Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Muzeum M

Krátil daněŠedesátiletý muž z Prahy, jako jednatel společnosti sídlící na Mělnicku, ve zdaňovacím období roku 2005, 2006 a 2007, uplatňoval náklady na základě fiktivních faktur, kdy nedošlo k deklarovanému plnění, a do výnosů nezahrnoval veškeré dosažené příjmy. Neoprávněně tak snížil základ daně, čímž zkrátil daň z přijmu právnických osob ve výši cca 9.060.000,- Kč. Dále ve zdaňovacím období od prvního čtvrtletí roku 2005 do čtvrtého čtvrtletí roku 2007, zkrátil daň z přidané hodnoty ve výši cca 4.180.000,- Kč. Celkem tedy způsobil škodu na zkrácené dani za sledované období v celkové výši 13.240.000,- Kč, ku škodě českého státu.

Policejní vyšetřovatel zahájil dne 1. listopadu letošního roku, trestní stíhání muže pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za který je v jeho případě možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od pěti do deseti let.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Deset let za krácení


Deset let za krácení daně.

2 roky za zabití dcery. 5 let za brutální zmlácení a znásilnění mladého chlapce nebo 3 roky za zabití dítěte při dopravní nehodě způsobené pod vlivem alkoholu.

 

Logika tamagoči hadr Laughing out loud

 

Magnet172

1.1 Zavádějící


U všech zmíněných trestných činů je horní sazba mnohem, mnohem vyšší - patrně se jedná o vynesené rozsudky - a tam už záleží pouze a jen na jednotlivých soudcích a jejich případné "nezávislosti", neovlivnitelnosti, či momentální náladě....

Ale abych jen nereptal - velice mile mě překvapil rozsudek v kauze Vítkovských žhářů 20.října 2010:

Nad trojicí žhářů soud vynesl rozsudek ve výši 22 let, čtvrtý z nich dostal 20 let. Při útoku zápalnými lahvemi v dubnu 2009 byla těžce popálená tehdy dvouletá Natálka.

Tento rozsudek velice vylepšil mé nemálo pošramocené mínění o stavu české justice.

1.1.1 Vylepšil? Nejednalo


Vylepšil? Nejednalo se náhodou o pokus o vraždu s umyslým ublížením na zdraví? za což je horní sazba mnohem nižší.

 

A co to že romové znásilnovali a zmrzačily taky dítě a jen jeden z nich za to dostane maximálěn pět let? To vylepší tvůj obrázek o soudech?

 

Magnet172

1.1.1.1 Nevylepší...


NeE... Vylepšil to pouze a jen ten zmiňovaný rozsudek, při němž soud využil (dle mého mínění zcela na místě) možnosti uložení výjimečného trestu, čímž získal mou úctu.

1.1.1.1.1 Mou ne. Ale to je ta


Mou ne. Ale to je ta krása demokracie že můžem nahlas nesouhlast. Laughing out loud

 

Magnet172

1.1.1.1.1.1 Máš pravdu - můžete...


A nejsi sám - i sám pan prezident neváhal vyjádřit svůj údiv! A nedělám si iluze, že byste v tom byli sami dva, ba naopak! Sad