Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Nerespektoval vyhoštěníDne 24. října 2010, v podvečerních hodinách, vyjížděla hlídka policistů z mělnického obvodního oddělení do ulice Bezručova, kde v místním baru docházelo ke slovním neshodám mezi personálem podniku a hosty. Po příjezdu policistů na místo byla situace již uklidněna. Na místě byly ztotožněny všechny osoby, které se incidentu zúčastnily. Dva muži, kteří patřili mezi hosty, však nedokázali policejní hlídce prokázat žádným dokladem svou totožnost. Policisté tedy oba muže požádali, aby se s nimi odebrali na policejní služebnu obvodního oddělení PČR Mělník, kde budou provedena další opatření.

Kontrolou v systémech Policie ČR bylo hlídkou zjištěno, že jeden z mužů, pětačtyřicetiletý cizinec, má záznam u cizinecké policie ČR. Policisté dále zjistili, že muž má v současné době uloženo správní vyhoštění a to na dobu tří let, po kterou této osobě není umožněno vstoupit na území České republiky, a to s platností od začátku listopadu roku 2009. Toto rozhodnutí cizinecké policie ČR muž však nerespektoval. Policisté mu proto sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Se souhlasem státního zástupce byl muž ještě téhož večera umístěn do policejní cely. Jeho společník byl policisty ztotožněn a z obvodního oddělení odešel domů.

Dne 25. října 2010, v odpoledních hodinách, byl eskortován k okresnímu soudu, zde byl po provedených úkonech propuštěn na svobodu, kde bude nadále pokračovat trestní řízení a muž vyčká verdiktu soudu.Zpravodajství