Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Hodnocení komentářů na Mělníčku

V reakci na poměrně nepříjemné a hloupé pokřikování některých uživatelů na dění kolem voleb jsme zprovoznili hodnocení komentářů.

Stále se snažíme vyvarovat cenzury - tedy mazání nevhodných komentářů a chceme nechat volbu kvality příspěvků na vás uživatelích, na komunitě kolem Mělníčku. Tím, že uživatelé ohodnotí komentář, dají jeho autorovi jasně najevo zda je přínosný či nikoliv. 

Samozřejmě to není kdovíjak silná páka, ale věřím, že si každý rozumější člověk dokáže uvědomit, že hospodským a urážlivým napadáním ostatních výrazně devalvuje hodnotu Mělníčku jako takového. Je třeba si uvědomit, že svým chováním ničí užitečnost a důvěryhodnost tohoto portálu pro ostatní uživatele, pro jeho čtenáře a pro občany města. Poškozuje tím také práci tvůrců a redaktorů Mělníčku, kteří se na to mohou jednoho nepěkného dne vykašlat.
Avšak hodnocení funguje i naopak - dobré hodnocení kvalitních příspěvků může váš Mělníček jen rozvíjet.

A jak hodnocení funguje?

 • Registrovaný uživatel nalezne ve spodní části každého komentáře novou rozbalovací nabídku Hodnocení komentáře ze které si může vybrat zda se mu daný komentář líbí a nebo nelíbí.

 • Takto může ohodnotit i více komentářů najednou. Až ohodnotí komentáře, úplně dole, ve spodní části stránky klikne na tlačítko Uložit hodnocení vybraných komentářů. 
  Hodnocení každého komentáře pak zvyšuje nebo snižuje jeho karmu.

 • Čím je karma komentáře vyšší, tím je komentář mezi uživateli oblíbenější.
   
 • Když je karma opravdu vysoká, pozadí komentáře se prosvítí pozitivní žlutou barvou, naopak když je karma záporná (nízká) komentář ztmavne.
   
 • Navíc máte možnost nastavit si ve volbách prohlížení komentářů (rozbalovací nabídky nad výpisem komentářů) zobrazení jen oblíbených komentářů (neoblíbené se skryjí)

Samotné nastavení mezních hodnot karmy (kdy se jak obarví), budeme ještě chvíli testovat. Stejně tak i vzhled hodnocení zkusíme upravit do modernější podoby (např. s obrázky palců, apod.)Mělníček.cz

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

7 Hodnocení článků


Mně by se líbila možnost hodnocení nejenom komentářů pod článkem, ale i samotného článku či jiného příspěvku.

7.2 Zrovna mě tak napadlo


... toto téma otevřít. Ono se občas stává, že se třeba nic neděje, nebo jde o nějakou inzerci, nebo se diskutuje možná tak trochu o ničem a nebylo by od věci, kdyby nové články měly nějaké to počítadlo návštěv, nebo třeba i nějakou tu karmu, jak to známe z jiných webů.

Pomůže to totiž jak čtenářům, tak autorům, aby třeba věděli, co lidi zajímá více, co méně apod. U hodnocení komentářů člověk mnohdy neví, co tím autor komentáře myslel.

Obrázek uživatele raist

7.1 re: Hodnocení článků


jj, to je v plánu Smiling

6 Bohužel, kvalitu


Bohužel, kvalitu příspěvků to nezvedne. Notorický nadávači a prudiči omarkují přísvěvky, a jenom to více vypoví o zdejší úrovni.

6.1 Pokusům se meze nekladou.


Také názor, ale na druhou stranu, proč něco nového nezkusit ? Kdysi jsem psal na webu, kde byly přímo neuvěřitelné statistiky. Čtenář se navíc dozvěděl, kolik bylo na webu ten den od půlnoci celkem návštěv, kolik lidí navštívilo ( shlédnuto) konkretní článek, ale známkování bylo trochu jinak, jako ve škole. Známka byla třeba 2.33 u komentáře a v závorce 18 lidí známkovalo. S tou karmou mi to přijde milejší. Je to ale třeba brát trochu s rezervou, protože někdy člověk jen stroze odpovídá, jindy chválí pochválené, někdy má prostě jiný názor, než ten, co ho známkuje. o něčem to ale vypovídat může.

No, hlavně si přejme, když už se nám ta politika a někteří politici teď vytratili Smiling , abychom zase našli nějaké téma k diskusi Eye-wink .

6.1.1 Třeba trhy který mají


Třeba trhy který mají být asi vánoční ale trvají snad jen dva týdny a to tam ještě ani není žádné vánoční zboží? Laughing out loud

 

Navrhuji aby město nechtělo nájem za stánek. Hned by tam slo více obchodníku i se zbožím na kterém se nedá vydělat tolik aby to pokrylo ty ceny nájemného.

 

Magnet172

6.1.1.1 Dobrý, ale...


... já bych měl něco aktuálnějšího a je to přímo na anketu. Taky jsi si všimnul, jak jsme měli dneska brzo tmu ?

Tohle stojí za přečtení ...

http://www.denik.cz/z_domova/chceme-zrusit-letni-cas-tvrdi-vychodocesti-lidovci.html

a http://cs.wikipedia.org/wiki/Letn%C3%AD_%C4%8Das

Vůbec kolikrát nevím, co je lepší, protože je v létě odpoledne sice déle vidět, ale když jdeš druhý den do práce, tak to stejně nijak nevyužiješ a ráno to v určitou dobu moc velká výhoda není.

Docela by mě zajímalo, co si o tom myslí naši čtenáři a zda mají podobný názor.

                                      

6.1.1.1.2 Je to proti přírodě


Je to proti přírodě... Přechod na letní čas mi každoročně rozhodí (nejen) biologické hodiny! Takže říkám: NE, nechci!

6.1.1.1.1 Mě spíš vadí že


Mě spíš vadí že jsou na Mělníku čtvrti a ulice kde osvětlení svítí někam do nebe a ne na zem. Lampa je tam po stech metrech a je tam strach projít. Ulice Smetanova byla několikrát svědkěm toho že tam byla žena přepadena po páté večerní hodině.

kdyby se město staralo o své osvětlení ulic a přechodů tak není problém....Ale taky dobré téma. Na Mělníček moc globální ale proč by ne Laughing out loud

 

 

Magnet172

6.1.1.1.1.1 Když Ty


...taky bydlíš až někde na konci, kam nedojde proud Laughing out loud . No, a ta Smetanka, to je taková zapadlá ulice, že na ni každý zapomíná.

Jinak hezký nedělní lehce depresivní večer Smiling . To víš, volby, čas, to je občas globální, ale také se nás to týká Eye-wink .

6.1.1.1.1.1.1 Mě napadlo darovat tady


Mě napadlo darovat tady na Slovanech byt novému starostovi. Třeba by pak hned byly přechody u školy, světla na ulicích a popelnice na plasty Laughing out loud

 

 

Magnet172

5 Bezva nápad


Takovéhle vylepšení Mělníčku se mi líbí.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4 registrace na Mělníčku se vyplatí :)


Redakční upozornění:

kromě hodnocení příspěvků vám registrace na http://melnicek.cz/user/register umožní také přidávat vlastní komentáře, psát inzeráty a vlastní diskuzní příspěvky na http://melnicek.cz/forum, a také přidávat položky do kalendáře, nebo psát na titulní stranu (kratší texty do sekce Krátké zprávy, delší texty s obrázky do sekce Články).

Nově zaregistrované pisatele kalendářních záznamů, krátkých zpráv a článků si dovolím upozornit, že Vaše texty necenzurujeme, pouze projdou lehkou redakční kontrolou, zda nejsou plné hrubek a nesmyslů (třeba u kalendáře se často stává, že pisatel zadá špatné datum do okénka a správné datum do textu), a graficky sjednotíme s prostorem Mělníčku. Většinou zveřejníme takto prohlédnutý záznam do druhého dne, mějte proto s námi v tomto ohledu trpělivost.

Diskuzní příspěvky, komentáře a inzeráty jsou vydávány bez našich zásahů. Přesto i tam dbejte aspoň elementárně na slušnost a pravopis Smiling (a pokud chcete zveřejnit komerční inzerát, kontaktujte nás prosím na [email protected], ceny mírné, sledovanost vysoká).

Pokud znáte někoho, kdo něco v Mělníku pořádá, a z jakéhokoliv důvodu ještě na Mělníčku o své akci neinformuje, budeme rádi, když ho na tuto možnost propagace upozorníte. Protože o tom, jaký Mělníček je (a bude), rozhodujete právě vy, jeho aktivní uživatelé.

Konec redakčního hlášení.

4.1 A kdo odpovídá na tu


A kdo odpovídá na tu komerci? 3x jsem tam psal že chci na Mělníčku reklamu pro moji firmu a ani jednou nikdo neodepsal.

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

4.1.1 re: A kdo odpovídá na tu


Pak si psal asi na špatný mail, tento je funkční (otestováno) a nevzpomínam si, že by nám od tebe něco přišlo, natož 3x.

4.1.1.1 Raiste je to nejméně rok


Raiste je to nejméně rok zpátky. Pak jsem se z jiného důvodu na něčem domluval s Kajíkem a ten  posílal přehled kolik za to. třeba už to bude makat. za 14 dnů něco budu chtít.

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

4.1.1.1.1 re: Raiste...


Ok, ozvi se. Před rokem výpadek neodhalím, leda by ses jmenoval Patrick W. Chan, nebo tvoje firma nabízela viagru či prodloužení různých údů Eye-wink

Obrázek uživatele Kajik

4.1.1.1.1.2 nefunkční mail


Ahoj,


teď jsem zkoušel mail na [email protected] ze 2 různých domén, přišlo v pohodě a bez prodlevy.


Kajik

---Doufej v nejlepší, získej ještě lepší!---

4.1.1.1.1.1 Ksakru!! Třeba


Ksakru!! Třeba prodlužujou i sluch. To by potřeboval Neuman!!  Laughing out loud

 

Magnet172

3 dotaz


Mam k tomu dotaz - znamena to, ze kdyz dam hodnoceni k vice komentarum a pak dam ulozit, tak to neda ke kazdemu +/- 1, ale podeli se to poctem hodnocenych komentaru? Takze kdyz hodnotim napr. dva (kladne), prida to kazdemu pul "bodu"?

Obrázek uživatele raist

3.1 re: dotaz


Nene, pokud jsem to napsal nesrozumitelně tak se omlouvám a zkusím to přeformulovat.

Hlasy se nerozpočítávají mezi několik komentářů najednou, tvůj hlas se přidá k danému komentáři a přepočíta se s hlasy ostatních uživatelů (prostě tak jak bys to očekával).

Já chtěl jen vyzdvihnout možnost hodnocení několika komentářů najednou - např. když přijdeš k rozjeté diskuzi s několika novými komentáři, můžeš si při postupném čtení hodnotit přečtené komentáře a pak hodnocení uložit najednou.

Obrázek uživatele raist

3.1.2 vychytávání hlasování


S algoritmem výpočtu hlasů je něco v nepořádku, možná podzimní deprese, pracujeme na tom.

Obrázek uživatele raist

3.1.2.1 re: vychytávání hlasování


tak už by to mohlo chodit správně, kdyžtak hlaste anomálie (avšak systém se sám opravuje s každým vaším hlasováním).

3.1.1 re: dotaz


Tak pak mi to asi nezafungovalo. Detaily rozepisu spis mailem...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2 dobrá práce


Raiste, good práce. Takhle ty slavíš státní svátky? Prací? Buď pochválen. Hodnocení článků bych taky navrhla, jako Jiří Černohorský. 

1 výborný nápad:)


Skvělý nápad - jasná a jednoduchá řešení jsou nejlepší - držím palce aby to fungovalo a bylo zde více a více smysluplných a inteligentních komentářů:).

1.1 Palec nahoru, dolů super.


Palec nahoru, dolů..........to mě hodně baví...........podobné jako na facebooku, jednoduché, ale vypovídající.

 

Děkuji za vylepšení Mělníčku, je to zábavnější.   Dušana 

1.1.1 Palec dolů.....


.....bych dal Mělnickému deníku za posledních šest komentářů, ke kterým nelze diskutovat Smiling .

Zaujal mě tam článek o vaření piva doma, což je takový koníček, který u nás není na rozdíl od sousedů ještě moc známý a také je problém získat patřičné suroviny ( snad jen nejblíže někde v Praze), ale jistě to stojí za povšimnutí. Více na www.homebrewing.cz . No, minimálně ta myšlenka ( a nejde o něco, na co jsme zvyklí z degustací) je zajímavá Smiling.

1.1.1.1 Nevíte někdo


...., co vede redaktory Mělnického deníku k tomu, že přestali ke svým článkům na internetu dávat možnost diskusí ? Nejen, že se tím přiblížili týdeníku Mělnicko, kde převládají po této stránce vůbec podivné praktiky, ale dali vlastně facku demokracii.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tento styl podávání zpráv bez možnosti diskusí mi do dnešní doby vůbec nezapadá a vybočuje z řady demokratických zvyklostí Eye-wink .

1.1.1.1.1 Já mám tu teorii že


Já mám tu teorii že než článek pod kterým se skoro nediskutuje, tak raději žádnou diskuzi.

 

Magnet172

1.1.1.1.1.1 Co zas plácáš ?


Těch článků je už 13.

1.1.1.1.1.1.1 A co jsem řekl? Že tam


A co jsem řekl? Že tam raději nemají žádnou diskuzi než prázdnou.

 

Magnet172

1.1.1.1.1.1.1.1 Pro Magneta.


Hezké odpoledne Magnete ! Ty máš opravdu občas příspěvky, které si rád přečtu, ale někdy jsi zbytečně zbrklý.

Kdyby šlo o jeden článek, tak s tím sem ani nelezu. Nevím, jak často čteš Mělnický deník, ale měl bys vědět, že tam je někdy období, kdy jim několik článků naskáče a mohu Tě ujistit, že k některým článkům ( a někdy jich není málo) tam lidé opravdu diskutují.

Věřím, že tvá odpověď  byla odpovědí z neznalosti, protože si jinak  zrovna u Tebe myslím, že fandíš spravedlnosti a demokracii. Přeju Ti hezký den a snaž se někdy reagovat trošku s rozvahou. Ber to jako dobrou radu Eye-wink .

1.1.1.1.1.1.1.1.1 jak jsem to


jak jsem to myslel.

 

vydají článek a pod něj dají diskuzi. A do té nikdo ani nenapíše protože dost těch článků prostě nenabízí téma na diskuzi.

 

Tak už je to déle a u více článku. Akorát že místo množného čísla články jsem napsal článek, což na faktu nic nemění.

 

Jinak je toproblém jen některých regionálních rubrik. Protože třeba v Ústí se pod články diskutuje velice živě. To je ovšem tím že Ústí nabízí víc témat na psaní, víc lidí co to čtě a i víc co pod to něco napíše.

 

Snad už ok. Hezký večer....

 

Magnet172

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Jak chceš


..., je to Tvůj názor. Myslím si, že i redaktoři Mělnického deníku čtou tento web, respektivě sem přispívají, tak by mohli odpovědět.

Právě proto, že v Ústí se diskutuje a v jiných denících Bohemia také, tak nevím, proč má být Mělník vyjímkou. Tak se nemusí diskutovat třeba ještě v oficiálních stránkách radnice, zrušíme to i tady na Mělníčku a máme tady totalitu jak vyšitou. Držet hubu a krok, jak by si to ostatně někteří páni přáli.

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Tak co si mám myslet ?


Nikdo si nechce dobrovolně pálit prsty ? Ani žádný politik, ani žádný žurnalista, ani žádný čtenář ?  To jsme to dopracovali.

Jeden ,, pitomý " regionální deník  klidně přilévá vodu na mlýn pochybovačům demokracie za přihlížení demokratické společnosti.