Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Aktivní občan


Vážení přispěvatelé Mělníčku a též jeho čtenáři,

sledujeme probíhající diskuse, čteme komentáře, z nichž část vyjadřuje zklamání z dění ve městě, z výsledků povolebních jednání, zklamání může být i z volební /ne/účasti.

Nelíbí-li se nám něco, jsme-li nespokojeni s něčím kolem nás, nestačí pouze, dle našeho názoru, planě řečnit (psát), nebo zajít k volbám a dál nechat vše jenom na námi zvolených našich zástupcích z různých politických stran a uskupení. Je potřeba je podporovat, kritizovat, kontrolovat… získávat představu o práci každého zastupitele podle jeho konkrétních kroků, podle účasti a způsobu jeho vystupování na zasedáních zastupitelstva, kde je možné nejen naslouchat, pozorovat, ale též se i ptát.

Pokud vám skutečně záleží na tomto městě, staňte se jeho aktivními občany.
 

Marie Housková, Martin Klihavec, Janina Křimská, Aida Líhová-Legnerová, Čestmír Němec, Ilona Němcová, Ivan Nekuda, Jaromír Patočka, Helena Patočková, Markéta Přerovská, Lenka Přibylová, Jiří Špaček, Renata Špačková, Ondřej Tichota, Dalibor Ullrych, Ivan Večl

PS: Přikládáme zajímavou studentskou práci na téma demokracie a voleb.


Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 rozčarování


Při účastech na jednáních zastupitelstva města jsem byl velmi rozčarován, jak někteří vážení obyvatelé našeho města naprosto ztrácejí /nebo mění/ svůj úsudek ve jménu něčeho tak neuchopitelného, jako je stranická disciplína. Kdybych neviděl - neuvěřím. Procitnout můžete pouze pokud se příjdete podívat. Bývá to dlouhé, únavné, ale stojí to za to.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1 kdyže je první


kdyže je první zasedání nového zastupitelstva?

Obrázek uživatele pa.well

1.1.1 někde


Markéto, někde jsem to už zahlédl, myslím, že to je koncem příštího týdne (11. nebo 12.11.). Vůbec by nebylo špatné tady jednání zastupitelstva anoncovat v kalendáři podobně, jako kulturní akce. Ať to mají všichni na očích. Na stránkách města jsem bohužel termín prvního zasedání nového zastupitelstva na první pokus nenašel ...

1.1.1.1 Dobry napad


Zucastnit se jednani zastupitelstva a dat tam najevo svuj nazor na povolebni situaci na radnici je vyborny napad. Rici svuj prispevek primo zastupitelum bude mit urcite vetsi "dopad" nez komentar napsany zde na melnicku. Hlavne tim, ze ho uslysi ti, co maji a preci jen na nej budou muset nejak zareagovat. Mozna by hojna a pravidlena ucast obcanu, kteri vyslovuji sve nazory a namety, na zastupitelstvu prispela k vetsi transparenci toho, co se v meste deje.

Vim, je to prilis naivni...Sad

1.1.1.1.1 Prvni zasedani


Prvni zasedani by zrejme meli udelat v kulturaku, bude naval Laughing out loud

1.1.1.1.1.1 První zasedání minule


První zasedání minule bylo v KD. Ne, že by se čekal nával, ale jde o slavnostní záležitost, kde se volí vedení města. Další zasedání jsou již pracovní.