu za minulé volby beru plně na sebe

8.1.1.1 Ale to vubec neber jako


Ale to vubec neber jako osobni kritiku, Jaromire, nemiril jsem to na Tebe.

Bylo to tenkrat kolektivni rozhodnuti, debatovali jsme o tom a tak to dopadlo. Mluvili jsme i o tom, ze cesta do pekel je dlazdena dobrymi umysly a ze "kdyz neprijdu ja, prijde nekdo horsi" se v dusledku nevyplati - staci se podivat do historie svetove, ceske i mistni.

Jen rikam, ze tentokrat se TOP09 zachovala jinak a ma za to muj respekt.

8.1.1.1.2 ... ahoj, neberu nic jako


... ahoj, neberu nic jako osobní, jen je někdy dobré něco vysvětlit, aby se mohl někdo jiný zachovat lépe, a souhlas tím, že je dobré, že se TOPka neušpiní ...

8.1.1.1.1 A co se tyce rozlozeni


A co se tyce rozlozeni hlasu...

Je to bohuzel uskali volebniho systemu. V Praze to uskodilo ciste matematicky zelenym, na Melnice minule treba PRO. A tentokrat i ODS (po souctu ODS mensevici a ODS bolsevici), prestoze v absolutnim poctu tech hlasu bylo cca stejne.

Melo by to byt podnetem k zamysleni, jestli napr. TOP a PRO-SZ nemeli kandidovat v koalici, protoze by po prepoctu meli vic nez 5+2 hlasy, hodilo by to kazdopadne 8 a mozna i 9, ted se mi to nechce propocitavat.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

7 Inu, pokus o literárně


Inu, pokus o literárně dramatickou esej literárně poněkud selhává. Příliš mnoho exprese škodí, a výsledek je spíše k smíchu.

Jinak věcně:

  • Za to, že se nedokáže dohodnout ODS a TOP09 můžou obě strany. Bohužel.
  • Radnice 2010 není B-team ODS, ať už si o tom pár romantických blouznivců, hledajících spravedlnost, i kdyby měl zhynout celý svět, myslí cokoli,
  • je také pravdou, že za Radnici 2010 byly PREFERENCEMI zvoleni lidé, kterým je spolupráce s uvedenými subjekty bližší, o kterých to zcela bez pochyby bylo známo - tedy, jejich mandát od voliče je silný - vox populi, vox dei

Vlastní dohodu, která se ještě neodrazila ve volbách starosty a rady, doporučuji komentovat až poté....

7.1 ... dle tisku má ČSSD 2


... dle tisku má ČSSD 2 radní, zbytek má ODS a spol. , to je vskutku bomba doktore

7.1.2 to je pravda


 

 

7.1.1 ale pane doktore


Jste právník, musí Vám to přeci myslet. A Váš pokus o sepsání nástinu pohádky neuspěje. Lidem blízkým kruhům v tuto chvíli vládnoucím, nenamluvíte, že dohoda z před voleb neexistovala. Také jim nenamluvíte, že nemáte blízko k panu starostovi a že Vy byste byl tím, který by chtěl něco měnit, jsa toho času právníkem města. A rovněž přece nechcete říci, že jste byl na kandidátce vedené někým, s kým nesdílíte představy o městě, jeho vedení a podobně. V tomto byste mi přišel spíše jako naivka. Jak můžete jít na jednu kandidátku s člověkem, který vstoupí do strany Věci veřejné, ačkoli předtím léta sedí v mělnické koalici, která spoustu věcí nezveřejňuje a tají, a který spolu se svým kolegou patří k mělnickým dinosaurům? To mi přijde podobně schizofrenní a nevyhraněné, jako Vaše výroky zde. Vystupujete tady vesměs jako člověk, který je vlastně pro změny, hledal byste uskutečnitelná řešení, ale současně jste navezen ve vlaku spolu s vítězi, kteří rozhodně nic měnit nehodlají. Ujasněte si, prosím, svoji pozici, pak se budete snad i Vy sám cítit lépe a najdete svoji roli, kterou chcete sám podle sebe hrát. Pozici mají vyjasněnou lidé z TOP 09. Ať už mě tady někdo označí za propagátorku TOPky nebo za cokoli jiného, prostě to tak je. Radnice je uskupení hadů, kteří mě za poslední roky nepřesvědčili o opaku.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

7.1.1.1 NO, řeči se vedou pivo


NO, řeči se vedou pivo se pije a pod rouškou anonymity je každý statečný jako Lancelot, takže dokáže napsat, že jsem had.

K mé osobě - Klimeš právník a Klimeš pokus o politika Smiling - to jsou role, které lze oddělit. Snadno. Principem poskytování právních služeb je ochrana zájmů klienta. K tomu cituji zákon o advokacii:

§ 16

 (1) Advokát je povinen chránit a prosazovat práva a oprávněné zájmy klienta a řídit se jeho pokyny. Pokyny klienta však není vázán, jsou-li v rozporu s právním nebo stavovským předpisem; o tom je advokát povinen klienta přiměřeně poučit.

 (2) Při výkonu advokacie je advokát povinen jednat čestně a svědomitě; je povinen využívat důsledně všechny zákonné prostředky a v jejich rámci uplatnit v zájmu klienta vše, co podle svého přesvědčení pokládá za prospěšné.

Tedy v roli právníka města nemám a ani nemohu mít žádný politický názor a také doufám, že toto předsevzetí se mi daří při poskytování právních služeb plnit, ať už pro město, nebo pro jakéhokoli klienta.

V tomto smyslu doufám, že budoucí opozice mne za hada nepovažuje.

K různým názorům - je naivní se domnívat, že jedna kandidátka se skládá z 21 lidí a dalších 20 příznivců, kteří mají na vše naprosto shodný názor. Možná, že některá naše alternativy nebyly pro voliče čitelné, na hodnocení kampaně a výsledků se koneckonců také budeme scházet. Radnice 2010 byla koalici dvou subjektů, o historických příčinách tohoto spojení jsem psal jinde. Nicméně volič zvolil, dal preference, a jasně tak vyslal signál, co od nás očekává.

K nedostatku informací - zde s Vámi /jako pokus o politika/ trochu souhlasím. Koneckonců jsme v programu měli pasáž, která hovořila o potřebě důsledného zveřejňování (i na internetu) zápisů ze zastupitelstva a rady města, včetně toho, kdo a jak hlasoval, zveřejňování vypsaných výběrových řízení, jejich průběhu a výsledků včetně hlasování členů hodnotících komisí, a o zvážení zřízení tiskového odboru a mluvčího. Řada problematických kauz by odpadla a já /jako pokus o politika/ jen doufám, že se v tomto směru situace změní. Usnadní se tím totiž práce jakéhokoliv vedení radnice.

Ke způsobu prosazování změn - respektuji naprosto cestu, kterou si zvolila TOP09. Jedna možnost je volání po radikální změně, druhá možnost je metoda postupných kroků. Výsledky voleb se tady budou nepochybně přetřásat ještě dlouho, ale vezměme prosím na vědomí, že legitimně zvolení zástupci, mající mandát od voličů, s tímto mandátem nějak naložili dle svého přesvědčení. Hledání uskutečnitelných řešení bylo jasně prezentováno jako cesta postupných změn.

Obecně k způsobu diskuse - občas mi přítelé říkají, proč zde bojuji s větrnými mlýny, proč se nechám napadat anonymními přispěvateli. Inu, faktem je, že zásah Mělníčku - přiznejme si to otevřeně - není velký. Snažím se sem psát slušně, občas spisovně, pozitivně - protože to tak cítím. Neberu to smrtelně vážně, což někteří k mému mírnému pobavení činí, a hadí titul neohrozí můj spánek /na rozdíl od mého dvouletého syna/.

Mnoho kandidátů sem před volbami nepřispívalo. Takže si dovolím zakončit malým apelem:

  • TROCHU RESPEKTU K ODLIŠNÝM NÁZORŮM
  • TROCHU VĚCNOSTI V DEBATÁCH

AK

7.1.1.1.3 trochu respektu


Ano, pane Klimeši, trocha respektu k odlišným názorům by se na radnici skutečně hodila. Ale právě "Vaši", pokud to tak vzhledem k různosti pohledů lze říct, staronoví zastupitelé ji v posledních letech nijak zvlášť nerespektovali. Byla jsem se na zasední také podívat a probíhalo to velmi tristně - koalice měla nějaký (zjevně pro město nevýhodný) návrh nakládání s financemi a majetkem města, opozice to velmi obratně ubíjela argumenty, proč by se to podle návrhu dělat nemělo, a deset hlasů pro (koalice) a jeden hlas pro (ČSSD, pan Němec) a už to bylo. Názory druhých vůči názoru firmami či podnikateli navedené (rozpočtově nezodpovědné) většiny nemají v dané konstelaci šanci. Uvidíme, jak se změní či nezmění poměry na radnici. Co o tom soudíte Vy? A co do věcnosti promluv pana Koudelky, natož pana Grubera (který údajně na zastupitelstvech, pokud tam je, nemluví vůbec), tak o ní se nedá hovořit vůbec. Ale abych nehovořila jen o "Vašich" dvou kandidátech, pan Kovářík a pan Neumann svými "argumenty" typu "To teď musíme odsouhlasit, protože už není čas" a "To je dobrý návrh, protože jsem se o to zasadil" o věcnost ani nezavadily. Dělat věci na poslední chvíli a ještě k tomu nehospodárně, to bych v práci asi neuspěla. Promiňte, jestli jsem se Vás nějak dotkla (možná ano), ale Vaše nevyhraněnost a nejasnost postoje (na jedné straně volání po změnách, na druhé straně kam vítr, tam kabát pod vedením města, které k těm změnám zavdává velmi silně - jinak by se o nich nemluvilo - a pro které pracujete) mne trápí, protože jste byl nejvýraznější tváří Vaší kandidátky. Ale měla jsem dojem, že tvář tohoto politika nemá čitelné rysy. Ono se totiž těžko věří nečemu ve Vašem programu, když dva členové kandidátky jsou ze zkušenosti ztělesněním opaku. Děkuji Vám za reakci na předchozí můj ne zcela příjemný příspěvek. Taky je hezké, že se diskusemi bavíte. Já také. Přeji hodně zdaru ve Vaší práci, které se teď můžete opět naplno věnovat.

7.1.1.1.2 Predpokladam ale, ze pokud


Predpokladam ale, ze pokud byste se do zastupitelstva byval dostal, bud byste odstoupil, anebo vypovedel smlouvu s mestem kvuli stretu zajmu. Nepletu se?

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

7.1.1.1.2.1 Dobrá, věcná


Dobrá, věcná otázka.

 

Výběrové řízení jsem vyhrál za působení dnes již minulého zastupitelstva (dle mých informací byli v komisi posuzující jednotlivé nabídky zástupci celého politického spektra). Tedy bych v žádném střetu zájmů nebyl.

Přesto bych pravděpodobně v případě zvolení tuto otázku předložil nové radě či zastupitelstvu s nabídkou rezignace k posouzení.

No, od zvolení jsem zůstal daleko, převelice daleko, tak je třeba zamáčknout slzu ...... Laughing out loud

7.1.1.1.1 politickej hnus


Jakej respekt? Celou dobu tady něco slibujete a pak jdete do koalice s ODS a ČSSD? Asi si nevidíte do huby nebo máte krátkou pamět.

Vy jste kritizoval vedení města a ted se sním pakujete. Ted jste možná u moci a můžete si nahrabat na svůj píseček ale nečekejte za čtyři roky hlas. Vy jste pro mě ksindl kterej jen slibuje. Alespon co se týká politika. Jako člověka a právníka vás nesoudím jelikož zas tolik neznám.


Užijte si tu moc v koalici.....třeba je to naposled.

 

Magnet172

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

7.1.1.1.1.1 A je to tady. Standardní


A je to tady. Standardní ukázka některých členů tohoto fóra. Dotyčný pán nenapíše, co jsem sliboval, a v čem shledává rozporuplnost. Tak nevím, kdo si má prohlédnout ústa.

Bible, Matouš, kapitola 7: Proč vidíš třísku v oku svého bratra, ale trámu ve svém oku si nevšímáš?

7.1.1.1.1.1.1 Proč vám mám psát co


Proč vám mám psát co jste slíbil? Si enpamatujete smysl vaší kampaně? Jak jste tady obhajoval svoje názory? Na Facebooku jste skvěle komunikovali, na koncerte super akce a výsledek?

Pakujete se s ODS která v tomhle městě udělala spousty věcí špatně a to jste ji VY osobně kritizoval. To si nepamatujete?

Jako právník jste možná super ale politik by si měl stát za svým. Před volbama i po nich.

 

Pokud proti vašemu přesvědčení není tato koalice tak nevím co chcete. Kdyby jste šli s Topkou tak všichni vědí že jste pravicově založení ale chcete změnu. Takhle je změna že místo starosta bude Neuman jen místostarosta a na jeho místě bude tejnej kozel......to je ta změna co sjte chtěl?

Magnet172

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

7.1.1.1.1.1.1.1 Kampaň si pamatuji


Kampaň si pamatuji dobře. Ve Vašem příspěvku však nezaznamenávám jedinou konkrétní výtku. Hlučností však nedostatek argumentů nevyvážíte.

Nebo že by měli pravu Ti, co říkají, že s několika jedinci se debata vést nedá, protože oni ji věcně vést nechtějí?

Uvedená koalice je výsledek neschopnosti a nemožnosti dohody mezi pravicovými subjekty ODS a TOP09. A jak jsem již psal jednou - dle mého, čistě soukromého hodnocení je vina za krach jednání mezi oběma subjekty na obou stranách, kde víc a kde míň, to si musí pánové říci sami.

Prozradím Vám sladké tajemství: nejdřív se dohadují ti nejsilnější, a pak shánějí podporu u těch slabších. Tak to v politice chodí.

Váš, dokud popel nevypučí

 

Alexander Klimeš

6 ... kocourkov


... ne nevěřím tomu co se píše v článku ani jiným věcem, které jsem slyšel

- ne nevěřím, že by se dr.Mikeš spojil s lidmi, jejichž práci v minulém volebním období, chce kontrolovat

- ne nevěřím, že by se dr. Mikeš dohodl již před volbami s ODS

- ne nevěřím, že by se někdo mohl mstít řediteli KD, to by bylo přeci neslušné, vždyť mu nabízeli i místo na kandidátce / post číslo 23 / a on odmítl

- ne nevěřím tomu, že by se na Mělníku kupuvaly hlasy, jasné vítězství dr. Grubra a dr. Koudelky svědčí pouze o jejich velké oblibě a o tom, že na radnici oba patří

- ne nevěří, že by v konzervativní straně, jakou ODS je mohlo dojít k něčemu, tak nemorálnímu, jako je odstupování z pozic zastupitelů

- ne nevěřím tomu, že by pan Volf ..........

... to už stačí

je-li vše co čemu nevěřím pravda, budu velmi smutný a asi začnu psát pod přezdívkou

naivní matematik

6.3 radimv


Pane Patočko,

nejste dobře informován. Měli jsme na kandidátce 21 lidí + 6 náhradníků. Já měl číslo asi tak 33. Takže tak.

RV

6.2 Ano je to k nevíře !


Ano je to k nevíře, ale za komunistů jsme se naučili přijímat věci v absurdním provedení. Takže vládnutí na radnici štve možná několik málo lidiček na Mělníčku, ale domnívám se, že většině je to " šumák ".

Chtěla bych doplnit pana Krysaře, že v tomto volebním období se hraje o hodně kuliček - poslední velké mega investice - Kanalizace Cloumek a povodňové zábrany v hodnotě zhruba cca třičtvrtě miliardy.

Dále není třeba komentovat.

Mě osobně na celé kauze výsledek voleb zaráží jakým způsobem je nahlíženo na člověka, na lidi, kteří hájí zájmy města ve prospěch města. Dočetla jsem se tady - zde, že chování morálně zdatného předsedy a vítěze TOP09 působí na občany " není vůle se dohodnout. " 

Poraďte tedy občané, jakým způsobem má podle Vás, morálně zdatný člověk bojovat ve prospěch města a občanů, aby na něho potom nebylo nahlíženo jako na potížistu, rypáka a pod..

 

Tedy pokud vůbec chcete, aby se někdo bral za morální hodnoty a zabránil skutečnostem ve článečku pana Krysaře.

 

Zdravím a těším se na rady od Vás - jak Vy byste se chovali na místě zastupitele nebo radního ? Myšleno vážně - budu číst ráda Vaše náměty.

 

Nashledanou  Dušana    

6.1 23 z 21


Ten se Vam vazne povedl Eye-wink

Ani bych se nedivil, kdyby post reditele kd obsadil prave Volfik.

md.

6.1.1 ... a kocourkov se Vám


... a kocourkov se Vám snad nelíbí ?

5 Děkuji vám za pochvalu


Děkuji vám za pochvalu DSunny. V tričku by mi byla zima. Raději si vezmu pyžamo Eye-wink

Chápu, že partu příznivců TOP09 asi teď štve každý, kdo tu nedští oheň a síru na asivzniklou levopravou koalici. Ale přátelé, jestli si myslíte, že já hýkám radostí, tak opravdu ne. Přál jsem si změnu a přeji si ji stále. Starosta z řad ČSSD není mému srdci blízký ani náhodou. Každý, kdo umí počítat do 21, ale musel v den vyhlášení volebních výsledků pochopit, že ODS a TOP09 se vzhledem k dlouhodobé válce nedohodnou a reálné jsou tedy jen dvě varianty - ČSSD+ODS+droboť, nebo ČSSD+TOP09+droboť. No a bohatá nevěsta si vybrala ženicha tak, jak si vybrala.

Takže, kdo z vás byl na vojně před tolika lety jako já, nechť se drží hesla „pohov, volno, kouřit povoleno“ a uvidíme co bude dál. Programy jsou důležité proto, abychom si mohli po nějaké době zjistit, zda se jen slibovalo, nebo i plnilo. Nechám si je založené.

P.S.: v mé generaci je slušnost starším a těm, které neznám vykat pane Čope. Krysaři, značku Profesor prodává i obchodní dům EVA, takže profesor dnes může být cokoliv, kdokoliv i Krysař Eye-wink. Dobrou noc.

5.1 :-)


Neber se tak vážně Laughing out loud

4 P.P.S:


Chucpe (hebrejsky, jidiš: חוצפה) je specifický druh drzosti[1] či opovážlivosti, ať v negativním nebo případně i pozitivním smyslu. Slovo pochází z jidiš (jazyk Židů východní Evropy), kam se dostalo z hebrejštiny. Používáním ve společenském a politickém kontextu nabylo prostřednictvím filmu, literatury a televize širšího významu. Pojem byl do češtiny přejat přes němčinu (die Chuzpe); kolísá mezi středním a ženským rodem.

Ačkoli původně označoval zápornou vlastnost, pojem chucpe získal zejména v angličtině (kde je standardní pravopis chutzpah) zajímavé pozitivní konotace. Zatímco původní chucpe se používá rozhořčeně k popisu někoho, kdo překročil hranice přijímaného zdvořilého chování ze sobeckých důvodů, v angličtině výrazu chutzpah může být použito v obdivu k nonkonformní, ale nebojácné sebejistotě. (Wikipedie)

4.1 :-)


Tak jsme se mimo jiné dozvěděli, že uživatel gunner (střelec) s předvolebně počatou životností 3 týdny a 4 dny již umí používat wikipedii. Děkujeme za hodnotný zkopírovaný příspěvek. A teď vyčůrat, oblíknout do předpřipraveného koaličního trička a spát.

3 Hurá


No konečně. Já škemrám po článku a najednou mám dva v rozmezí dvou hodin. Než stihnu dočíst další úvahu pana Vajchra, který zopakoval to, co všichni už týden víme a s nestranností sobě vlastní vybral ta „správná“ řešení, je tu článek další. Tentokrát anonym = kolega. A jejda, existuje už tři hodiny. To já se svými skoro čtyřmi týdny jsem už matador J. Zvolil si poetickou přezdívku – Krysař. Ten, který konečně vyvede krysy z města. Doufejme tedy, že tomu tak bude a ze své již vyzkoušené role vrchního opozičníka dokáže bojovat se vším, co považuje za špatné.

A co nám předvede nově vzniklá koalice (pokud to není další „ověřená“ kachna) se uvidí. Přečtěme si všichni znovu a pečlivě jejich programy a hledejme, zda se sliby změní v realitu, nebo ne.

P.S.: příklad z „velké“ politiky se nám povedlo zopakovat na Mělníku. Strana, která vyhrála (i když jen o 0,5%) odchází do opozice. Je to důsledek „temný sil“ popsaných v článku, nebo její dlouhodobé politiky „proti všem“. Svět není černobílý, ale tak jako každý z nás byste si měl nejprve zamést před svým vlastním prahem, pane profesore.

3.2 ad 1/ V žádném


ad 1/ V žádném případě nejsem profesor

ad2/ Myslíte si, že programy stran mají tu největší důležitost nebo je to něco jiného ?

ad 3/ Chucpe - Obviněný z vraždy svých rodičů prosí o schovívavost, že je sirotek.

3.1 :-)


Jsi opět úplně mimo mísu. Kdyby se férově dohodli lidé kteří mají stejné politické názory, nikdo neřekne ani slovo. Ale když kmotři v pozadí určí že to bude takhle, smrdí z toho levárna jako prase. Tobě nevadí že tady bude pokračovat ten hnus který tady byl doteď? Že partička která přivedla město na pokraj ekonomického kolapsu bude dál rozdávat zbylý majetek svým kamarádíčkům za směšný pakatel, že bude zakázáno o tom mluvit nahlas, že starosta bude trapná loutka v rukou všech těch Pašků a spol.? 

2 Díky!!!


Díky za jasné a hlasité pojmenování té žumpy která tady proběhla. Myslím že bych ještě dokázal doplnit pár dalších jmen, která si na této páchnoucí stoce namastí kapsu Smiling

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 tento Janoušek?


http://zpravy.idnes.cz/bemuv-pritel-janousek-vyhodne-koupil-pozemky-u-melnika-pjm-/domaci.asp?c=A090810_085650_domaci_ban

"Roman Janoušek, přítel primátora Prahy Pavla Béma, koupil v roce 2000 u Mělníka pole za 67 tisíc korun. Teď stojí v cestě silničnímu obchvatu. A jeho cena může dosáhnout až několika milionů. 

Stačí "maličkost" - změna územního plánu. Je velká pravděpodobnost, že se část pozemku nakonec použije na stavbu rodinných domků.

Zkrátka by nepřišel, ani kdyby se tam stavěla silnice. Pozemek o výměře 5 872 metrů čtverečních koupil Janoušek jako ornou půdu za pouhých 67 tisíc korun už v roce 2000. Jako stavební parcela by měl dnes cenu až osm milionů korun."

článek na iDnes je z 10. 8. 2009

1.1 ano


ano